ماندگاری بیشتر عطرها ، جادوی مو!

با موهای خوشبو جذاب‌تر شوید!

روش‌هایی هم وجود دارد که می‌تواند ماندگاری و پایداری عطر را افزایش دهد و اجازه ندهد که رایحه مطبوع شما به زودی و در عرض چند ساعت از بین برود..عطر را معمولا روی قسمت‌های نبض دار بدن اسپری می‌کنند آن هم نه از فاصله خیلی نزدیک. عطری که از فاصله نزدیک اسپری شود روی یک نقطه جمع می‌شود و احتمال اینکه بوی آن به تلخی بزند زیاد می‌شود. راه دیگر ماندگاری عطر،اسپری کردن به موها است در این مقاله می‌خواهیم بدانیم اسپری کردن کردن به موها مضر است یا مفید؟

عطر اسپری کردن موها

 

اسپری کردن عطر به موها مضر است یا مفید

تنها دلیلی که عطر می‌تواند تأثیر مخربی روی موها داشته باشد، این است که عطر حاوی الکل است. الکل می‌تواند با موهای شما ناملایمتی کند، مخصوصا اگر موهایتان آسیب‌پذیر باشد. بسیاری از عطرها برای اسپری شدن به موها طراحی نشده‌اند، چرا که حاوی مقدار زیادی مواد شیمیایی هستند. اما عطرهایی هم هستند که برای استفاده بر روی مو امن می‌باشند. اگر در مورد عطری تردید دارید، می‌توانید به تولید کننده ی آن نامه‌ای ارسال کنید یا اینکه از یک متخصص مراقبت از مو بخواهید تا ببیند آیا عطر مورد نظر شما قابل استفاده بر روی مو نیز هست یا خیر.

درست اسپری کردن عطر به موها

راحت‌ترین راه برای اسپری عطر بر روی مو این است که آن را مستقیما استعمال کنید. با فاصله‌ای حدود ۸ سانتی متر، چند بار اطراف سرتان و به آرامی عطر را به موهایتان اسپری کنید. روش دیگر که کمی غیر قابل اطمینان هم هست، این است که به جای اینکه اطراف سرتان به طور مساوی عطر بزنید، در محل‌های خاصی از موهایتان عطر را اسپری کنید. یک روش بهتر که حتی با موهای شما ملایم‌تر رفتار خواهد کرد، این است که به شانه یا برس موهایتان عطر را اسپری نمایید. سپس مانند همیشه موهایتان را شانه کنید. با این کار، حتی بهتر از روش قبلی بوی خوش بین موهایتان پخش خواهد شد و به موهای شما آسیبی نخواهد رسید.

موها باید تمیز باشد

ابتدا مطمئن شوید موهای شما پیش از استفاده از عطر موها کاملا شسته و تمیز است و هیچ بوی نامطبوعی نمی‌دهد تا بوی عطر تحت الشعاع قرار بگیرد؛ همچنین قبل از استفاده از عطر مطمئن شوید که خراش و زخم روبازی روی پوست سر خود ندارید، چون ترکیب عطر با مایعات بدن باعث ایجاد بوی نامطبوع و ضرر رساندن به خراش و زخم می‌شود

باید مراقب موهایمان باشیم

مشروط بر اینکه شما به خوبی و طبق روال منظمی از موهایتان مراقبت کنید، اسپری کردن مختصری عطر به موهایتان، باعث ایجاد مشکلی نخواهد شد. ایده‌ی خوب دیگر این است که روغن مو یا نرم‌کننده‌ی مرغوبی بخرید و یک یا دو بار در هفته بسته به نیاز موهایتان، از آن استفاده نمایید. این کار به حفظ لطافت و درخشندگی موهای شما کمک خواهد کرد. استفاده از نرمکننده همچنین از آسیب عطر یا لوازم‌های آرایشی شیمیایی دیگر به فولیکول های موهایتان جلوگیری می‌کند.

 بجای اینکه از عطرهای مخصوص بدن بر روی موهایتان استفاده کنید، چرا عطری مخصوص استفاده بر روی موها خریداری نکنید؟ عطرهای مختلفی برای این منظور در بازار موجود است و از آن جایی که مخصوص استعمال بر روی مو طراحی شده‌اند، دیگر جای هیچ نگرانی باقی نخواهد ماند.

همچنین شایان ذکر است، پس از رنگ کردن موهایتان اگر عطر روی آن اسپری کنید، باعث خواهد شد تا رنگ موهایتان زود از بین برود. اگر این نکات را به خاطر بسپارید، خواهید توانست تا بدون هیچ مشکلی از عطر بر روی موهایتان استفاده کنید. از این پس، منتظر شنیدن تعریفات بیشتری مبنی بر اینکه چه بوی خوبی می‌دهید باشید! این را هم به خاطر داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم در عوض استعمال مستقیم عطر بر روی موهایتان، آن را به برس مویتان اسپری کنید.

3 دیدگاه برای “ماندگاری بیشتر عطرها ، جادوی مو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.