ایده‌های جذابِ طراحی محوطه بیرونی منزل یا ویلا – سری اول

ایده‌های جذاب برای طراحی محوطه بیرونی منزل یا ویلا-سری اول

وجود یک پاسیو، تراس یا ایوان در خانه می‌تواند روزهای گرم تابستانی را دل انگیزتر کند. نوشیدن چای عصرگاهی در یک تراس که همه شرایط آسایش در آن وجود دارد بسیار گواراتر و دل چسب‌تر است. اما چگونه می‌تواند همه شرایط آسایش را برای یک محوطه باز یا فضای بیرونی مثل تراس یا ایوان مهیا کرد؟

با سایبان‌های برقی و متحرک سایه‌هایی برای فضای بیرونی خانه ایجاد کنید.

سقف‌های متحرک یکی از تجهیزاتی است که می‌تواند تراس و فضای بیرونی خانه شما را به شرایط ایده‌آل نزدیک کند. شما بر حسب نیازتان می‌توانید این سقف‌ها را باز یا بسته کنید و طبق شرایط از آن‌ها استفاده کنید. مزایا و کاربرد بسیار زیاد آن‌ها باعث شده است تا استفاده از این سقف‌ها و سایبان‌های متحرک رواج بیشتری پیدا کند. این سقف‌ها و سایبان‌های متحرک را در هر جایی می‌توان نصب کرد، کنار استخر، محوطه‌ی باز رستوران‌ها و هتل‌ها، روی تراس‌ها و زمین‌های بازی، این سقف‌ها و سایه بان‌های متحرک می‌توانند لذت صرف یک صبحانه با عزیزانمان در فضای باز و گریز از اشعه زیانبار خورشید و یا ضیافت یک شام در زیر نور لامپ‌های فلورسنت در شب را فراهم آورند.

 آلاچیق‌ها زیبایی دکوراسیون حیاط خانه شما

اگر فضای کافی در حیاط‌های خانه خود دارید می‌توانید از یک آلاچیق زیبا در یک گوشه آن استفاده کنید، این آلاچیق‌های زیبا می‌توانند فرصتی را برای شما ایجاد کنند تا در هر شرایط آب و هوایی بتوانید از فضای سبز بیرون خانه خود لذت ببرید. این آلاچیق‌ها حتی می‌توانند چهره باغ و باغچه شما را نیز دست خوش تغیرات زیبایی بکنند.

باربیکیو، گرمایی دل چسب در تابستان

باربیکیوها نیز یکی دیگر از تجهیزاتی هستند که وجود آن‌ها در تراس یا فضای بیرونی خانه‌تان می‌تواند بر جذابیت فضا بیافزاید، باربیکیوها را می‌توانید در گوشه‌ی تراس خانه‌تان قرار دهید و گوشه‌ای دنج برای بعد از ظهرهای تابستان خود درست کنید.

 مبلمان فضای بیرونی

شما می‌توانید برای فضای بیرونی خانه‌تان مبلمان‌ نیز در نظر بگیرید، مثل قرار دادن یک دست مبلمان راحتی، یک میز غذاخوری شیک و زیبا ، حوضچه آب گرم، آتشدان، و یا حتی یک تاب جذاب. همه این‌ها می‌تواند در زیبایی چهره حیاط و محوطه بیرونی خانه شما تاثیر گذار باشد.

سبزی و طراوت را با گلخانه‌های کوچک به حیاط خانه‌تان بیاورید

کارشناسان همواره معتقد بوده‌اند که گل و گیاه را باید در گلخانه نگهداری کرد و فضای سبز خانگی را با یک گلخانه در حیاط، بالکن، تراس، پاسیو و یا حتی پشت بام زیباتر نمود. گلخانه‌های خانگی پیش ساخته ارمغانی است به دوستداران و علاقه‌مندان به گل و گیاه. مهم نیست که خانه‌ای کوچک دارید یا بزرگ، مهم این است که بتوانید گوشه‌ای سبز را برای خانه‌های خود ایجاد کنید که در آن آرامش حاکم باشد و طراوت گیاهان به آن جان بخشیده باشد.

تزئین مبلمان و تجهیزات محوطه بیرونی خانه

بعد از این که همه مبلمان‌ها و تجهیزات مورد نظرتان را به فضای بیرونی خانه تان اضافه کردید، حالا می‌توانید به تزئینات آن‌ها فکر کنید، مثلا می‌توانید بالکن فسقلی خانه‌تان را زیبا کنید، یا پله‌ها و نرده‌های خانه‌تان را تغییر دهید.

نورپردازی فضای بیرونی خانه

نورپردازی هم یکی دیگر از راه‌های تزئین فضای بیرونی خانه است که می‌تواند به آن جذابیت ببخشد، اجرای نورپردازی‌های خیره کننده می‌تواند به شما کمک کند تا از فضای بیرونی خانه‌تان لذت بیشتری ببرید. همچنین این نورپردازی‌ها به فضای بیرونی خانه شما کمک می‌کند تا درخشش خیره کننده خود را در شب هم حفظ کند.

 

نمونه‌ای از سایبان‌ها برای طراحی بیرونی منزل

طراحی محوطه بیرونی منزل

 

نمونه‌ای از آلاچیقها برای طراحی بیرونی منزل

طراحی محوطه بیرونی منزل

 

نمونه‌ای از باربیکیوها برای طراحی بیرونی منزل

طراحی محوطه بیرونی منزل

 

نمونه‌ای از مبلمان برای طراحی بیرونی منزل

طراحی محوطه بیرونی منزل

 

نمونه‌ای از گلخانهها برای طراحی بیرونی منزل

طراحی محوطه بیرونی منزل

 

نمونه‌ای از مبلمان برای طراحی بیرونی منزل

طراحی محوطه بیرونی منزل

 

نمونه‌ای از نورپردازیها برای طراحی بیرونی منزل

طراحی محوطه بیرونی منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.