ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم می‌دانستم

معرفی کتاب ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم می‌دانستم

صورتی‌ها: امروز قصد دارم کتابی را به شما معرفی کنم که توانست در من اثرات مثبت زیادی را ایجاد کند. نام این کتاب “ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم می‌دانستم” است. پیشنهاد می‌کنم حتما این کتاب را برای یکبار هم که شده مطالعه کنید چرا که مطمئنم در شما و طرز فکرتان تاثیر خوبی خواهد گذاشت. همراه من باشید با معرفی کتاب ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم می‌دانستم.

معرفی کتاب ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم می‌دانستم

معرفی کتاب ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم می‌دانستم

تینا سیلیگ نویسنده این کتاب مفید و با ارزش است. وی حدود ۱۰ سالیست که در دانشکده مهندسی استنفورد مشغول به کار است و به محققان و مهندسان آموزش می‌دهد. موضوع کلی کتاب در مورد کارآفرینی بودده و در آن تینا به شما یاد می‌دهد که چگونه نوآوری را در جزجز کار و زندگیتان دخالت دهید و با تامین منابع و امکانات کار آفرینی کنید.

تینا سیلیگ در این کتاب تجربه‌های شخصی خود و افراد موفق و شکست خورده اطرافش را برای خواننده بیان و نتایج این تجربه‌ها را نیز در انتها بررسی می‌کند. این تجربه‌ها شامل اتفاقاتی است که در دانشکده کارآفرینی و کلاس‌های درس وی افتاده است.

ترجمه این کتاب را محمدرضا آل‌یاسین انجام داده است. (ترجمه بسیار روان و عالی می‌باشد)

چه کسانی این کتاب را بخوانند؟

کتاب ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم می‌دانستم را به کسانی توصیه می‌کنم که کسب و کاری را شروع کرده‌اند و یا فکر شروع یک کسب و کار جدید را در سر دارند. همچنین کسانی که در زندگی خود شکستی را تجربه کرده و انرژی و انگیزه خود را از دست داده‌اند.

به عنوان مثال می‌گویم: در این کتاب تینا سیلیگ شکست را به عنوان یک تجربه خوب و فرصتی برای بدست آوردن پیروزی‌های بزرگ در آینده معنی می‌کند و مثال‌هایی میزند از کسانی که در زندگی شکست‌های خیلی بزرگ را تجربه کرده و توانسته‌اند به موفقیت‌های بزرگ‌تر دست یابند.

نظر برخی از افراد برجسته در مورد این کتاب:

معرفی کتاب ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم می‌دانستم

جان تامسون استاد دانشکده مهندسی استنفورد:

این کتاب کتابی بزرگ است. شاید مانند سایر کتاب‌ها آن را به سرعت بخوانید، اما به طور قطع بارها به آن مراجعه خواهید کرد تا با توسل به افکار و آرمان‌های هوشمندانه‌اش با دست پر به جنگ مشکلات بروید و آن‌ها را از میان بردارید.

مدیر شرکت امریکن آن‌لاین:

اندیشه‌های نبوغ آسای این کتاب یاری‌تان می‌کند طرح‌ها و اهداف خویش را از نو ترسیم کرده و قابلیت‌هایتان را در حد کمال به انجام برسانید.

رایان مدسون نویسنده کتاب پیشرفت هوشمند:

این کتاب حاوی ماجراهای افراد هوشمند سرزنده و هوشیاری است که با انجام کارهای ابتکاری جهانی نو پدید آوردند. تنها یک مشکل وجود دارد. شما ناگزیرید ده‌ها نسخه از این کتاب را بخرید و به دیگران هدیه دهید.

مدیر عامل مجله صورتی‌ها در مورد این کتاب می‌گوید:

این کتاب را به جرئت می‌توان شاهکار تینا سیلیگ معرفی کرد، شاهکار نه از جهت نگارش و انتشار آن، بلکه از لحاظ ایده و فکر آینده‌نگرانه‌ی او…! کمتر کسی پیدا می‌شود که در واقعیت و عمل، فکر کردن و پرورش ایده را آموزش بدهد، نه ایده‌ها و افکار موفق دیگران را. این کتاب پر است از کارگاه‌های خلق ایده و پرورش آن با گروه‌های دانشجویی مختلف که حتی به شما خواهد آموخت که با ۱۰ دلار چطور می‌توان یک کسب و کار راه اندازی نمود.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

معرفی این کتاب را نیز بخوانید:

کتاب اتحادیه ابلهان

[/box]

گزینده‌ای از کتاب:

کتاب ای کاش وقتی 20 ساله بودم می‌دانستم

تینا سیلیگ در بخشی از کتاب خود می‌گویند: نگرش درست بزرگترین عاملی است که می‌تواند ما را در تحقق اهدافمان یاری کند. مطالعه زندگی نوآوران واقعی گواه این مدعا است که آنان هنگام برخورد با موانع، بر تمام مفروضات از پیش تعیین شده در ذهن‌شان خط بطلان کشیده و مستقیم و بی‌واسطه با آن‌ها مقابله کردند.

شکست بخش مهم و تفکیک ناپذیر فرآیند یادگیری است. بنابراین چنانچه قصد دارید استعدادهایی را که در ژرفای باطن‌تان دست نخورده باقی مانده شکوفا کنید، و یا برای رونق بخشیدن به بخش‌های بی‌رونق زندگیتان متقبل خطر شوید آگاهی از نقطه فوق یک ضرورت است.
فرد مجرب کسی است که به جز دستاوردهای موفقیت‌آمیز بارها طعم شکست را نیز چشیده باشد. شکست ضمن اینکه فرصتی است برای یادگیری این احتمال را که دیگر بار مرتکب آن نشویم نیز افزایش می‌دهد.

سخن آخر:

این کتاب به شما این امکان را می‌دهد که از زاویه‌ی دیگری به مسائل و مشکلات نگاه کنید و فرصت‌های اطرافتان را بهتر بشناسید. به شما توصیه می‌کنم که حتما کتاب را تهیه کرده و بخوانید.

اگر کتاب ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم می‌دانستم را خوانده‌اید نظرات خودتان را در مورد آن برای ما و کاربران مجله کامنت کنید.

4 دیدگاه برای “ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم می‌دانستم

    • تیم صورتی‌ها گفته:

      پاسخ به سارا – اصولاً بعد از سن ۱۸ سالگی میشه این کتاب رو مطالعه کرد ولی بیشتر به درد کسانی که فکر کارآفرینی و مدیریت کسب و کار دارن میخوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.