انرژی مثبت را در زندگیمان جاری کنیم

انرژی مثبت

۱۰ عملکرد برای جذب انرژی مثبت

انرژی مثبت

وقتی ناراحت هستید جذب انرژی مثبت محیط ، کار دشواری به نظر می‌رسد اما اگر باور داشته باشیم که شادی و غم حاصل انتخاب ماست نه زاییده محیط اطراف ما، بلکه آن وقت انتخاب شادی یا غم آسان می‌شود.

شاد بودن و شاد زندگی کردن آسان است اگر بخواهیم :

۱- روز خود را با دعا و نیایش شروع کنید:

زمانی که دعا می‌کنید، دری را باز کرده و به سوی خدا می‌روید.حضور در محضر خالق، حال و هوایی مثبت در شما ایجاد کرده و میزان انرژی مثبت را در وجود شما چندین برابر می‌کند که باعث آرامش و شادی در کل وجود شما می‌شود.

۲- با دیگران طوری رفتار کنید که دوست دارید آنان با شما رفتار کنند:

وقتی روز خود را با دلخوری آغاز می‌کنید، تمام روزتان تباه می‌شود. وقتی فکر کنید که دیگران هم مثل شما هستند، دیگر دلتان نمی‌خواهد به آن‌ها احساسات منفی‌اتان را هدیه کنید. توجه داشته باشید که رفتارتان باعث می‌شود انرژی مثبت اطرافیان را به سوی خودت جذب کنید.

۳- سعی کنید در هر شرایطی جنبه‌های مثبت را ببینید و بر روی آن‌ها تمرکز کنید:

در حقیقت، هر شرایطی از زندگی، عظمت خدا را به تصویر می‌کشد و حقیقتی را آشکار می‌کند. در هر چیزی خیر و در همه کس روح الهی وجود دارد. وقتی با این دید، به دنیا بنگرید خیر و برکت الهی از کائنات به سوی شما سراریز می‌شود.

۴- همه چیز را کنترل نکنید:

زندگی در جریان است و ذات آن تحول و دگرگونی است. هر چقدر در برابر زندگی جبهه بگیرید، بیشتر رنج می‌کشید. هر مواقعی که بخواهید شرایط زندگی را کنترل کنید، حالت اضطراب به شما دست می‌دهد که همین باعث تولید انرژی منفی می‌شود. فقط تصور کند که زندگی ، رودخانه‌ای پرجوش و خروش است ، آیا فایده‌ای دارد که با آن دست به گریبان شوید؟ پس خودتان را در اختیار جریان زندگی بگذارید، تا انرژی مثبت ایجاد کنید.

۵- زندگی‌اتان را پر از صلح و صفا تجسم کنید:

ذهن شما هم مثل ذهن اکثر مردم به افکار منفی معتاد شده است. لازم است آگاهانه این اعتیاد را ترک کنید تا انرژی مثبت جذب کنید. هوشیار باشید و بگذارید تصاویر ترسناک ناشی از تفکر منفی از ذهنتان بیرون برود. در عوض آرامش زندگی را مجسم کنید.

۶- برنامه ریزی کنید و نگران آینده نباشید:

در طول تاریخ، نگرانی و اظطراب خدمتی به هیچ کس نکرده است. هر آنچه که قرار است رخ دهد، عملی می‌شود. کاری هم ازدست شما بر نمی‌آید. در اصل هر آنچه که شما از بابت آن نگران هستید ، در اکثر مواقع روی نمی‌دهد. پس چرا انرژی‌اتان را روی نگرانی هدر می دهید؟ نگران نباشید فقط برنامه ریزی کنید.

۷- از ناراحتی و دلخوری دست بردارید:

گذشته‌ها گذشته ، گذشته‌ها برنمیگرده. آیا ممکن است در گذشته زندگی کنید؟ به هیچ وجه امکان ندارد! به هر حال اگر خاطرات ناخوشایند گذشته را در ذهنتان جای دهید همیشه دلخور هستید. پس عفو و بخشش را یادبگیرید و با این حرکت ، یک دنیا انرژی مثبت جذب کنید.

۸- زمانی را در طبیعت سپری کنید:

دلتان نمی‌خواهد انرژی مثبت جذب کنید! سری به طبیعت بزنید. به پارک بروید ، به درختان و گل‌ها نگاه کنید که چگونه با وزش باد، با وقار و متانت حرکت می‌کنند. ببینید چگونه آرامش و صفا را از وجودشان منعکس کرده و انرژی مثبتشان را به شما انتقال می‌دهند.

۹- در مقابل دیگران جبهه نگیرید:

هنگام معاشرت با دیگران سعی کنید آگاهانه حضور داشته باشید. بگذارید انسان‌ها هم حرف خودشان را بزنند و عقایدشان را ابراز کنند. دست از جبهه گیری بردارید تا مردم جذب طبیعت آرام شما شوند ، چون انرژی مثبت است که از شما ساطع می شود.

۱۰- آرامش را در وجودتان احساس کنید:

چشمانتان را ببندید و سعی کنید که از درون، جسمتان را احساس کنید. از سبکی و آرامش که در وجودتان ایجاد می‌شود تعجب می‌کنی. همین سبکی موجب جذب انرژی مثبت و بیرون راندن انرژی منفی می‌شود.

با به کارگیری روش‌های بالا انرژی مثبت را جذب می‌کنید. یادتان باشد که طبیعت و سرنوشت شما ایجاب می‌کند که لحظه به لحظه هوشیار و در زمان حال باشید تا آرامش و انرژی مثبت جذب شده را هم به دیگران انتقال دهید.

2 دیدگاه برای “انرژی مثبت را در زندگیمان جاری کنیم

 1. ترانه گفته:

  ۱_ تهیه ی لیستی از موفقیت ها و تمرکز بر انها
  ۲_ برقراری روابط های اجتماعی و رفت و آمد با اقوام و دوستان
  ۳_ عضویت در انجمن های خیریه
  ۴_خواندن مطالب طنز
  ۵_گوش دادن به موسیقی ‌«موسیقی ، نواحی خاصی در مغز را تحریک می کند که به افزایش شادی منجر می شود »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.