در آپارتمان چه حیواناتی را می‌توانیم نگه داریم؟

بهترین حیوانات خانگی برای آپارتمان

صورتی‌ها: آپارتمان نشینی مزایا و معایب خود را دارد. شاید نکته منفی و محدودیتی که زندگی در آپارتمان برای اشخاص ایجاد می‌کند این است که نمی‌توانند هر نوع حیوان خانگی را نگهداری کنند، زیرا برخی از این حیوانات بسیار بزرگ بوده یا برخی دیگر جنب و جوش و سرو صدای زیادی دارند. هم چنین بعضی حیوانات نمی‌توانند در فضاهای کوچک نگهداری شوند و به فضای بازی مثل حیاط نیاز دارند.. با این اوصاف، صاحبان حیوان خانگی چه باید بکنند؟ بهترین حیوان خانگی کدام است؟ چه حیوانی برای آپارتمان مناسب است؟ در این بخش ما بهترین حیوانات خانگی برای آپارتمان را خدمت شما معرفی می‌کنیم.

بهترین حیوانات خانگی برای آپارتمان

بهترین حیوانات خانگی برای آپارتمان

امروزه زندگی‌ها شهری شده و اکثر خانه‌ها از نظر فضا محدود هستند و زندگی به سمت آپارتمان نشینی سوق پیدا کرده است. نگهداری حیوانات خانگی برای علاقه‌مندان به حیوانات بامزه و دوست داشتنی می‌تواند در این مکان‌ها یک مشکل باشد. هر چند نگهداری این موجودات اغلب از سر دلسوزی و مهر و محبت است، اما اگر شرایط خاص هر حیوان توسط صاحب آن رعایت نشود، می‌تواند یک ظلم بزرگ در حق آن جانور باشد.

با شرایط زندگی امروزی بهتر است در خانه از حیواناتی نگهداری شود که با آن شرایط سازگار باشند و اذیت نشوند، چون فقط من و شما می‌دانیم نیت پشت این کار خیر است ولی حیوان بیچاره ممکن است از این شرایط ناراضی باشد.

از طرفی آپارتمان نشینی اصول و فرهنگ خاصی دارد که نگهداری حیوانات پر جنب و جوش با صدای زیاد ناممکن است و می‌تواند مشکلاتی را به وجود آورد. از این رو حیوانات جمع و جور، ساکت و جانوانی که به فضای بیرون نیاز ندارند، می‌توانند انتخاب خوبی برای نگهداری در آپارتمان باشند.

این نوع حیوانات برای همسایگان مزاحمت ایجاد نمی‌کنند و خانه شما را نیز به هم نمی‌ریزند و به اندازه سگ و گربه که معروف‌ترین حیوانات خانگی هستند اما می‌توانند در آپارتمان مشکلاتی ایجاد کنند، دوست داشتنی و بامزه هستند.

در ادامه ما چند نوع از بهترین حیوانات خانگی برای آپارتمان و امکان کم فضا معرفی می‌کنیم.

مناسب‌ترین حیوانات خانگی برای آپارتمان

بهترین حیوانات خانگی برای آپارتمان

خرگوش:

خرگوش‌ها حیوانات اجتماعی هستند. با اینکه برخی گونه‌های آن‌ها دوست ندارند در نزد انسان باشند ولی اکثرا می‌توانند با زندگی انسانی خود را وفق داده و در کنار انسان‌‎ها خوشحال باشند. انسان می‌تواند به راحتی در خانه آن‌ها را نگه دارد بدون اینکه محدوده‌ای برای آن‌ها در نظر بگیرند.

در امور نظافتی این حیوانات قابلیت تربیت پذیری بالایی دارند. البته این حیوانات جویدن را دوست دارند پس مراقب فرش و قالی‌های خود باشید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

در ادامه این مطلب رو هم بخون:

کاربردهای وازلین در خانه: کاربردهای عجیب وازلین که هرکسی از آن‌ها خبر ندارد

[/box]

بهترین حیوانات خانگی برای آپارتمان

موش خرما برای آپارتمان:

موش خرما از بهترین حبوانات خانگی برای آپارتمان می‌باشد. این موجودات بامزه عاشق بازی با انسان‌ها هستند. این حیوانات به دلیل ماهیت و طبیعتی که دارند بهتر است در یک قفس بزرگ در خانه نگهداری شوند

این حیوانات دوست دارند در فضاهایی خود را دفن کرده و بازی کنند. بنابراین اگر می‌خواهید این حیوانات را در خانه نگه دارید، باید با این شرایط کنار آمده و آن‌ها را در نظر بگیرید.

بهترین حیوانات خانگی برای آپارتمان

موش صحرایی:

موش صحرایی حیوانی بسیار باهوش و دوست داشتنی است. این حیوانات عاشق این کار هستند که به صورت برعکس آویزان شوند. سعی کنید این حیوانات را به صورت جفت و حتی گروهی نگه دارید. برای نگهداری موش صحرایی در منزل قفس نسبتا بزرگ با وسایل تفریحی خاص مورد نیاز است.

بهترین حیوانات خانگی برای آپارتمان

همستر یکی از بهترین حیوانات خانگی:

یکی دیگر از بهترین حیوانات خانگی برای آپارتمان یک نمونه از حیوانات خانگی کوچک، زیبا و خزدار به نام همستر هستند. قیمت ارزانی داشته و در قفس زندگی می‌کند. نگهداری از آن‌ها بسیار آسان و نیازمند صبر و دقت است چرا که ماهیت تیز و تند، آرام و تهاجمی دارند.

بهتر است همستری با اندازه بزرگ‌تر را برای نگهداری انتخاب کنید مثل همستر طلایی که تا میزان ۱۷‌ سانتی‌متر رشد می‌کند و می‌توان آن‌ها را مانند ماهی‌ها به مدت یک هفته یا چند روز تنها رها کرد. اگر از یک جفت همستر نگهداری می‌کنید خود را برای پذیرایی از یک خانواده بزرگ آماده کنید زیرا این حیوانات خانگی به سرعت تولیدمثل می‌کنند. دوره باروری آن ۲ هفته است.

بهترین حیوانات خانگی برای آپارتمان

جوجه تیغی برای آپارتمان:

جوجه تیغی حیوانی آرام و بامزه و مرموز است. در نگاه اول نگهداری از این‌چنین حیوانات خانگی که با کودکان شما بازی می‌کنند غیرقابل باور است. واقعیت این است که این حیوانات خانگی برای کودکان خطری ندارند و در طبیعت خیلی خجالتی و نگران هستند. آن‌ها حالت تهاجمی نداشته و به همبازی خود حمله نمی‌کنند و از تیغ‌های‌شان صرفا برای دفاع استفاده می‌کنند.

تماشای جوجه تیغی به نوعی سرگرمی است. این حیوانات خانگی مناسب کودکان ۱۲‌ سال و بالاتر می‌باشند. هنگامی که جوجه تیغی احساس خطر می‌کند به یک توپ خاردار تبدیل می‌شود و بازگرداندن آن به حالت عادی کار آسانی نبوده و نیازمند صبرو زمان زیادی است.

حیوانات خانگی برای آپارتمان

طوطی برای نگه داری در آپارتمان مناسب است:

پرندگان و به طور خاص طوطی به شدت موجودات بامزه و دوست داشتنی هستند که گاها از هوش بالایی برخوردارند و همه را شگفت زده می‌کنند. طوطی سانان پرندگان زیرک و باهوشی هستند.

نگهداری از طوطی سانان و پرندگان زینتی علاقه زیادی می‌خواهد زیرا پرندگان عشق و انرژی مثبت را از شما دریافت می‌کنند و به زبان خودشان پاسخ می‌دهند. پرنده به نظافت و رسیدگی نیاز دارد. او مانند شیئی بی جان درگوشه‌ای از خانه شما نیست و سرو صدا دارد. اما عشق به پرنده این سختی‌ها را از بین می‌برد.

حیوان خانگی برای آپارتمان

لاک پشت

داشتن یک حیوان خانگی مانند لاک‌پشت که خیلی کوچک و کند است و نمی‌تواند از شما جلو بزند خیلی خوب است. این لاک‌پشت با چادر زدن در خانه و با مخاطب‌هایی که از او تعریف می‌کنند خوشحال می‌شود.

از میان انواع مختلف لاک‌پشت‌ها و خزندگان، لاک‌پشت‌های جعبه‌ای انتخاب خوبی برای طرفداران حیوانات خانگی هستند زیرا ظاهری زیبا و لاک‌هایی طرح‌دار و رنگی دارند. البته در خوردن، بسیار سختگیرند.

لاک‌پشت می‌تواند یک دوست واقعی باشد چرا که می‌تواند تا بیش از ۴۰ سال با شما زندگی کند. غذای لاک‌پشت جعبه‌ای، حشره، کرم‌های خاکی، سبزیجات، میوه و قرص‌های خوراکی تجاری هستند.

برای نگهداری و تمرین، لاک‌پشت جعبه‌ای به یک آکواریوم یا تراریوم که جای کافی داشته و دارای سنگ و جای نشستن باشد نیاز دارید. در مناطق خشک، برای آبرسانی می‌توانند لانه‌هایی در زیر زمین بسازند یا به آب‌های سطحی بروند. درواقع، لاک‌پشت جعبه‌ای به ورزش زیادی نیاز ندارد.

با بهترین حیوانات خانگی برای آپارتمان آشنا شدید. نظر شما در مورد نگه داشتن برخی از حیوانات در خانه چیست؟ آیا شما حیوان خانگی دارید؟

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

در ادامه این مطلب رو هم بخون:

چگونه موی حیوانات خانگی را به راحتی از روی مبل پاک کنیم؟

[/box]

6 دیدگاه برای “در آپارتمان چه حیواناتی را می‌توانیم نگه داریم؟

 1. ایرج از آلمان گفته:

  خودم طوطی وخرگوش را به سایرحیوانات خونگی ترجیح میدم/ممنونم از اطلاعات مفیدتون

 2. شاهیکا گفته:

  عزیزان من جوجه تیغی داشتم ولی بعد مدتی گم شد الان یک دارم دو نا

 3. ادا اجه گفته:

  گربه برای تگه داشتن تو خونه بهترین حیوان است.البته اگه پرشین یا اسکاتیش باشه و ماده باشه

 4. ساجده گفته:

  به نظرم انتخاب بهترین از این لیست کمی سخته چون همشون عالین و طرفدارای خاص خودشون دارن. اما به نظر من انتخاب یک حیوان خانگی مناسب باید با توجه به سبک زندگی، محیط زندگی، بودجه و وقت ما داره. همیشه انتخاب حیوان خانگی برای آدم ها سخته چون این مورد مشخص نمی کنن. البته سلیقه شخصی هم توی این مورد تاثیر داره.
  من خودم با سگ و گربه بیشتر موافقم که البته مراقبت و نگهداری از اونها هم سخت تره. اما اگه شما وقت و حوصله ندارین گزینه های دیگه ای رو انتخاب کنین. پیشنهاد میکنم مقاله حیوانات بی دردسر پت پرس بخونین. چند تا حیوان دیگه مثل: قناری، مرغ مینا، کاکادو، کاسکو و… معرفی کرده که میتونه گزینه خوبی باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.