با توجه به فرم صورتتان، مدل ابروهایتان را انتخاب کنید!

انتخاب مدل ابرو متناسب با صورت

ابروها در چهره بانوان تاثیر زیادی دارند این ابروها هستند که باعث زیباتر دیده چشم‌ها و حتی چهره می‌شود. مدل ابرو و حتی رنگ آن را باید با توجه به معیارهایی انتخاب کنید. مدل ابرو با توجه به فرم صورت و بینی و فاصله چشم و ابرو انتخاب می‌شود و رنگ آن نیز باید با توجه به رنگ پوست و رنگ موها انتخاب شود که در حالت کلی ابروها تناسب زیبایی با چهره داشته باشد. می‌توانید برای تمیز کردن ابروهایتان و فرم دهی به آرایشگاه مراجعه کنید و هم می‌توانید خودتان مدل آن را انتخاب کنید و به ابروهایتان فرم دهید. شاید در هنگام شنیدن برایتان سخت و حتی غیر ممکن بیاید ولی این گونه نیست. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، انتخاب مدل ابرو متناسب با صورت و نحوه تمیز کردن ابرو در منزل را مطالعه می‌کنیم. با ما همراه باشید.

انتخاب مدل ابرو متناسب با صورت

انتخاب مدل ابرو متناسب با صورت

معیار انتخاب مدل ابرو متناسب با صورت :

برای این که بهترین مدل ابرو برای چهره شما مشخص شود باید به معیارهای ریزی توجه کنید ابتدا باید فرم صورت را در نظر بگیرید سپس به فاکتورهایی مانند بلندی یا کوتاهی پیشانی، فاصله چشم‌‌ها از یکدیگر، فرم بینی و … توجه کرد. مثلا هر چه فاصله بین چشم و ابرو کم باشد باید ابروی انتخابی باریک باشد تا فاصله چشم و ابرو زیاد شود و برعکس.

مثلا دقت کنید که بر روی صورتی کشیده و لاغر و دراز حتما باید ابرویی که هیچ زاویه و شکستگی به سمت بالا نداشته و صاف به دو سمت صورت کشیده شده است را پیاده کرد و در صورت‌های تپل و گرد بر عکس عمل کرد. معیار اصلی انتخاب مدل ابرو فرم صورت است که در ادامه  انتخاب مدل ابرو متناسب با صورت‌های گرد و مربع و … ر بررسی می‌کنیم. همیشه بهترین انتخاب را داشته باشید و بهتر تصمیم بگیرید.

انتخاب مدل ابرو

مدل ابرو برای صورت بیضی

برای کسانی که صورت بیضی شکل دارند پیشنهادمان این است که مدل هشتی رو به بالا انتخاب کنید. برای فرم صورت بیضی ابروهایی داشته باشید که ۲/۳ به سمت گوشه‌های صورت و ترجیحا رو به پایین باشد تا چهره شما را نیز متناسب نشان دهد و ابروهای زیبایی داشته باشید.

مدل ابرو برای صورت مثلثی

یک مدل عالی برای کسانی که صورت مثلثی شکل دارند، ابروهایی رو به بالا و دنباله‌دار است ولی همیشه این ابروهای یکنواخت و ساده فرم صورت را بی حال و خسته نشان خواهد دارد.

انتخاب مدل ابروی مناسب

مدل ابرو برای صورت گرد

به خانم‌هایی که صورت گرد دارند توصیه می‌کنیم هیچ وقت ابروهایشان را به صورت هلال آرایش نکنند و از این گردی صورتشان استفاده کرده و ابروی هشتی و یا رو به بالا انتخاب کنند تا صورتشان متناسب دیده شود و بهترین مدل ابرو با توجه به فرم صورت گرد را انتخاب کرده باشد.

مدل ابرو برای صورت کشیده

کسانی که صورت کشیده دارند برای انتخاب مدل ابرو متناسب با صورت باید ابروهای صاف انتخاب کنند و هیچ شکستگی هلالی فرمی نداشته باشد در این صورت بهترین مدل برای صورت کشیده است.

انتخاب مدل ابروی متناسب

مدل ابرو برای صورت قلبی

خانم‎هایی که صورتی با فرم قلبی دارند جزو خانم‌هایی هستند که انواع فرم‌های ابرو به جز ابروهای روبه پایین برای صورت آن‌ها مناسب است.

مدل ابرو برای صورت مربع

برای انتخاب مدل ابرو متناسب با صورت مربع باید توجه کنید که ابروهایی هلالی را انتخاب نکنید و ابروهایتان حالت دهید و رو به راه باشد و صورتتان متناسب دیده شود .

چگونه در منزل ابروهایمان را تمیز کنیم؟

برای این که وقتی برای آرایشگاه و رفتن به آن جا سپری نکنیم باید ابروهایمان را خودمان تمیز کنیم ولی چگونه؟ برای داشتن ابروهای مرتب ابتدا باید اطراف ابرو را مرتب کنید آن موهایی که جزو ابرو نیستند و با فاصله کنار هم قرار داند. بعد از این که اطراف ابرو را تمیز کردید موچین و قیچی را بردارید و به تمیز کردن ابرو بپردازید.

از کجا شروع کنیم؟ مداد را در کنار بینی به صورت عمودی نگه می‌داریم نقطه طلاقی مداد با ابرو، همان محل شروع ابرو و کار اصلی شماست. برای تعیین بلندترین نقظه ابرو مدادی را در کنار بینی به سمت قسمت خارجی عنبیه چشم (قسمت رنگی چشم) نگه دارید . محل طلاقی مداد با ابرو، محل بلندترین نقطه ابروی شما را مشحص می‌کند.

چگونه در منزل ابروهایمان را تمیز کنیم؟

نقطه پایانی را نیز با کمک مداد می‌توان مشخص کرد مثلا مدادی را طوری نگه‌ دارید که امتداد آن از کنار گوشه خارجی چشمتان بگذرد. محل طلاقی مداد با ابروی شما دقیقا نقطه پایانی ابروی شماست.

نکته مهم: 
اگر تا حال ابروهایتان را برنداشته‌اید، اجازه دهید که یک شخص متخصص این کار را برای شما انجام دهد و ابرویتان را شکل بدهد. و همچنین این را به یاد داشته باشید که همیشه در جهت رشد مو ابروانتان را بردارید. این مسئله درد ناشی از کنده شدن مو را کم می‌کند.

در ادامه این مطلب ویدئو کوتاه تمیز کردن ابرو و نجوه زدن مداد ابرو و آرایش آن را مشاهده می‌کنید:

ویدئو کوتاه در مورد آرایش ابرودانلود فیلم آموزش آرایش ابرو

امیدوارم از این مطلب آموزشی در مورد “انتخاب مدل ابرو متناسب با صورت” و “ویدئو کوتاه در مورد آرایش ابرو” لذت برده باشید و برایتان کاربردی باشد. از این که همراه ما هستید خوشحالیم.

5 دیدگاه برای “با توجه به فرم صورتتان، مدل ابروهایتان را انتخاب کنید!

  1. sana گفته:

    ببخشید مدل صورت گرد میشه عکس سوم ؟
    لطفا از هر فرم صورت چند عکس با مدل های متنوع بذارید . مرسی .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.