بیوگرافی هومن حاجی عبداللهی هنرمند تمام عیار تلویزیون

بیوگرافی جدید هومن حاجی عبداللهی

در این بخش از مطالب مربوط به بیوگرافی هنرمندان و بازیگران، بیوگرافی جدید هومن حاجی عبداللهی بازیگر سریال پایتخت و هنرمند تمام عیار کشور را خدمت شما آماده کرده‌ایم.

بیوگرافی جدید هومن حاجی عبداللهی

بیوگرافی جدید هومن حاجی عبداللهی

صورتی‌ها: هومن حاجی عبداللهی متولد ۲۳ تیر سال ۱۳۵۴ و شهر تهران می‌باشد. وا بازیگر، مجری تلویزیون، صدا پیشه و دوبلور است و در مقطعی عضو انجمن گویندگان جوان نیز بود. به همین جهت او را یک هنرمند تمام عیار نامیدیم. او دانشجوی انصرافی رشته تئاتر از دانشگاه تهران در سال ۷۲ می‌باشد. هومن حاجی عبداللهی متاهل است و یک پسر به نام جانان دارد.

بیوگرافی جدید هومن حاجی عبداللهی

هومن حاجی عبداللهی هنری خود را با تئاتر شروع کرد. تئاتری با نام نصر لاله‌زار در سال ۷۱ که اولین تجربه هنری او بود. اما سال ۷۳ کار خود را با رادیو به صورت نیمه حرفه‌ای شروع کرد. از اولین فعالیت‌های او در رادیو، فعالیت در بخش موزیک و نوازندگی ضرب برای برنامه صبحگاهی جمعه بود. او از سال ۱۳۷۷ به طور حرفه‌ ای کار با باشگاه رادیویی جوان را آغاز کرد و اکنون به کارهای نویسندگی، کارگردانی، بازیگری، گویندگی و گاهی سر دبیری نیز فعالیت می‌‌کند.

همزمان با فعالیت در رادیو، کار در تلویزیون را نیز تجربه کرد و مدت‌ها به عنوان مجری در برنامه‌های مسابقه‌ای شروع کرد. او زمان زیادی را در تلوزیون به عنوان مجری فعالیت می‌کرد. او تا کنون در مسابقه‌های تلویزیونی در صد ثانیه، جام طلایی، مار و پله، پشت خط، گوی طلایی و برنامه‌های تلویزیونی مثلث، راه شب، جمعه تعطیل نیست، ب مثل بهار و بهار باش به عنوان مجری حضور داشت.

بیوگرافی هومن حاجی عبداللهی

بیوگرافی هومن حاجی عبداللهی

هومن حاجی عبداللهی علاوه بر کار در رادیو و تلویزیون به عنوان صدا پیشه و دوبلور حضور داشت. از جمله فعالیت‌های صداپیشگی او می‌توان به صداپیشگی پنگول اشاره کرد. او همچنین در آثار عصر یخبندان، باب اسفنجی، شرک، رئیس مرزعه و نام من بیل دابلیو است، به عنوان دوبلور فعالیت می‌کرد.

اولین کار بازیگری در زمینه تصویر و سینما به بازی در فیلم سینمایی چند میگیری گریه کنی برمی‌گردد که در سال ۸۴ نقش کوتاهی در این فیلم سینمایی داشت. پس از آن هومن حاجی عبداللهی در فیلم سینمایی اختاپوس و گینس حضور داشت. اما شاید نقطه عطف بازیگری او حضور در سریال پایتخت بود. او در سریال پایتخت در فصل‌های دوم، سوم، چهارم و پنجم حضور داشت. سریال‌هایی که قسمت عظیمی از شهرت هومن حاجی عبداللهی به حضور در سریال پایتخت باز می‌گردد.

سینمایی‌های هومن حاجی عبداللهی

 • گینس (محسن تنابنده، ۱۳۹۳)
 • اختاپوس (فیلم) (۱۳۹۰)
 • چند می‌گیری گریه کنی (۱۳۸۴)

مجموعه تلویزیونی

 • پایتخت ۲ (سیروس مقدم، ۱۳۹۲)
 • پایتخت ۳ (سیروس مقدم، ۱۳۹۳)
 • پایتخت ۴ (سیروس مقدم، ۱۳۹۴)
 • مستند امام هدایت
 • آقا و خانم سنگی (۱۳۹۳-۱۳۹۴)
 • بیمار استاندارد (سعید اقاخانی، ۱۳۹۵)
 • علی‌البدل (سیروس مقدم، نوروز ۱۳۹۶)
 • پایتخت ۵ (سیروس مقدم، نوروز ۱۳۹۷)

بیوگرافی جدید هومن حاجی عبداللهی

بیوگرافی هومن حاجی عبداللهی

همانطور که گفت شد، هومن حاجی عبداللهی متاهل است و با سلیمه قطبی ازدواج کرده است. سلیمه قطبی گوینده و مدیر دوبلاژ است. از اینکه با بیوگرافی جدید هومن حاجی عبداللهی همراه ما بودید کمال تشکر را داریم.

4 دیدگاه برای “بیوگرافی هومن حاجی عبداللهی هنرمند تمام عیار تلویزیون

 1. mohadeseh گفته:

  واااا…جانان که اسم دختره…پس چرا اسم پسرشو گذاشته جانان|: ؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.