برنامه حفظ تناسب اندام

برنامه حفظ تناسب اندام برای عید نوروز

در این مطلب از مجله دخترانه صورتی‌ها ، قصد داریم به شما در حفظ تناسب اندام  و حفظ رژیم غذایی لاغری و کمک کرده و با بیان برنامه حفظ تناسب اندام و همچنین نکات مهم این برنامه شما را در حفظ تناسب اندام یاری کنیم.

برنامه حفظ تناسب اندام

کاهش وزن
دید و بازدید عید شروع شده و با شدت ادامه پیدا می‌کند ولی این دید و بازدید دردسرهای خودش را دارد مثلا تعطیلات عید با دردسر به هم خوردن برنامه رژیم غذایی مناسب و چاقی مشهور است. همه در طول ایام عید از ترازو و وزن کردن خودشان ترس شدیدی دارند چون می‌دانند با خوردن شیرینی و آجیل رژیم لاغری و تناسب اندام به هم می‌خورد.

برای این که از این کار جلوگیری کنید، تحقیقات علمی نشان میدهد متوسط افزایش وزن در طول ۱-۲ هفته تعطیلات کمتر از نیم کیلوگرم است که بسته به وزن شما متغیر است. (توجه به این نکته حائز اهمیت است که افرادی که دچار افزایش وزن بیشتری هستند در طول تعطیلات افزایش وزن بیشتری پیدا می کنند.) باید اهدافتان را تعیین کنید و یک سری نکات ریز را رعایت کنید و برنامه حفظ تناسب اندام خود را داشته باشید تا بعد از تعطیلات عید دچار حسرت و ناراحتی نشوید.

مشخص کردن اهداف برای رژیم غذایی مناسب

برنامه حفظ تناسب اندام

برای حفظ تناسب اندام در دوران عید نوروز بایدباید از یک برنامه خوب (برنامه حفظ تناسب اندام) و فعالیت بدنی زیادی داشته باشید. قبل از عید یا روز عید باید چند دقیقه را به نوشتن اهداف و راهکارهایی برای افزایش فعالیت بدنی و حفظ تناسب اندام خود در نوروز صرف کنید.

برای داشتن رژیم غذایی مناسب ، در نوشتن اهدافتان در عید نوروز مثبت نگر باشید و از جملاتی بنویسید که انرژی بخش باشند. مثلا بنویسید : ( در ایام نوروز از گردش ، ورزش ، مهمانی و غذاهای سالم لذت خواهم برد.)

برای خود یادآوری کنید که اگر در عید نوروز بتوانید به اهدافتان برسید چه مزایای را برای شما به دنبال دارد و در پایان تعطیلات چقدر از این بابت خوشحال و راضی خواهید بود و یا اگر نتوانید به اهداف کنترل وزنتان برسید و وزن اضافه کنید در پایان تعطیلات چقدر ناراحت می‌شوید و حسرت خواهید خورد.

به خاطر حفظ رژیم غذایی برای تناسب اندام ، اهداف‌تان را در جایی جلوی چشم قرار دهید و حتما هر روز صبح آن‌ها را مطالعه کنید و به خودتان یادآوری و تاکید نمایید.

نکات مهم در مهمانی‌‌های عید نوروز و رژیم غذایی مناسب

رژیم غذایی مناسب

مصرف شیرینی در دید و بازدیدهای عید رایج و مرسوم است ولی مواد نشاسته‌ای و قندی که در شیرینی‌ها وجود دارند به راحتی تبدیل به چربی می‌شود و فرد را چاق می‌کند. لذا باید تا حد ممکن از مصرف شیرینی و آجیل در ایام عید اجتناب کنید و به ویژه از مصرف آجیل در اوقات نزدیک به ناهار و شام پرهیز کرد.

در طی دید و بازدیدها و مهمانی‌های ایام نوروز ، ممکن است در مصرف میوه، سبزی، سالاد و آب، کوتاهی شود و نیز تحرک و ورزش برخی افراد در ایام عید نوروز کاهش یابد این مسئله را برای حفظ برنامه رژیم غذایی مناسب جدی بگیرید.

در عید نوروز بیشتر آب بنوشید

برنامه حفظ تناسب اندام

برای حفظ رژیم لاغری در ایام تعطیلات باید به میزان کافی آب بنوشید چرا که برخی از افراد به هنگام تشنگی ، غذای بیشتری می‌خورند یعنی تشنگی را با گرسنگی اشتباه می‌گیرند و نیز سعی کنید تشنگی خود را با آب (و یا چای) برطرف سازید و از نوشابه و شربت استفاده نکنید.

از بین مواد غذایی که در دید و بازدیدها به شما تعارف می‌شود بیشتر چای (بدون قند) ، میوه ، خیار و خوراکی‌های کم کالری را انتخاب کنید و شیرینی و آجیل را بسیار اندک مصرف کنید (مثلا در هر بازدید به تکه‌ای از یک شیرینی و ۱-۲ عدد پسته کافی است) با این روش رژیم غذایی برای تناسب اندام حفظ می‌شود.

غذا یا شیرینی را آرام‌تر میل کنید

حفظ تناسب اندام در عید

هم برای حفظ رژیم لاغری و هم باکلاس دیده شدن ، همواره تلاش کنید در مهمانی‌ها ، ناهار و یا شام دسته جمعی و فامیلی، هرگز با شتاب و عجله غذا نخورید و غذا را مزه مزه کرده و به آرامی بخورید و مکث زیادی بین لقمه‌های غذا داشته باشید. و در مهمانی‌ها نه خودتان غذای زیادی را در ظرف غذایتان بکشید و نه اجازه دهید دیگران این کار را برای شما انجام دهند و سعی کنید از بین غذاهای ارائه شده در مهمانی‌ها ، بیشتر غذاهای کم چرب و کم کالری و کبابی را انتخاب کنید.

انتخابتان بیشتر غذاهای کم چرب و سرخ نشده و ماست و سالاد فراوان باشد و برنج و نان را کم مصرف کرده و از سیب زمینی و مواد غذایی چرب و یا سرخ کردنی پرهیز کنید. و بدین شیوه از مهمانی و غذا نیز لذت ببرید.

همیشه یادتان باشد که هدف از دید و بازدید و مهمانی‌های ایام عید ، خوردن زیاد نیست بلکه بیشتر از در کنار اقوام و خانواده بودن لذت ببرید.

لطفا نظر خود را در مورد مطلب برنامه حفظ تناسب اندام در عید را برای ما بیان کنید.

فیسبوک توییتر گوگل + تلگرام کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 3
دوست نداشتم: 1
 
مطالب جالب و مرتبط

2 دیدگاه در “برنامه حفظ تناسب اندام برای عید نوروز

مرسی واقعا به این مطالب نیازداشتم

در پاسخ به نسترن– خیلی خوشحال شدم از این که مفید بوده براتون … مرسی از همراهی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *