ایجاد هیجان در زندگی

ایجاد هیجان در زندگی

زندگی یکنواخت که هیچ هیجانی ندارد، مطمئنا کسل‌کننده خواهد بود. شما نیاز دارید که در زندگی خود تغییراتی ایجاد کنید تا هر روز هیجان را تجربه نمایید. نیازی نیست که این تغییرات خیلی بزرگ و اساسی باشند، زیرا با تغییر بسیار کوچک و ریز نیز می‌توانید هیجان را وارد زندگی کنید. پس چه بهتر که همین حالا دست به کار شوید و اقدامات کوچک و بزرگی که باعث ایجاد هیجان در زندگی می‌گردند را پیدا کرده و به کار ببرید. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، روش‌های کوچک را برای ایجاد هیجان در زندگی بیان می‌کنیم. همراه ما باشید.

ایجاد هیجان در زندگی

ایجاد هیجان در زندگی

فرصت ایجاد کنید

شاید زندگی شما هم مانند خیلی از افراد دیگر، پر از مشغله کاری و یا تحصیلی است و فرصتی برای تفریح و سرگرمی خود ندارید، شاید افزودن هیجان در زندگی شما کار بسیار سختی باشد. آیا شما می‌توانید با روش‌های مختلف، وظایف خسته کننده خود را راحت‌تر انجام دهید تا جایی را در زندگی‌تان برای هیجان باز کنید؟ داشتن هیجان در زندگی بسیار مفید است پس سعی کنید هر چقدر هم که برنامه‎تان فشرده باشد، چند دقیقه‌ای هم که شده، فرصتی برای هیجان در زندگی باز کنید.

تغییراتی در برنامه روزانه انجام دهید

روتین صبح را رها کنید. به جای آن که هر روز یک برنامه روتین روزانه را دنبال کنید، کارهایتان را به طور متفاوت انجام دهید. ده دقیقه زودتر بلند شوید و صبحانه را بیرون از منزل میل کنید. صبح‌ها تلویزیون را خاموش کرده و به موسیقی گوش دهید. مثلا از راه دیگری رانندگی کرده و روزتان را متفاوت شروع کنید. با انجام این کارها، هیجان را وارد زندگی‌تان خواهید کرد.

تغییراتی در برنامه روزانه انجام دهید

گاهی میزبان باشید

برخی اوقات، میزبان باشید. این یک ابتکار عالی برای ایجاد هیجان در زندگی است. مثلا یه روز دوستان و یا خانواده خود را برای شام و یا چیزی متفاوت مانند یک شب بازی هیجان‌انگیز، دعوت کنید با گذراندن یک روز عالی در کنار عزیزانتان احساس هیجان را تجربه خواهید کرد.

مبل خود را حرکت دهید

مبل خود را حرکت دهید و یا دکوراسیون منزل را تغییر دهید، تغییر در دکوراسیون باعث ایجاد نوعی هیجان و شادی در زندگی خواهد شد. در حالت کلی محیط تکراری باعث خسته کردن شما می‌شود، پس بهتر است زود دست به کار شوید و تغییراتی ایجاد نمایید.

شادی کنید

سعی کنید در زندگی‌تان شادی را هر لحظه تجربه کنید. در یک رویداد ورزشی رقابتی مانند تنیس، بسکتبال یا مسابقه شرکت نمایید این کار باعث ایجاد هیجان در زندگی خواهد شد، زیرا شادی و هیجان ورزش، مسری است.

ایجاد هیجان در زندگی

در ظاهر خود تغییر ایجاد نمایید

موهای خود را کوتاه کنید، آرایش خود را تغییر دهید، یک لباس جدید بخرید، یا در لباس خود تغییر ایجاد نمایید یا سبک جدیدی را امتحان کنید. حتی اگر این کار را با یک دوست انجام دهید، جالب‌تر و هیجانی‌تر است و نوعی تجربه جدیدی در زندگی کسب خواهید کرد که برای شما خوشایند خواهد بود.

برای خودتان برقصید

رقصیدن در شما نوعی حس هیجان را القا خواهد کرد که شما برای چند ساعت شاد و سرخوش خواهید بود. حتی می‌توانید یک دورهمی دوستانه تدارک ببینید و با هم برقصید. همچنین می‌توانید به کلاس رقص بروید و یک رقص خاص و زیبا یاد بگیرید.

افراد مهیج را پیدا کنید

سعی کنید با افراد مهیج ارتباط داشته باشید در واقع با کسانی ارتباط برقرار کنید که می‌دانید زندگی آن‌ها جالب و هیجان‌انگیز است. سعی کنید آن‌ها را بشناسید و مواردی که زندگی آنان را هیجان‌انگیز کرده است، به ذهن بسپارید و شما نیز به کار گیرید. نشست و برخواست با افراد مهیج، باعث ایجاد هیجان در زندگی خواهد شد.

برنامه سفر ماجراجویانه را برنامه‌ریزی کنید

سفر کردن باعث ایجاد هیجان در زندگی می‌شود، حتی اگر شما استطاعت خرید بلیط سفر را ندارید می‌توانید ماهانه مقداری پول پس انداز کرده و بعد از چند ماه به سفر بروید. سفر سرشار از هیجان است مخصوصا اگر با دوستان و عزیزانتان بروید.

برنامه سفر ماجراجویانه را برنامه‌ریزی کنید

چیز جدیدی یاد بگیرید

چیزی جدید در زندگی یاد بگیرید. یک زبان جدید را مطالعه نمایید، یک مهارت جدید، یک سرگرمی یاد بگیرید. با این کار، درهای رشد و هیجان را باز می‌کنید تا افراد جدیدی را ملاقات کنید که علایق و توانایی‌های شما را به اشتراک بگذارند و شما درکی از اعتماد و موفقیت در زندگی به دست آورید.

بیرون بروید

گاهی اوقات به بیرون بروید. از تلویزیون یا کامپیوتر دور شوید و کار دیگری را انجام دهید. با یک دوست به پیاده‌روی بروید. به کتاب‌فروشی رفته و روز متفاوتی را بگذرانید. مثلا بازدید از یک گالری یا موزه محلی هم ایده خوبی برای ایجاد هیجان در زندگی است.

به تعطیلات آخر هفته بروید

به تعطیلات آخر هفته بروید. برای مدت ۲ تا ۳ روز برای یک ماجراجویی در فضای باز و یا در فضای داخلی برای تفریح برنامه‌ریزی کنید. هر هفته برای آخر هفته خود برنامه‌ریزی کرده و سعی کنید سفر یک روزه ماجراجویانه بروید. بهتر است این سفر را با دوستان خود باشید تا بیشتر خوش بگذرد.

یک اتومبیل ورزشی کرایه کنید

رانندگی یک اتومبیل ورزشی نیز باعث ایجاد هیجان در زندگی خواهد شد. شما می‌توانید یک اتومبیل ورزشی و یا اتومبیلی که علاقه دارید، کرایه کرده و سوار شوید و با این کار ساعاتی را به هیجان بگذرانید.

یک اتومبیل ورزشی کرایه کنید

یک دستور غذای غیر معمول را امتحان کنید

یک دستور غذای غیر معمول را امتحان کنید. چیزی را بپزید که قبلاً امتحان نکرده باشید و یا چیزی غیرمعمول در رستورانی را سفارش دهید که معمولاً سعی می‌کنید آن را امتحان نمایید، ولی همیشه احتیاط می‌کنید.

یک رمان ماجراجویانه و یا هیجان‌انگیز را بخوانید

یک رمان ماجراجویانه و یا هیجان‌انگیز را بخوانید. از شور و هیجان خود به نیابت از یک کتاب آبدار لذت ببرید، همین یک روش آسان برای ایجاد هیجان در زندگی است.

چشم انداز زندگی خود را یادداشت کنید.

چشم انداز زندگی خود را یادداشت کنید. زمانی را صرف فکر کردن درباره زندگی ایده‌آل و پر کردن سرگرمی، هیجان و ماجراجویی نمایید. چشم‌انداز خود را یادداشت کرده و کارهایی که می‌توانید برای رسیدن به آن انجام دهید را یادداشت کنید.

یک حیوان خانگی داشته باشید

یک حیوان خانگی داشته باشید. این مورد هم باعث ایجاد هیجان در زندگی می‌گردد و هم مسئولیت است، پس مطمئن شوید که برای هر دو گزینه آماده هستید. یک حیوان خانگی هم شما را سرگرم کرده و هم به زندگی‌تان شادی می‌آورد.

یک حیوان خانگی داشته باشید

به کنسرت بروید

بلیط گروه و یا خواننده مورد علاقه خود را تهیه کرده و با دوست و یا خانواده خود به کنسرت بروید، کنسرت شما را در غرق در شادی کرده و باعث ایجاد هیجان در زندگی می‌شود.

یک عمل غیر منتظره را امتحان کنید

کاری را به طور غیر منتظره برای یک دوست یا یک غریبه انجام دهید. مثلا برای دوستتان قهوه بخرید. یک یادداشت عاشقانه تهیه کنید و ….

در مورد مردم کنجکاو باشید

از افراد (دوستان قدیمی و جدید) درباره زندگی‌شان سوال کنید. یاد بگیرید که افراد دیگر چه کاری انجام می‌دهند و چه چیزی آن‌ها را هیجان زده می‌کند. شما ممکن است چیز جالبی در مورد آن‌ها و حتی خودتان کشف کنید.

صبر نکنید

برای امتحان چیری، صبر نکنید. همین حالا شروع کرده و دست‌به‌کار شوید. خالق خلاقیت زندگی خود باشید. شما می‌توانید زندگی خود را هیجان‌انگیزتر کنید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

۳ مرحله برای اینکه هر روز پر انرژی باشید

[/box]

 

صبر نکنید

یک اقدام بزرگ را انجام دهید

آیا در حال حاضر، یک اقدام بزرگ وجود دارد که شما می‌توانید با انجام آن، زندگی خود را از کسالت دربیاورید؟ شاید بتوانید با تغییر شغل، حرکت، پیشنهاد، تغییر چشم‌انداز، و یا یک رابطه جدید در زندگی‌تان تفاوت ایجاد کنید. هر چه هست، اولین قدم را بردارید. حرکت شتاب ایجاد می‌کند و شتاب باعث ایجاد هیجان در زندگی می‌شود.

ممنون که با این مطلب همراه ما بودید، لطفا نظرتان را راجع به این مطلب بیان کنید، امیدوارم برایتان مفید واقع شده باشد

منبعی که این مطلب از آن، برگرفته شده است:

liveboldandbloom

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.