با خواص پیاز خام بیشتر آشنا شوید

خواص پیاز

با خواص پیاز خام بیشتر آشنا شوید

صورتی‌ها: پیاز پای ثابت غذاهای ایرانی است و در اکثر غذاهای استفاده می‌شود با به عنوان ماده داخل غذا یا به عنوان خوراکی در کنار غذا. آیا می‌دانید که این خوراکی چقدر برای بدن مفید است و چه خواصی دارد. بهتر بگوییم آیا از خواص پیاز خام خبر دارید؟ همه می‌دانیم که این خوراکی برای بدن بسیار مهم است دراین مطلب ما قصد داریم این فواید را به صورت ریزتر بیان کنیم تا شما نیز بیشتر با خواص پیاز خام آشنا شوید.

خواص پیاز خام

خواص پیاز خام

۱) پیاز سرشار از ویتامین‌های مفید بدن شامل ویتامین C، کلسیم، منیزیم، فسفر، پتاسیم، سدیم، گوگرد و اسید فولیک و مقدار کمی آهن، مس و روی است که تاکنون محققان زیادی برای اثبات خواص پیاز انجام داده‌اند.

۲) یکی از خواص پیاز خام ضدعفونی کنندگی است. پیاز خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد و باعث ضدعفونی شدن بدن می‌شود.

۳) مالیدن آب پیاز به صورت از ایجاد لکه‌ها جلوگیری می‌کند.

۴) اگر می‌خواهید صورتی صاف داشته باشید از مخلوط آب پیاز و عسل می‌تواند به عنوان یک کرم ضد چروک استفاده کرد.

۵) خوردن پیاز در پیشگیری از پوکی استخوان مؤثر است؛ چرا که پیاز با جلوگیری از کاهش مواد معدنی به ویژه کلسیم موجود در سلول‌های استخوانی از بروز پوکی استخوان جلوگیری می‌کند.

خواص پیاز

نکته مهم در مورد خواص پیاز خام : پژوهشگران دانشگاه برن سوئیس، ترکیبی در پیاز شناسایی کرده‌اند که از کاهش حجم استخوان و پوکی آن جلوگیری می‌کند. این ماده در پیش‌گیری در کاهش نیافتن مواد مصرفی ـ به ویژه سلول‌های استخوانی ـ تأثیر زیادی دارد.

۶) پیاز، قند خون و کلسترول را پایین می‌آورد.

نکته: پیاز یکی از گیاهان بسیار قدیمی است که انسان آن را شناخته و در غذای خود استفاده کرده است. در کتاب‌های پزشکان قدیم از پیاز به سبب داشتن الیاف و ویتامین‌ها و فلزات به عنوان داروخانه‌ای کامل نامبرده شده است.

۷) بوی سیر میکروب‌های مضر را از بین می‌برد.

برخی از خواص پیاز

خواص پیاز خام

۸) از ابتلا به سکته جلوگیری می‌کند. قلب را فعال می‌کند و کلسترول را کاهش می‌دهد. گردش خون را تقویت می کند.

۹) پیاز به سبب داشتن آنتی اکسیدان، تنش و نگرانی را از بین می‌برد. الیاف غذایی آن دستگاه هاضمه را تقویت می‌کند و از سرطان ریه جلوگیری می‌کند.

۱۰) نکته‌ی جالب دیگر این است که پیاز برای پوست بسیار مفید است. زیرا خون را تصفیه می‌کند و در نتیجه رنگ چهره زیباتر و جذاب‌تر می‌شود.

۱۱) پیاز به دلیل داشتن گوگرد باعث افزایش رشد موهای سر می‌شود.

۱۲) پیاز به دلیل داشتن آهک، دندان‌ها را محکم می‌کند و باعث استحکام استخوان بندی بدن می‌شود، بنابراین خوردن پیاز در کودکان مبتلا به نرمی استخوان و سالمندان مفید است.

خواص پیاز خام به پایان رسید امیدواریم با خواندن این مطلب بدانید که پیاز برای بدن بسیار مفید و است باید در غذاهای‌تان مورد استفاده قرار گیرد.

4 دیدگاه برای “با خواص پیاز خام بیشتر آشنا شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.