چگونه رابطه سرد شده و بهم خورده را بهبود بخشیم؟

بهبود رابطه بهم خورده

حفظ رابطه عاشقانه شاید به نظر کار مشکلی می‌آید، در حالی که اگر با ترفندهای روابط آشنا باشید و بدانید که در هر موقعیتی چه عکس‌العملی باید نشان دهید، به مشکل بر نمی‌خورید ولی این دلیل نمی‌شود که هیچ وقت دچار مشکل نشوید، در هر رابطه‌ای مشکلاتی پیش می‌آید و این انکارناپذیر است فقط باید برخورد صحیح با مسئله را آموزش ببینیم تا روابط خود را بهبود بخشیم، در موقع برخورد با مشکل، اگر رفتار ناصحیحی داشته باشیم، حتی ممکن است رابطه به جدایی ختم شود. پس در این جا به اهمیت مهارت ارتباطی و شناخت شریک عاطفی پی می‌بریم. در این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها قصد داریم روش‌های بهبود رابطه بهم خورده را بررسی کنیم. همراه ما باشید تا بهترین رفتار با شریک عاطفی را بدانید.

مراحل اولیه بهبود رابطه بهم خورده

بهبود رابطه بهم خورده

موقع پیش آمدن مشکلی در رابطه ابتدا باید مراحلی را طی کنید تا هر دو آرام شوید تا بتوانید بدون قضاوت، عصبانیت و … رابطه‌تان را ترمیم کنید. در موقع عصبانیت هرچقدر هم که تلاش کنید به نتیجه منفی خواهید رسید پس ابتدا مراحل زیر را طی کنید و سپس مراحل اصلی بهبود رابطه بهم خورده را آغاز نمایید.

به همدیگر زمان بدهید

موقع برخورد به مشکل، خانم‌ها دوست دارند سریع مشکل بوجود آمده را حل کنند و آقایان دوست دارند از مشکل فرار کنند (البته به دور از استثناها) همین دلیل باعث شدت گرفتن اختلاف و مشکل می‌شود. بهترین کار بعد از برخورد به مشکل این است که به هم زمان دهید و مدتی را در سکوت و آرامش بگذرانید تا کمی عصبانیت هر دوی شما کمتر شود و بتوانید بدون عصبانیت و احساسات زودگذر تصمیم بگیرید.

انسان هنگام عصبانیت تصمیم‌هایی می‌گیرد که حاصلی جز پیشمانی نخواهد داشت. پس شریک عاطفی خود را در موقع عصبانیت مجبور به حرف زدن و حل مشکل نکنید که نتیجه برعکس انتظار شما خواهد بود. باید دور شوید و کمی تنها باشید تا بعد از چند روز که هر دو آرام شدید بتوانید مراحل بهبود رابطه بهم خورده را طی کنید.

بهبود رابطه سرد شده

ابتدا بر روی خودتان تمرکز کنید

بیشتر افراد موقع برخورد با مشکل، همیشه رفتار شریک عاطفی خود را بررسی کرده و رفتار صحیح و یا ناصحیح او را قضاوت می‌کنند در حالی که باید برعکس باشد در مدتی که تنها هستید باید روی رفتار خودتان تمرکز کنید، ببینید کدام رفتار شما باعث عصبانیت طرف مقابلتان شده است و یا چه رفتاری از شریک عاطفی خود دیده‌اید که از کوره در رفتید.

با بررسی رفتار خود به اشتباهاتتان پی می‎برید و این دو نتیجه به دنبال دارد، اول این که دفعه بعدی اشتباهات خود را تکرار نخواهید کرد و دوم این که می‌توانید از زاویه شریک عاطفی خود به قضیه نگاه کنید.

بهبود رابطه بهم خورده

واقعیت را بپذیرید

برخی اوقات زوجین با مشکلاتی برخورد می‌کنند که پذیرفتن و باور کردنشان سخت است، ولی صلاح شما در این است که هر چه سریع‌تر با مشکل روبرو شوید و مشکل هر چه که باشد را بپذیرید. چون در غیر این صورت حتی نمی‌توانید مراحل بهبود رابطه بهم خورده را دنبال کنید. پس سعی کنید هر چه سریع‌تر با مشکل روبرو شوید.

عزت نفس و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

اگر شما خود را فردی شکست خورده و بیش از حد ناامید و مایوس نشان دهید، این در شریک عاطفی احساس بدی ایجاد کرده و ممکن است علاقه‌اش نسبت به شما کم شود. در هر شرایطی باید اعتماد به نفس و عزت نفس خود را حفظ کنید و خود را لاعلاج نشان ندهید حتی اگر بهم خوردن رابطه تقصیر شما باشد!

مراحل اصلی بهبود رابطه بهم خورده

بهبود رابطه با همسر

با گام‌ها و اقدامات کوچک آغاز کنید

از اقدامات کوچک آغاز کنید تا به مراحل اصلی برسید مثلا با فرستادن یک پیام کوتاه می‌توانید آغازگر باشید. هیچ وقت سعی نکنید با صحبت طولانی و مستقیم مشکلات را بررسی کنید. ابتدا در حد احوال پرسی و توجه نشان دادن شروع کنید.

با احترام رفتار کنید

احترام زمینه‌ی بهبود رابطه بهم خورده می‌باشد، حتی در بدترین شرایط هم نباید بی‌احترامی کنید، حتی اگر در حال دعوا و یا عصبانیت هستید. مخصوصا در حضور دیگران به هیچ وجه نباید به هم بی‌احترامی کنید.

بهبود رابطه با دوست پسر

صادق باشید تا رابطه درست شود

هیج وقت سعی نکنید که به دروغ ابراز علاقه نمایید یا حرفی را که واقعیت و از ته دل نیست بیان کنید، چون حرفی که از دل بیاید به دل می‌نشیند در غیر این صورت تاثیری نخواهد داشت و حتی ممکن است طرف مقابل به دروغ بودن احساس و حرف‌هایتان پی ببرد و به شما بی‌اعتماد شود. حتی به بهای بهبود رابطه بهم خورده هم که شده دروغ نگویید!

عذرخواهی کنید

اگر واقعا احساس می‌کنید مشکل از طرف شما بوده، در وقت مناسب معذرت خواهی کنید. معذرت خواهی باید با بیان دلیل باشد که مثلا به خاطر این رفتار و کارم، معذرت می‌خواهم. اگر شما مقصر هستید باید پیشمانی خود را نشان دهید و تقصیر خود را بپذرید چون در غیر این صورت عصبانیت شریک عاطفی شما از بین نخواهد رفت.

باهم وقت بگذرانید

حتی اگر با هم مشکل دارید و یا قهر هستید، شام را با هم بخورید، بیرون بروید، تلویزیون تماشا کنید در واقع با هم وقت بگذرانید، حتی اگر شده بدون حرف زدن، این وقت گذراندن باعث آرام شدن شما و شریک عاطفی‌تان خواهد شد.

بهبود رابطه بهم خورده

عشق بورزید

بعد از این که آرام شدید، به شریک عاطفی‌تان عشق خود را نشان دهید، مثلا دستش را بگیرید و … اگر وقت مناسبی پیدا کردید، ابراز علاقه کنید و جمله “دوستت دارم” را به زبان بیاورید.

به آراستگی خود توجه کنید

در هر موقعیتی آراسته باشید، شاید بگویید این چه ربطی به بهبود رابطه بهم خورده دارد، در حالی که چشم مردان همیشه به دنبال آراستگی است و محبتش از طریق چشم بیشتر می‌شود. به خودتان برسید و آراسته ظاهر شوید حتی اگر نارارحت هستید و حوصله انجام هیچ کاری را ندارید، از خودتان دست نکشید.

ممنون که با این مطلب همراه ما بودید، امیدواریم این مطلب به بهبود رابطه بهم خورده شما کمک کرده باشد، رابطه با شریک عاطفی نیازمند تلاش، صبر و عشق است که شما باید با همه ترفندهای آن آشنا شوید، پس همیشه سعی کنید اطلاعات خود را در این مورد بالا ببرید، رابطه عاطفی تا آخر عمر همراه شماست و باید همه تلاش خود را برای حفظ آن به خرج دهید ♥

1 دیدگاه برای “چگونه رابطه سرد شده و بهم خورده را بهبود بخشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.