۳ ایده ساده برای تزیین دکوراسیون با بادکنک

ایده تزیین با بادکنک

تزیین دکوراسیون با بادکنک معمولا در مراسم‌ها و جشن‌های مختلف مثل جشن تولد انجام می‌شود. اما می‌توان از این روش برای تزیین دکوراسیون اتاق کودک نیز استفاده کرد. به هر حال دیگر روش‌های قدیمی در جشن‌های تولد و تزیین آن با بادکنک و چسباندن ساده‌ی بادکن‌ها بر روی دیوار و سقف جذابیتی ندارد. اما بهتر است بدانید روش‌های خیلی شیک و ساده‌ای برای تزیین دکوراسیون با بادکنک‌ها وجود دارد. در نگاه اول ممکن است این روش‌ها سخت بنظر برسند اما، فقط کافی است از زاویه‌ای دیگر به مسئله نگاه کنید. در این بخش از هنرهای دستی سه ایده تزیین با بادکنک را خدمت کاربران محترم آماده کرده‌ایم.

ایده تزیین با بادکنک

ایده تزیین با بادکنک

صورتی‌ها: پمپ باد خودتان را آماده کنید و مهمانان خود را با رنگ بخشیدن به جشن تولد یا هر مراسم دیگری شگفت‌زده کنید. برخلاف باور عموم که بادکنک را تنها برای کودکان مناسب می‌دانند اما بزرگسالان نیز با دیدن آن هیجان زده می‌شوند.

اگر به دنبال روش جالبی برای ایجاد فضایی شاد در جشن‌های خود هستید، می‌توانید هر یک از سه ایده تزیین با بادکنک ارائه شده در این بخش را انجام دهید. در ادامه به ترتیب سه ایده را به صورت جداگانه پآموزش می‌دهیم. با ما همراه باشید.

ایده تزیین با بادکنک

ایده اول: کمان بادکنکی

اولین ایده تزیین با بادکنک کمان بادکنکی است که بر روی دیوار نصب می‌شود و به صورت یک رنگین کمانِ زیبا فضای زیبا و شادی را در جشن‌ها و مهمانی‌هایتان ایجاد می‌کند. برای اینکه اولین ایده تزیین با بادکنک را درست کنید، به ابزار و وسایل زیر را تهیه کنید.

ایده تزیین با بادکنک

 • بادکنک ۱۲ اینچی
 • بادکنک ۵ اینچی
 • پمپ برقی یا دستی برای باد کردن بادکنک‌ها
 • نوار تزئین بادکنک (می‌توانید از فروشگاه‌های ارائه دهنده لوازم جشن تولد تهیه کنید)
 • چسب نقطه‌ای
 • طناب ماهی‌گیری
 • پونز (اختیاری)

گام اول تزیین با بادکنک:

برای اینکه کمان بادکنکی شما زیباتر و در اندازه‌ی مناسبی باشد به حدود ۴۰ تا ۵۰ عدد بادکنک ۱۲ اینچی و ۲۰ تا ۳۰ عدد بادکنک ۵ اینچی نیاز خواهید داشت. پمپ برقی نیز باعث افزایش سرعت و راحتی می‌شود، پمپ‌های دستی نیز می‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد اما هرگز با دهان‌تان بادکنک‌ها را باد نکنید چرا که داخل بادکنک‌ها ترکیبی شیمیایی و سرطان‌‌زا به نام نیتروزامین وجود دارد که بهتر است با دهان تماسی نداشته باشد. همچنین برای باد کردن بادکنک‌ها از گاز هلیوم استفاده نکنید. چون آویزان کردن بالون را می‌تواند مشکل کند.

ایده تزیین با بادکنک

گام دوم:

پیشنهاد می‌کنیم برای تسریع روند ساخت، یک نفر بادکنک‌ها را باد کند و نفر دیگر از گام دوم را دنبال کند. مانند تصویر زیر، از یک سمت نوار تزئینی بادکنک، بادکنک‌های ۱۲ اینچی از طریق عبور دادن از سوراخ‌ها به نوار متصل کنید.

ایده تزیین با بادکنک

به همین روال وصل کردن بادکنک‌ها را ادامه دهید و دقت باشید مانند تصویر زیر هر بار جهت بادکنک‌ها را تغییر دهید. بهتر است در انتها چند سوراخ را خالی بگذارید تا از آن‌ها برای اتصال کردن کمان به دیوار استفاده کنید.

ایده تزیین با بادکنک

گام سوم تزیین بادکنک:

در این مرحله با چسباندن چسب‌های نقطه‌ای بر روی بادکنک‌های بزرگ و اتصال بادکنک‌های کوچک به آن، فضاهای خولی را بپوشانید و حجم کمان را افزایش دهید.

ایده تزیین با بادکنک

گام چهارم:

برای آویزان کردن بالون بادکنکی از یک قطعه طناب ماهیگیری استفاده کنید و آن را به انتهای نوار تزیئی وصل کنید. شما می‌توانید این طناب را به یک پایه مانند قفل پنجره یا میله پرده متصل کنید.

ایده تزیین با بادکنک

در صورتی که می‌خواهید آن را به دیوار متصل کنید، از یک پونز استفاده کنید. پونز را به دیوار زده و طناب را به آن متصل کنید.

ایده تزیین با بادکنک

به این ترتیب اولین ایده ما خدمت شما ارائه شد.

ایده تزیین با بادکنک

ایده دوم تزیین با باکنک: رانر بادکنکی

دومین ایده برای تزیین دکوراسیون با بادکنک، رانر رومیزی بادکنکی است که بر روی میز گذاشته می‌شود و یکی از جالب ترین ایده‌های تزیین میز است. برای ساخت این رانر به وسایل و ابزار زیر نیاز دارید.

ایده تزیین با بادکنک

 • برگ‎های سبز تازه یا مصنوعی
 • بادکنک‌های ۵ اینچی
 • پمپ برقی یا دستی
 • چسب‌های نقطه‌ای

گام اول تزیین رانر بادکنکی:

در ابتدا مانند تصویر زیر برگ‌های سبز تازه یا مصنوعی تهیه شده را در وسط میز غذاخوری خود بگذارید.

ایده های تزیین با بادکنک

گام دوم

در حدالاکثر ۲۰ بادکنک برای ساخت این ایده از تزیین میز غذاخوری کافی است. سعی کنید آن‌ها را در اندازه‌های مختلف باد کنید و همگی یکسان نباشند. سپس یکی از چسب‌های نطقه‌ای را بر روی بزرگترین بادکنک بچسبانید و آن را درست در وسط میز قرار دهید.

ایده های تزیین با بادکنک

گام سوم:

سپس چسباندن چسب‌های نقطه‌ای و اتصال بادکنک‌های دیگر و متوسط را به همین روال و به صورت زیگزاگی ادامه دهید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

تزیین دستمال کاغذی برای تولد

[/box]

ایده های تزیین میز با بادکنک

گام چهارم تزیین با بادکنک:

سپس بادکنک‌های کوچک را برای پر کردن فضاهای خالی و ایجاد حجم بر روی دیگر بادکنک‌های بچسبانید.

ایده های تزیین میز با بادکنک

به این ترتیب دومین ایده نیز آماده شد.

ایده های تزیین میز با بادکنک

ایده سوم: بادکنک پولکی

سومین ایده برای تزیین دکوراسیون با استفاده از بادکنک، ایده‌ی بادکنک پولکی است. برای ساخت این ایده به وسایل و ابزار زیر نیاز دارید.

ایده تزیین با بادکنک

 • بادکنک ۳۱ اینچی
 • پولک‌های کاغذی
 • گاز هلیوم
 • منگوله‌های آویز
 • وزنه بادکنک

گام اول:

در ابتدا بادکنک ۳۶ اینچی را با پولک‌های کاغذی پر کنید.

ایده تزیین با بادکنک

گام دوم

سپس با استفاده از پمپ باد و گاز هلیوم، بادکنک را پر کنید.

ایده تزیین با بادکنک

گام چهارم

در این مرحله منگوله‌های آویز را یکی پس از دیگر به انتهای بادکنک متصل کنید. گاز هلیوم، گاز بسیار سبکی است. برای نگه داشتن آن در هوا به صورت معلق، باید از یک وزنه بادکنک استفاده کنید.

ایده تزیین با بادکنک

سوم ایده نیز به همین سادگی پیاده سازی شد.

ایده تزیین با بادکنک

امیدواریم این ایده‌ها مورد استفاده شما قرار بگیرد. شما برای تولد خود بادکنک‌ها را چگونه تزیین می‌کنید؟؟؟

برگرفته شده از: ehow.com

3 دیدگاه برای “۳ ایده ساده برای تزیین دکوراسیون با بادکنک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.