همه چیز درباره تاتو ابرو

تاتو ابرو

در حال حاضر تاتو ابرو کلمه آشنا در گوش همه می‌باشد و خیلی از افراد ابروهایشان را تاتو می‌کنند. همانطور که می‌دانید ابروها تاثیر خیلی زیادی روی زیبایی چهره دارند. بسیاری از خانم‌ها ابروهای نازک و کم پشتی داشته و هر کاری را برای پرپشت شدن ابرو‌هایشان انجام می‌دهند، اما بی فایده است. این افراد مجبور هستند که با روش‌های مدرن و جدید ابروهایشان را زیباتر کنند و تاتو ابرو یکی از این روش‌هاست. در ادامه مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها قصد داریم در مورد تاتو ابرو ابرو مطالبی بیان کنیم. از معایب و مزایای تاتو ابرو گرفته تا هزینه اجام آن.

تاتو ابرو

تاتو ابرو

آیا می‌دانید که تاتو دقیقا چه کاری روی ابروهای شما انجام می‌دهد؟ آیا ارزش تحمل درد و هزینه را دارد؟ برای دانستن این موضوعات و افزایش اطلاعات خود در مورد تاتو ابرو حتما این مطلب را به دقت بخوانید.

ماندگاری تاتو ابرو

ماندگاری تاتو ابرو:

مهم‌ترین سوالی که در مورد تاتو به ذهن می‌رسد، این است که تاتو ابرو چقدر ماندگاری دارد؟ در جواب این سوال باید بگویم که ماندگاری تاتو ابرو نسبت به نوع پوست شما متفاوت می‌باشد. شما ۴ تا ۶ هفته بعد از اولین تاتو نیاز به ترمیم خواهید داشت ولی بعد از گذشت اولین دوره، تقریباً بعد از شش ماه یا حتی ۱ سال نیاز به ترمیم تاتو ابرو و تجدید رنگدانه‌ها خواهید داشت، در واقع تاتو ابرو یک روش نیمه دائمی‌برای زیبایی ابرو‌ها می‌باشد که بعد از مدت ذکر شده نیاز به تجدید رنگدانه‌ها خواهید داشت.

هزینه تاتو ابرو

هزینه تاتو ابرو:

سوال بعدی که در مورد تاتو به ذهن می‌رسد هزینه آن است. هزینه تاتو بستگی به آرایشگاه و مهارت شخصی که این کار را انجام می‌دهد دارد. شخصیت‌های معروف و ماهر تقریبا بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار هزینه می‌گیرند. ( این مطلب از سایت‌های حارجی گردآوری شده است و به همین دلیل قیمت آن بر حسب دلار است و در ایران هم بسته به دو معیار ذکر شده، هزینه تاتو بسیار متفاوت می‌باشد، بهتر است آن را از آرایشگر خود بپرسید).

میزان درد تاتو ابرو

میزان درد تاتو ابرو:

حتما برایتان سوال پیش می‌آید که میزان درد تاتو چقدر است؟ در جواب این سوال باید بگوییم که میزان درد تاتو بستگی به آستانه درد شما دارد. حتما خودتان می‌دانید که آستانه دردتان بالا است یا پایین؛ یعنی تا چه میزان درد را می‌توانید تحمل کنید؟ مطمئنا تاتو ابرو دردناک خواهد بود به همین دلیل آرایشگران از بی حس کننده‌ها استفاده می‌کنند اگر شما آستانه درد کمتری دارید حتما به آرایشگر خود اطلاع دهید. ولی خیلی از خانم‌ها معتقد هستند که نتایج حاصل از تاتو، ارزش کمی  درد کشیدن را دارد.

روند انتظار از تاتو ابرو

روند انتظار از تاتو ابرو

هنگامی‌که شما برای اولین بار ابروهایتان را تاتو می‌کنید شاید بترسید و نگران باشید؛ زیرا در ابتدا، نتیجه تاتو طبق روند انتظار شما نخواهد بود و خیلی پررنگ‌تر و مصنوعی‌تر به نظر می‌رسد، پس شما طبیعی است که دچار اشتباه شوید، ولی باید بگوییم که نگران نباشید. تاتو در ابتدا بسیار تیره و مصنوعی است ولی در طول گذشت زمان حالت طبیعی و ظریفی پیدا می‌کند. تقریبا می‌توان گفت دو روز طول می‌کشد تا رنگ‌های تاتو ابرو عمیق و تقریبا محو شوند. آن‌ها ۳۰ تا ۷۰ درصد در هفته اول، کاهش رنگ پیدا می‌کنند. پس اصلا نیازی نیست که نگران باشید.

مراقبت از تاتو ابروها

مراقبت از تاتو ابروها

روند مراقبت از ابروهای تاتو شده بستگی به نوع پوست شما دارد، ولی بهتر است از یک آرام بخش در چند روز اول استفاده کنید. ابروهای تاتو شده باید در معرض رطوبت مستقیم قرار نگیرند، به همین دلیل ۵ تا ۷ روز اول شما نباید به حمام بروید همچنین بهتر است در این مدت نباید از مرطوب کننده استفاده کنید.

معایب تاتو ابرو

خطرات احتمالی تاتو ابرو

مهم‌ترین سوالی که بسیاری از خانم‌ها می‌پرسند، این است که آیا این روش خطر دارد یا نه؟ جواب این سوال بستگی به این دارد که چه کسی ابروهایتان را تاتو می‌کند. یعنی مهارت آن شخص در تاتو کردن، با میزان خطر احتمالی تاثیر مستقیم دارد. بنابراین شما باید کسی را برای تاتوی ابروهایتان انتخاب کنید که مهارت و تجربه لازم را در این زمینه دارد. در صورت انتخاب ناصحیح آرایشگر و همچنین مراقبت نکردن، احتمال دارد که شما بعد از تاتو ابرو یک واکنش آلرژیک و یا عفونت را تجربه کنید. برای اطمینان بهتر است به گواهینامه آرایشگر توجه کرده و همچنین به یک بار مصرف بودن وسایل تاتو دقت نمایید.

مزایای تاتو ابرو

روش‌های Mist Brow و Microblading

در حال حاضر دو روش محبوب برای زیبایی ابرو‌ها وجود دارد که یکی از آن‌ها Microblading یعنی تاتو ابرو است و دیگری Mist Brow.

در تاتو ابرو از یک بسته سوزن ۱۲ تا ۱۵ تایی استفاده می‌کنند تا خطوط ابرو را پررنگ نماید. این روش تنها به لایه‌های سطحی پوست می‌رسد، بنابراین روشنی و دائمی است. همچنین این روش برای کسانی مناسب است که دوست دارند پس زمینه‌های سایه مانند در ابرو‌های خود ایجاد کنند و با این روش ابروهایشان را ضخیم و پر نشان دهند و در کنار این روش، روش دیگری شبیه به تاتو وجود دارد که روز به روز در حال گسترش است و آن هم روش Misting می‌باشد. این روش به صورت پودری روی ابرو اثر می‌گذارد ولی در حالت کلی شبیه به هم هستند و برای اطلاع از جزئیات این روش‌ها باید نظر آرایشگر را جویا شوید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

با توجه به فرم صورتتان، مدل ابروهایتان را انتخاب کنید!

[/box]

۹ موردی که باید قبل از تاتو کردن ابرو‌ها بدانید

آسیب های تاتو ابرو

بهتر است قبل از تاتو کردن ابروهایتان، اطلاعات مهم و اساسی در مورد تاتو را بدانید و سپس تصمیم به این کار نمایید. در ادامه ۹ نکته ضروری را بیان می‌کنیم که باید قبل از تاتو کردن ابروها بدانید:

آسیب های تاتو ابرو

۱- تاتو ابرو روش دائمی نیست:

همانطور که در بالا ذکر کردیم، تاتو ابرو یک روش نیمه دائمی است، پس شما باید قبل از تاتو کردن ابرو‌هایتان بدانید که یک روش نیمه دائمی را در پیش گرفته‌اید و مجبور هستید که با فاصله چند ماه یا حتی سال آن را ترمیم کنید. ترمیم تاتو ابرو به نوع پوست و همچنین روش‌های مراقبتی شما بستگی دارد.

مدل های تاتو ابرو

۲- رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب در تاتو ابروها

آرایشگران ماهر خارجی ادعا می‌کنند که شما برای رسیدن به نتیجه مطلوب خود نیاز به دو جلسه تاتو، دارید که در جلسه اول مراحل اصلی طی می‌شود؛ ولی شما مجبور هستید که چهار هفته بعد از آن برای ترمیم اقدام کنید تا نقص‌های جزئی آن برطرف شود.

مدل های تاتو ابرو

۳- برخی از پوست‌ها جوهر تاتو را بهتر حفظ می‌کنند

سخت ترین نوع پوست برای تاتو ابرو، پوست‌های چرب است، خیلی از افرادی که پوست چرب دارند نتیجه مطلوب از تاتو ابرو را دریافت نمی‌کنند، زیرا چربی صورت، می‌تواند روی پوست باقی بماند و حتی احتمال ایجاد واکنش‌های آلرژیک در پوست‌های چرب بسیار زیاد است پس اگر پوست چربی دارید حتما با آرایشگر خود اطلاع دهید و نظر او را بپرسید.

تاتو ابرو

۴- مدت زمان انجام تاتو ابرو

برای هر تاتو به مدت ۲ ساعت زمان نیاز است، خیلی از خانم‌ها این زمان را طولانی دانسته و از آن شکایت دارند. در این دو ساعت، مراحل قبل از تاتو نیز انجام می‌شود, مثلا: طراحی شکل ابروی مناسب با چهره شما و روش‌های مراقبتی که باید قبل از تاتو ابرو انجام شود. پس بهتر است زمان را برای آرایشگرتان محدود نکنید و اجازه دهید که با صبر و حوصله تمام این کار را برایتان به نحو احسن انجام دهد.

قیمت تاتو ابرو

۵- ابروهای شما یکسان نیستند

در دنیای واقعی باید بدانید که ابروهای هیچ کس نمی‌تواند عین هم باشد، بنابراین باید انتظارات خود را واقع گرایانه‌تر کنید داشته باشید. احتمال دارد که نقطه شروع ابروهایتان کمی متفاوت باشد پس بهتر است توجه و حساسیت خود را کمتر کنید، همن یکه از دور، تنها اول ابروهایتان یکسان به نظر می‌رسد خوشحال باشید. یادتان باشد که ابروهای هیچ کس دقیقاً نمی‌تواند این هم باشد.

ماندگاری تاتو ابرو

۶- ممکن است صدمه ببینید

بدانید که فقط درد کشیدن را تحمل نخواهید کرد، بلکه ممکن است صدمه هم ببینید. مثلا ممکن است که ابروهای شما مدام خارش پیدا کند و یا موادی که برای تاتو ابرو استفاده می‌شود، به پوست شما آسیب برساند. برای کاهش احتمالات آسیب باید نکات مراقبتی را به یاد داشته باشید.

ماندگاری تاتو ابرو

۷- روز اول رنگ ابروهایتان طبیعی نخواهد بود

در قسمت بالا اشاره کردیم که در روز اول ابروهایتان رنگ واقعی را خواهند داشت و خیلی خیلی تیره‌تر از رنگ واقعی دیده خواهند شد. بهتر است دو روز صبر کنید تا رنگ ابرو به شکل اصلی خود برگردد.

مزایای تاتو ابرو

۸-تغییر در شکل ابروها

اگر شکل ابروها طبق سلیقه شما نبود، نیازی نیست نگران باشید زیرا که بعد از تاتو احتمال تغییر وجود دارد.

مزایای تاتو ابرو

۹- آماده باشید

تحقیقات خود را در مورد تاتوی ابرو کامل کنید. با آرایشگر خوب صحبت کرده و با تصور درستی به این کار اقدام کنید.

ممنون که همراه ما بودید، منابع مورد استفاده:

huffingtonpost

newidea

1 دیدگاه برای “همه چیز درباره تاتو ابرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.