بیوگرافی همایون شجریان خواننده موسیقی سنتی

بیوگرافی همایون شجریان

همایون شجریان متولد ۳۱ اردیبهشت سال ۱۳۵۴ و خواننده سنتی کشور است. در این بخش از صورتی‌ها بیوگرافی همایون شجریان را می‌خوانید.

بیوگرافی همایون شجریان

بیوگرافی همایون شجریان

همانظور که گفته شد او متولد سال ۱۳۵۴ و ۴۲ ساله است. او در خانواده‌ای به شدت هنری و اهل موسیقی در تهران متولد شد و فرزند محمدرضا شجریان است.

علاقه به موسیقی و ریتم که از ابتدایی‌ترین مسائل موسیقی است از کودکی در همایون مشخص بود تا اینکه پدر او در ایام کودکی این تکنیک را به طور کامل آموخت. او از سن ۱۰ سالگی همراه خواهرانش آواز خواندن را همراه پدر آغاز کرد.

بیوگرافی همایون شجریان

او در دوران هنرستان، در هنرستان موسیقی کمانچه را به عنوان ساز تخصصی خوب انتخاب کرد و آن را به طور کامل آموخت.

همایون شجریان از سال ۷۰ و زمانی که ۱۶ سال داشت در کنسرت‌های بین‌المللی و داخلی پدرش با تنبک او را همراهی کرد و از سال ۷۸ به هم‌خوانی با پدر در کنسرت‌های پدر پرداخت.

استاد محمدرضا شجریان پدر همایون شجریان

بیوگرافی همایون شجریان

با ادامه بیوگرافی همایون شجریان همراه ما باشید. اولین اثر با حضور او یاد ایام نام دارد که در آن اثر همایون شجریان تنبک نوازی را بر عهده داشته است. همایون شجریان کنسرت‌های بسیاری را با بزرگان موسیقی اجرا کرده و آثار زیادی را به همراه آنان در ایران و جهان منتشر کرده‌است که می‌توان به آلبوم کنسرت‌های پبی تو بسر نمی‌شود و فریاد اشاره کرد که هردو اثر در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵ نامزد دریافت جایزه گرمی شدند.

بیوگرافی همایون شجریان

او نخستین آلبومی که به تنهایی در آن خوانده بود، نسیم وصل نام داشت که در سال ۱۳۸۲ منتشر شد و همین مساله آغاز فعالیت او برای اجرای کنسرت‌ها و آلبوم‌های مستقل بود.

بیوگرافی همایون شجریان

وی پس از آن در سال ۱۳۸۳ دو آلبوم شوق دوست و ناشکیبا را منتشر کرد و در سال ۱۳۸۴ نقش خیال را به آهنگ‌سازی علی قمصری به بازار عرضه کرد که با استقبال فراوانی روبرو شد. پس از آن در مهرماه ۱۳۸۵ آلبوم با ستاره‌ها که حاصل همکاری او با محمدجواد ضرابیان می‌باشد را به بازار عرضه کرد. در سال ۱۳۸۷ دو آلبوم قیژک کولی و خورشید آرزو را با همکاری گروه دستان منتشر کرد.

بیوگرافی همایون شجریان

بیوگرافی همایون شجریان

او آب، نان، آواز را به آهنگسازی علی قمصری در سال ۱۳۸۸ و آلبوم شب جدایی را در سال ۱۳۸۹ منتشر کرد. در سال ۱۳۹۰ او آلبوم شوق نامه و ای جان جان بی‌من مرو را عرضه کرد. آلبوم شوق نامه به نوعی بازیابی تصانیف منسوب به عبدالقادر مراغه‌ای است که حاصل ۴ سال تلاش گروهی به سرپرستی محمدرضا درویشی است.

امیدواریم بیوگرافی همایون شجریان مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد و با این هنرمند کشورمان بیشتر آشنا شده باشید.

2 دیدگاه برای “بیوگرافی همایون شجریان خواننده موسیقی سنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.