صورتی‌ها مجله سبک زندگی بانوان و دختران

دکوراسیون داخلی منزل

با وسایل ساده منزل دکوراسیون زیبایی داشته باشیم

دکوراسیون داخلی منزل پراهمیت‌ترین موضوع برای همه به خصوص بانوان است. همه خانم‌ها علاقه دارند دکوراسیون داخلی منزل زیبایی داشته باشند و چشم همه را خیره کنند. بعضی از خانم‌ها حتی با داشتن اعیانی‌ترین وسایل تزیینی منزل هم نمی‌توانند دکوراسیون داخلی منزل زیبایی داشته باشند. یک سری اصول برای زیبایی منزل وجود دارد که حتی با ساده‌ترین وسایل هم ممکن است. باید این اصول را یاد بگیریم تا دکوراسیون داخلی منزل زیباتر دیده شود. با ما همراه باشید تا نکات زیبایی برای دکوراسیون داخلی منزل را یاد بگیریم.

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک ایرانی

استفاده از کوسن زیاد روی مبلمان

روی مبلمان راحتی کوسن‌های زیادی را قرار دهید با ترکیب رنگ متفاوت و زیبا. این کوسن‌ها که به ظاهر بی‌اهمیت هستند ولی دکوراسیون منزل را زیباتر می‌کند. هر چه قدر رنگ‌های شادی را انتخاب کنید ، دکوراسیون زیبایی خواهید داشت البته فقط روی مبلمان راحتی! مبلمان سلطنتی کوسن مخصوص به خود را دارد.

باز گذاشتن درِ بوفه

اگر شیشه‌های بوفه دودی باشد که داخل بوفه دیده نشود می‌توانید با باز گذاشتن درِ بوفه حال و هوای جالبی به منزل بدهید و باعث دیده شدن وسایل بوفه بشوید. سعی کنید از وسایل بوفه یکدست استفاده نمایید.

استفاده از کاغذ دیواری

مطمئن باشید استفاده از کاغذ دیواری منزلتان را زیباتر می‌کند. می‌توانید کاغذدیواری طرح‌دار یا ساده را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از کاغذ دیواری در کمد دیواری استفاده کنید و درهای کمد دیواری را کاغذ دیواری بزنید تا تنوعی در اتاق خوابتان ایجاد شود.

استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون

رنگ طلایی واقعا زیباست و دکوراسیون منزل را زیباتر می‌کند. از رنگ طلایی بیشتر استفاده کنید ولی نه در حدی که باعث خسته کردن جشم شود. می‌توانید از وسایل تزیینی طلایی ، چوب مبلمان طلایی ، لوستر طلایی و …. استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی خانه‌های کوچک ایرانی

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک ایرانی

استفاده از گلدان

هم از گلدان‌هایی با گل‌های طبیعی می‌توانید استفاده کنید هم گلدان‌های تزیینی. هر دو زیباست ولی گلدان با گل طبیعی اکسیژن منزل را بیشتر می‌کند و دکوراسیون منزل را زنده می‌کند.

نور منزل را کنترل کنید

نور منزل تاثیر زیادی روی زیبایی دکوراسیون داخلی دارد می‌توانید از چند رنگ متفاوت استفاده کنید تا ترکیبشان نور زنده‌ای ایجاد کند. از نور مخفی هم استفاده نمایید مه باعث رمانتیک شدن فضای خانه می‌شود.

استفاده از قاب عکس

امروزه قاب‌ عکس‌های مد شده و همه برای تزیین منزل استفاده می‌کنند. پس قابل عکس علاوه بر زنده کردن خاطرات ، باعث زیبایی منزل نیز می‌شود. پس از این به بعد قاب عکس و حتی قاب آینه را دور نیندازید. قاب عکس‌ها علاوه بر زیبایی خیلی هم ارزان است و شما با کمترین هزینه به زیبایی دکوراسیون اضافه می‌کنید.

در ادامه نکات قابل توجه در استفاده از قاب عکس و کاربردش را بررسی می‌کنیم.

قوانین استفاده از قاب عکس در دکوراسیون منزل

دکوراسیون داخلی منزل

•  اگر علاقه دارید که چند تابلوی نقاشی یا قاب عکس را کنار هم در چند ردیف قرار دهید ، راه چاره این است که تابلوهای روشن را بالاتر و آن‌هایی را که رنگ تیره تری دارند در ردیف‌های پایین نصب کنید.

• نحوه چیدمان تابلو و قاب عکس در سالن پذیرایی یا حتی اتاق نشیمن این گونه است که روی بزرگترین دیوار و ترجیحا دیواری که کاناپه بزرگ در آن جا قرار دارد ، نصب شود. البته باید دقت کنید که عرض تابلو نباید بیشتر از عرض کاناپه باشد.

• تابلوها و قاب عکس‌ها در سطح دید خودتان قرار ندهید نه بالاتر و نه پایین‌تر. تابلوها یا قاب عکس‌هایی که بالاتر یا پایین‌تر از دید شما قرار بگیرند ، فضا را نامتناسب نشان می‌دهد و همچنین باعث می‌شود دیگران فکر کنند شما فرد بی‌دقتی هستید.

• برای نصب تابلو بالای تخت خواب ، بالای مبلمان اتاق پذیرایی یا سایر اسباب و اثاثیه بزرگ ، انتخاب تابلوهای دوتایی یا چهارتایی هم اندازه گزینه مناسبتری هستند ا فضای زیبایی را به وجود آورند.

تزیین خانه با وسایل ارزان

تزیین خانه با وسایل ارزان

• بعضی از افراد پس از خریدن تابلو تازه ، بدون فکر سراغ میخ و چکش می‌روند تا تابلو را نصب کنند یا موقع پیدا کردن قاب عکس جدید زود تصمیم می‌گیرند. در حالی که شما باید ابتدا در ذهم خود تصور کنید که کدام محل مناسب نصبِ تابلو  قاب عکس است. چیدن چند قاب عکس و یا تابلو کنار هم جلوه زیباتری دارد. مثلا یک مثلث یا دایره فرضی در نظر بگیرید و سپس تابلوها را به همان شکل انتخاب شده ، روی دیوار نصب کنید. ابتدا با دستتان نگه دارید و نگاه کنید سپس سراغ میخ و چکش بروید با این روش دیوارها بی‌هدف سوراخ نمی‌شوند.

• اگر می‌خواهید تابلو یا عکس نسبتا بزرگِ شما بیشتر به چشم بیاید و ابهت زیادی داشته باشد ، می‌توانید در بخش بالایی تابلو یا قاب عکس چراغی نصب کنید تا نورپردازی شود. نور را روی عکس یا نقاشی بتابانید تا نمای زیبایی ایحاد شود.

• اگر می‌خواهید دیوار شما بلندتر به نظر برسد تابلوها یا قاب عکس‌ها را به صورت عمودی بچینید اما اگر می‌خواهید دیوار کشیده‌تر شود ، تابلوها را به صورت افقی کنار هم قرار دهید.

تزیین منزل با وسایل دور ریختنی

تزیین منزل با وسایل دور ریختنی

• بعضی موقع‌ها در دیوار ایرادی به وجود می‌آید که مجبور می‌شوید کل دیوارهای خانه را رنگ کنید یا کاغذدیواری بچسبانید ولی به جای این کار می‌توانید ، با قاب عکس یا تابلو ایراد آن قسمت از دیوار را به راحتی بپوشانید.

• اگر تصویر مورد نظر شما کوچک است اما می‌خواهید آن را داخل یک قاب بزرگ بگذارید باید به سراغ تهیه پاسپارتو بروید. پاسپارتو یک مقوای ساده است که به عنوان یک حاشیه بزرگ یا کوچک دور نقاشی یا تصویر مورد نظرتان قرار می‌گیرد. رنگ آن باید با یکی از رنگ‌های اصلی نقاشی هماهنگ اما با رنگ قاب تضاد داشته باشد. گاهی اوقات می‌توانید از قاب‌های حاشیه‌دار هم برای بزرگ‌تر کردن اندازه ابعاد تصویر استفاده نمایید.
در ادامه شما را به دیدن فیلم کوتاه در مورد چیدمان اصولی قاب عکس دعوت می‌کنم.

فیلم کوتاه چیدمان قاب عکس در منزل دانلود فیلم چیدمان قاب عکس
امیدوارم این مطلب آموزشی براتون مفید بوده باشه. از این که همراه ما هستین خوشحالیم.

اپلیکیشن اندروید صورتی‌ها