با رعایت این ۵ توصیه به پوستی زیبا سلام کنید!

با رعایت این 5 توصیه به پوستی زیبا سلام کنید!

پوست یکی از مهم‌ترین اجزای صورت است که در زیبایی موثر است بنابراین ، همه افراد مایلند با اجرای راهکارهای مفید و موثر در منزل و البته بدون هیچ گونه عوارض جانبی، پوستی جوان، سالم و جذاب داشته باشند.اگر شما هم می‌خواهید با رعایت نکات ساده پوستی زیبا داشته باشید با این مقاله کوتاه همراه باشید.

توصیه‌هایی برای داشتن پوستی زیبا

پاکیزگی یک کلید است !

شاید این چیز جدیدی برای شما نباشد که بدانید شستشوی منظم صورت ، از ایجاد چین و چروک جلوگیری می‌کند. اما آیا می‌دانید چگونه باید صورت خود را به درستی بشورید؟ در ابتدا از پاک کننده‌ای استفاده کنید که مناسب پوست شماست و عاری ازترکیبات معطر و محتویاتی باشد که باعث قرمزی پوست شما شود و نتایج بدتری نسبت به قبل دهد. بعد از هر استحمام از حوله تمیزی استفاده کنید که از بازگشت باکتری‌ها و سایر مواد از استحمام قبل به پوست شما جلوگیری کند. در انتها، حمام خود را با آب کشی با آب سرد به پایان ببرید تا منافذ بسته شده و شادابی برایتان به ارمغان آورد.

لمس نکنید!

دست کاری پوست فقط باعث مشکلات بیشتر می‌شود. بنابراین تا آنجا که ممکن است دستان خود را از صورتتان دور نگه دارید.منطقه عدم لمس در مورد موها نیز صدق می‌کند بنابراین تا آن جا که ممکن است موهایتان را به سمت عقب ببرید. توصیه این است که شب‌ها هنگام خواب از هدی استفاده مائید که مانع از ریختن موهایتان روی صورت شود و به حالت‌پذیری آن کمک بیشتری کند.

 آرام باشید و استراحت کنید!

استراحت و دوری از استرس در بسیاری از مواقع بسیار برای شما خوب است. جای هیچ تعجبی نیست که بدانید پوست شما از این عادات سلامتی بسیار بهره مند می‌شود..برای مقابله با استرس خود راه‌هایی را یاد بگیرید، حتی اگر تمرینات تنفس عمیق، یوگا و یا ماساژ باشد . چهل پلک مداوم در هر شب، این شانس را به پوست می‌دهد که استراحت کند، دوباره جوان شود و به بهترین نحو پاک و سالم به نظر برسد. هر شب اطمینان حاصل کنید که روی بالش تمیزی می‌خوابیدکه چشمان بسته شما با چربی و باکتری‌هایی که به وسیله پوست صورتتان ایجاد شده است، تماس پیدا نمی‌کند.

هر شب پوست خود را تمیز کنید!

چیزی که هست آرایش شماست . هیچ چیز نمی‌تواند به اندازه خوابیدن با آرایش منفذهای پوست شما را ببندد و باعث صدمه جدی به پوست شود. شادابترین پوست در هنگام خواب تمیزترین آن‌هاست بنابراین آرایش چهره خود را به وسیله یک پاک‌کننده مناسب یا مخلوط آب و صابون از بین ببرید.

عاقلانه انتخاب کنید!

هر چیزی که برای پوستتان استفاده می‌کنید باید بدون چربی باشد. حتی اگر محصولات پاک کننده آرایش یا مرطوب کننده‌ها باشند.بهتر است کرم مرطوب کننده SPF داری را انتخاب کنید تا ضد آفتاب شما اثرات سوئی روی پوستتان نداشته باشد. توصیه دیگر در استفاده از لوازم آرایش این است که از لوازمی استفاده کنید که منفذهای پوست شما را نپوشاند.

با دنبال کردن این پنج توصیه ساده، شما در جاده پوستی سالم و پاک قرارمیگیرید. با چین و چروک‌ها خداحافظی کنید و به پوستی شاداب سلام کنید

 

1 دیدگاه برای “با رعایت این ۵ توصیه به پوستی زیبا سلام کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.