برنامه غذایی برای لاغری – برای کاهش وزن ۶ وعده غذا بخورید!

برنامه غذایی برای لاغری

برنامه غذایی برای لاغری – برای کاهش وزن چه کنیم؟

برنامه غذایی برای لاغری – اگر تصور می‌کنید که لاغری و کاهش وزن فقط با رژیم غذایی و نخوردن غذا امکان‌پذیر است ، سخت در اشتباه هستید ، رژیم غذایی با برنامه لاغری خاصی هم امکان پذیر است. اگر راز افراد لاغر را پرس و جو کنید ، اکثرا می‌گویند که وعده‌های بیشتری در روز می‌خورند.

برنامه غذایی برای لاغری

برنامه لاغری ، رژیم غذایی ، لاغری

در ادامه این مطلب از مجله صورتی‌ها ، نکاتی کوچک در مورد کاهش وزن را مطالعه می‌کنیم و علت این که چرا افزایش تعداد وعده‌ها باعث کاهش ورزن می‎شود را بررسی و هم جنین برنامه غذایی برای لاغری و چگونگی مصرف کالری را می‌گوییم.

برنامه غذایی برای لاغری – چگونه وزن کم کنیم؟

خوردن گاه و بیگاه غذا با وعده‌های زیاد متناسب است با کاهش وزن. طبق مطالعات انجام شده ، مشخص شد افرادی که روزانه ۶ وعده‌ی غذایی کوچک میل می‌نمایند ، مواد مغذی بیشتری دریافت می‌کنند و توده‌ی بدنی آن‌ها نسبت به افرادی که روزانه ۴ وعده‌ غذا میل می‌کنند ، کوچک‌تر است.

میل کردن وعده‌های زیاد ، ترشح هورمون‌های مختلف و مخابره‌ی سیگنال‌های دریافت مواد مغذی در بدن که با افزایش وعده‌های غذایی به وقوع می‌پیوندد که اشتهای کاذب را سرکوب و در نتیجه منجر به جذب انرژی (کالری) کم‌تر شده و تخلیه‌ی معده را به تعویق می‌اندازد سپس تا ساعت‌ها مانع از احساس گرسنگی می‌شود.

بعضی از متخصصان متعقد هستند که وعده‌های غذایی متعدد یا خوردن اسنک و میان‌وعده تاثیر معکوسی دارد و به عنوان نمونه موجب افزایش شاخص قند خون شده ، ترشح انسولین را افزایش داده و زمینه‌ی ذخیره‌ی چربی را بیشتر می‌سازد ، اما دکتر جن مک‌دانیل سخنگوی انجمن بررسی مواد مغذی و رژیم غذایی بر این باور است که برای بهره‌گیری از فواید وعده‌های غذایی متعدد ، رعایت حد فاصل متناوب ضروری است.

مک‌دانیل اعتقاد دارد ، برای افرادی که شاخص قند خون آن‌ها در حد عادی است خوردن ۶ وعده‌ی غذایی کوچک ، هر ۳ تا ۴ ساعت یک بار به هیچ وجه موجب افزایش ترشح انسولین نمی‌شود. در واقع به این ترتیب شاخص قند خون آن‌ها ثابت مانده و احتمال پرخوری کاهش می‌یابد یا مانع از هوس‌های بی جا می‌گردد.

احتمال کاهش وزن در افرادی که صبح‌ها کالری بیشتر و شب‌ها کالری کم‌تری دریافت می‌کنند ، زیاد است. مک‌دانیل می‌گوید ، دریافت کالری‌ بیشتر در هنگام صبح ، انرژی بیشتر را درست در هنگامی که به آن نیاز دارید در اختیارتان قرار می‌دهد تا آن را به عنوان سوخت و ساز بدن مصرف کنید. گاهی افراد می‌خواهند هنگام شب چیزی بخورند.

برنامه غذایی برای لاغری – چگونگی مصرف کالری برای کاهش وزن

چگونه می‌توان ۶ وعده‌ی کوچک ، هر ۳ ساعت یک بار میل کرد اما کالری زیادی دریافت و جذب نکرد؟ در ادامه مک‌دانیل به طور خلاصه ، فهرست‌ روشی سالم بر اساس دریافت ۱۸۰۰ کاالری در روز را به ما توصیه می‌کند.

 • وعده‌ی اول: ۴۰۰ کالری
 • وعده‌ی دوم: ۲۰۰ کالری
 • وعده‌ی سوم: ۴۰۰ کالری
 • وعده‌ی چهارم: ۲۰۰ کالری
 • وعده‌ی پنجم: ۵۰۰ کالری
 • وعده‌ی ششم: ۱۰۰ کالری

شما می‌توانید کالری مواد غذایی را به راحتی به دست بیاورید. مک دانیل خاطر نشان می‌شود که لزومی بر پیروی مطلق از این برنامه نیست. چنان چه با مصرف ۳ وعده در روز اندام متناسبی دارید و در عین حال پر انرژی هستید ، به روش خودتان عمل نمایید. فقط کافی است قلق کار دستتان بیاید. وی در ادامه می‌گوید که این برنامه قطعا یک الگوی ثابت برای همه نخواهد بود.

6 دیدگاه برای “برنامه غذایی برای لاغری – برای کاهش وزن ۶ وعده غذا بخورید!

 1. نسترن گفته:

  سلام مجلتون عالیه خیییلی خوبه
  اگه میشه درباره ی امتحانات نهایی سوم دبیرستان هم مطلب بذارید
  فایل های انگیزشی
  باتشکر از زحماتتون موفق باشین

 2. فاطمه گفته:

  سلام مرسی از مجله ی خوب و مفیدتون ?
  میشه برای رفع سیاهی آرنج هم مطلب بزارید ?

 3. رعنا گفته:

  سلام خیلی ممنون از برنامه خوبتون.میخواستم ببینم زیره سیاه برای لاغری خوب هست یا نه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.