ایده‌هایی برای برگزاری بهتر جشن تولد مادر

جشن تولد مادر

یکی از روزهای به یادماندنی زندگی هر فردی، روز تولد مادر او خواهد بود. اگرچه مادران هیچوقت توقعی از فرزندان خود ندارند، اما باید برای روز جشن تولد مادر برنامه ریزی و خلاقیت خاصی داشته باشید، چه کسی دوست‌داشتنی تر از مادر می‌تواند برای هر فرد وجود داشته باشد؟ در این مطلب می‌خواهیم ایده‌هایی برای برگزاری هرچه بهتر جشن تولد مادر بیان کنیم. این موضوع را بدانید که همیشه لازم نیست با قدردانی مادی، مادر خود را خوشحال کنید، بلکه با یک متن تبریک تولد احساسی برای مادر یا انجام کارهای ساده نیز می توانید روز تولد او را خاطره انگیز نمایید. به نقل از مجله خواندنی ها همراه ما باشید.

برگزاری جشن تولد مادر

جشن تولد مادر

قدم اول: معطوف‌کردن همه حواس‌ها به مادر

  • حواس خود را کاملا معطوف او نمایید

یکی از بهترین راه‌های برقراری ارتباط با مادر، توجه کافی به او می‌باشد. زن‌ها همگی تشنه توجه هستند، حال اگر این فرد مادر نیز باشد این نیاز را چند برابر کنید! اگر روز تولد مادرتان را جشن می‌گیرید، عمده‌ای از وقت خود را با چک کردن گوشی یا چت با دوستان خود نگذرانید. بهترین کار این است که در این روز بزرگ، تلفن همراه خود را خاموش کنید و یا حداقل کنار بگذارید. به عبارت بهتر، اولویت شماره یک شما در این روز خاص، مادرتان می‌باشد.

  • کارهای خانه را برایش انجام دهید

لیستی از کارهای معمول و روزمره مادر خود در خانه تهیه کرده و بخشی از آن‌ها را انجام دهید. از خوشحالی مادر به واسطه این موضوع، بسیار شگفت‌‌زده خواهید شد. سعی کنید کارهایی را انجام دهید که ممعمولا برای مادرتان دشوار است. مطمئن باشید که خوشحالی او چندین برابر خواهد شد.

  • در کارهای ناتمام به او کمک کنید

کمک‌کردن یا مشورت‌دادن به مادر برای انجام کارهای پیش رو و یا ناتمام، یک راهی فوق‌العاده برای نشان‌دادن توجه و ارزش به او می‌باشد. به عنوان مثال در باغبانی، تغییر دکوراسیون منزل، خرید لوازم خانگی و پوشاک و … او را همراهی نمایید. اطمینان حاصل کنید که رضایت قطعی مادر جلب خواهد می‌شود.

  • یک روز مختص او مرخصی بگیرید

بهترین هدیه برای روز مادر می‌تواند اختصاص وقت آزاد برای او می‌باشد. در این صورت می‌توانید بخشی از کارهای او را انجام داده و یا در صورت تمایل برای خرید به بیرون بروید. اما پیشنهاد می شود در این روز سعی کنید کاری انجام دهید که مادرتان کاملا استراحت کند. البته همین نکته که شما اختصاصاً به خاطر او از اداره و کارتان درخواست مرخصی کرده‌اید بسیار حائز اهمیت و خشنودکننده می‌باشد.

ایده‌هایی برای جشن تولد مادر

هدیه تولد مادر

قدم دوم: پیداکردن هدیه مناسب برای مادر

  • یک هدیه دست‌ساز برای او بسازید

اگر دارای استعداد و خلاقیت هنری دارید، وقت را تلف نکنید. شروع به ساختن چیزی یا کشیدن نقاشی نمایید. مطمئن باشد هیچ هدیه‌ای ارزشمندتر از این برای مادرتان نخواهد بود که حاصل دسترنج و تفکر شما باشد. این یک هدیه کاملا متفاوت و گران‌بها خواهد بود زیرا هیچ‌جای دنیا شبیهش وجود نخواهد داشت. در انجام‌دادن این کار، سلیقه مادر را نیز حتما در نظر داشته باشید.

  • یک هدیه شخصی سفارش دهید

بسیاری از هدیه‌ها را می‌توان با پیام‌ها، نام‌ها یا موارد دیگر شخصی سازی کرد. شخصی‌سازی یک هدیه برای تولد مادر شما نشان خواهد داد که برای رسیدن به یک هدیه منحصر به فرد آن تلاش کرده‌اید و این موضوع برای مادر ارزشمند خواهد بود. محصولی را انتخاب کنید که متناسب با بودجه شما و نیز سلایق مادر باشد.

قدم سوم: برنامه‌ریزی برای روز تولد مادر

  • برای او متن تبریک تولد ارسال کنید

همان‌طور که می‌دانید، برای روز تولد مادر هر کاری انجام دهید؛ حتما در خاطره او ثبت خواهد شد. یکی از کارهایی که باید در این روز انجام دهید، پیداکردن متن تبریک تولد مادر است. می‌توانید برای شروع از متن‌های موجود بهره گرفته و آن‌ها را کامل کنید. یا اینکه از ابتدا خودتان این متن را بنویسید و همه احساسات و عواطف خود را بیان نمایید. اگر مادرتان اهل تکنولوژی و دنیای مجازی است می‌توانید این کار را با ارسال به گوشی او تکمیل کنید و اگر نه، چه چیزی زیباتر از نوشتن کارت تبریک با دست‌خط خود شما…!؟

  • فعالیت مورد علاقه او را انجام دهید

با توجه به علایق مادر، می‌تواند برای روز تولد برنامه‌ریزی کنید. بر روی فعالیتی تمرکز کنید که بیشترین لذت را برای مادرتان به همراه خواهد داشت. پیاده‌روی، گردش، سفر، بلیت سینما یا کنسرت و … می‌تواند یکی از این فعالیت‌ها باشد. از قبل برای هر کدام از این فعالیت‌ها برنامه‌ریزی کنید تا به هنگام فرارسیدن روز موعود به مشکلی برخورد نکنید. اگر خود شما نیز دارای هنر خاصی در زمینه‌هایی همچون موسیقی هستید، می‌توانید برای او بنوازید و حتی به همراه نواختن موسیقی، شعر تبریکی را نیز تقدیم او کنید…

  • جشن بگیرید

روز تولد مادر شما فوق العاده ویژه خواهد بود. بنابراین از قبل برای تدارک یک جشن برنامه‌ریزی کنید. ابتدا زمان و مکان جشن را تعیین کرده و سپس یک هفته زودتر مهمانان خود را باخر ساخته و دعوت نمایید. مراقبت همه فعالیت‌ها از جمله سفارش کیک، خرید تزیینات منزل، اماده‌کردن مقدمات پذیرایی و … باشید. اگر دوست دارید برای مادر غافل‌گیرکننده باشد، می‌توانید این جشن را در منزل خود و یا بیرون برگزار کنید. اما اگر فکر می‌کنید لازم است، قبل از انجام هر کاری با او مشورت نمایید.

ممنون که با مطلب ایده‌های برگزاری جشن تولد مادر همراه صورتی‌ها بودید. لطفاً نظرات و تجریبات خود را در خصوص این روز مهم با ما و سایر کاربران در قسمت نظرات در میان بگذارید.

1 دیدگاه برای “ایده‌هایی برای برگزاری بهتر جشن تولد مادر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.