همه چیز درباره برداشتن خال های صورت!

برداشتن خال های صورت

خال صورت یکی از مشکلاتی است که اکثر خانم‌ها و آقایان با آن مواجه هستند. بعضی از خال‌های صورت باعث زیباتر شدن صورت شده و بعضی‌ها برعکس عمل می‌کند و چهره را زشت نشان می‌دهند در این موقع افراد دوست دارند که با روش‌های ساده از دست آن خلاص شوند دو روش کلی برای برداشتن خال های صورت وجود دارد یک روش جراحی و لیزر و روش دیگر غیر جراحی. که انتخاب هر کدام به عقاید و تصمیم‌های شما بستگی دارد در مورد قطعی بودن روش‌ها نمی‌توان به طور حتم نظر دارد چون نوع خال‌ها با هم متفاوت است و پزشک فقط با آزمایش می‌تواند تشخیص دهد. در ادامه این مقاله از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، روش‌های جراحی و غیر جراحی برداشتن خال های صورت را با هم بررسی می‌کنیم. همراه ما باشید.

برداشتن خال های صورت

برداشتن خال های صورت

خال ممکن است مادرزادی به وجود آمده باشد و یا اکتسابی و بعد از ۲۰ سالگی، که این نیز در روش‌های درمان متفاوت است. خال انواع مختلفی دارد که این باعث متفاوت بودن ظاهر آن نیز شده است پس شما باید ابتدا با مراجعه به پزشک نوع خال خود را بشناسید و سپس یکی از روش‌های برداشتن خال های صورت را انتخاب کرده و اقدام کنید.

اگر وجود خال روی صورتتان باعث شده که اعتماد به نفس شما کم شود می‌توانید از روش‌های زیر برای برداشتن خال های صورت استفاده کنید.

برداشتن خال گوشتی با لیزر

برداشتن خال های صورت با جراحی

جراحی یک روش قدیمی و دائمی است که برای برداشتن دائمی خال از آن استفاده می‌شود. در این روش خال به طور کامل با تیغ جراحی برداشته شده و جای آن بخیه زده می‌شود.  احتمال عود خال با این روش بسیار کم است یا اصلا وجود ندارد. جراحی تنها در یک جلسه به پایان می‌رسد.

برداشتن خال های صورت با لیزر و سوزاندن

روش دیگر برای برداشتن خال صورت سوزاندن آن و لیزر است در واقع پزشک تصمیم می‌گیرد که از چه روشی برای برداشتن خال استفاده کنید اگر خال خطر بدخیمی نداشته باشد می‌توان از این روش استفاده کرد ولی اگر داشت باید از طریق جراحی برداشته شود تا پس از برداشتن آزمایش شود در لیزر و سوزاندن اثری باقی نمی‌ماند که آزمایش شود.

برداشتن خال با دارو گیاهی

این روش چون سطحی است امکان عود آن بیشتر از عمل جراحی است و معمولا برای خال‌های مادرزادی و یا خال‌هایی که عمیق هستند از لیزر استفاده می‌شود. این روش ممکن است چند جلسه به طول انجامد.

برداشتن خال با سرد کردن و لایه برداری و …

روش‌های دیگر برای برداشتن خال صورت سرد کردن یا کرایو، درم ابریژن و پیلینگ یا لایه‌برداری است که این روش‌ها فقط موقعی مورد استفاده قرار می‌گیرد که روش‌های رایج برداشتن خال جوابگو نباشد وگرنه این روش بیشتر برای لک‌هایی که شبیه خال هستند، مناسب است نه خود خال.

برخی از پزشکان، جراحی را جزو بهترین روش برداشتن خال های صورت می‌دانند.

ممکن است متخصص پوست به بیمار اطمینان دهد که خال مورد نظر خطرناک نیست و نیازی به عمل یا نمونه برداری ندارد و یا این که پزشک اقدام به نمونه برداری یا برداشتن ضایعه کند و در صورتی که مشخص شود که خال تغییرات بدخیمی دارد، بر حسب عمق و پیشرفت ضایعه بایستی با حاشیه مشخصی ضایعه به طور کامل برداشته شود و جهت پاتولوژی فرستاده شود.

برداشتن خال های صورت به روش‌های طبیعی

برداشتن خال صورت با عسل

آیا برداشتن خال های صورت بدون عمل جراحی و لیزر امکان‌پذیر است؟ جواب “بله” است می‌توان با کمک محلول‌ها و درمان‌های طبیعی خال صورت را محو و یا کم رنگ کرد. ساخت این مواد طبیعی معجزه گر با عسل طبیعی ممکن است فقط این روش مستلزم صبر و زمان است چون ممکن طول بکشد تا بر روی خال شما اثر کند.

روش اول استفاده از عسل برای برداشتن خال

کمی عسل را روی خال بزنید و به صورت دورانی آن قسمت را ماساژ دهید سپس یک عدد چسب زخم روی آن بزنید و اجازه دهید در طول روز مرطوب باقی بماند. این روش را فقط و فقط یک بار در طول روز انجام دهید، چون استفاده زیاد موجب تحریک پوست و التهاب آن می‌شود.

روش دوم برای برداشتن طبیعی خال صورت

برای اجرای این روش کافی است که هر شب یک حوله را با آب گرم خیس کنید و آن را روی خالتان بگذارید . برای مدت ۱۵ تا ۳۰ ثانیه حوله را محکم روی پوستتان فشار دهید چون این کار باعث می‌شود که منافذ پوست و خال باز شود و در نتیجه عسل بیشتر جذب شود. بعد حوله را بردارید و مقداری عسل خالص را روی خال بمالید و روی آن را با چسب زخم بپوشانید تا در طول شب به ملافه یا لباس شما مالیده نشود.

برداشتن خال در خانه

روش سوم برداشتن خال به روش سنتی

بعد از بیدار شدن از خواب کافی است مقداری عسل خاصی روی خال قرار دهید شب‌ها قبل از خواب نیز ین کار تکرار کنید نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که این کار را باید هر روز و بصورت متوالی انجام دهید زیرا در صورتی که با وقفه این کار را انجام دهید دوره درمان خال‌های شما طولانی‌تر خواهد شد.

روش چهارم برای برداشتن خال های صورت

مقداری عسل را حدود ۱۵ تا ۲۰ ثانیه در ماکروفر گرم کنید و با استفاده از انگشت اشاره و انگشت میانی مقدر از این عسل گرم شده را با قدرت روی خالتان بمالید. گرم کردن عسل هم مثل استفاده از حوله گرم باعث باز شدن منافذ می‌شود.

در ادامه ویدئو برداشتن خال های صورت با کمک لیزر را مشاهده می‌کنید:

ویدئو برداشتن خال صورت با لیزردانلود فیلم برداشتن خال با لیزر

امیدوارم از این مطلب آموزشی در مورد “برداشتن خال های صورت” و ویدئو مربوط به آن لذت برده باشید و کمکی باشد برای از بین بردن خال‌های آزار دهنده صورت.

8 دیدگاه برای “همه چیز درباره برداشتن خال های صورت!

  1. Zahra_650 گفته:

    مرسییییییی رحان جون،چند روز طول میکشه با عسل خال از بین بره؟

  2. mohadeseh گفته:

    مرسی عالی بود…میشه راه های طبیعی بلند شدن مژه را هم داشته باشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.