الکترولیز موهای زائد چیست؟

الکترولیز موهای زائد چیست

برای از بین بردن موهای زائد روش‌های زیادی وجود دارد مانند: اپیلاسیون با موم، لیزر، تیغ، کرم موبر و … با گذشت زمان و پیشرفت علم و فناوری روش جدیدی برای رفع موهای زائد کشف شده است بعد از لیزر، روش جدید الکترولیز موهای زائد است حال می‌خواهیم بدانیم الکترولیز موهای زائد چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟ با مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، همراه باشید تا به پاسخ سوال “الکترولیز موهای زائد چیست” رسیده و با روش رفع موهای زائد با کمک الکترولیز آشنا شویم و خودمان با روش لیزر و … مقایسه کنیم و به نتیجه مطلوب برسیم.

الکترولیز موهای زائد چیست

الکترولیز موهای زائد چیست

صورتی‌ها: در پاسخ به سوال الکترولیز موهای زائد چیست باید بگوییم که الکترولیز یک روش جدید برای حذف موهای زائد صورت و یا بدن است. دستگاه‌های الکترولیز، رشد مو را بوسیله انرژی حرارت یا مواد شیمیایی از بین می‌برند. پس از ورود یک میله بسیار ظریف به داخل فولیکول مو، مو به همراه موچین برداشته می‌شود.

بیشتر قسمت‌های بدن مانند صورت، ابرو، شکم، ران‌ها، پستان‌ها و پاها توسط الکترولیز درمان می‌شوند و قابل ذکر است که هیچ عوارض جانبی دائمی هم با روش الکترولیز وجود ندارد اما در بعضی مواقع قرمزی ملایمی بصورت موقت در پوست دیده می‌شود.

رشد موها نتیجه‌ی چیست؟

رشد موها نتیجه عوامل ارثی و سطوح هورمون‌های بدن است. چه موقع رشد مو از حالت نرمال افزایش پیدا می‌کند؟ موقعی که داروی خاصی مصرف کنیم و یا با روش‌های رفع زائد موقت مو مانند تیغ استفاده کنیم.

الکترولیز موهای زائد چیست

چند جلسه برای رفع موهای زائد از طریق الکترولیز کافی است؟

مجموع جلسه‌ها از فردی به فرد دیگر متفاوت است چون رشد مو در افراد متفاوت است پس نمی‌توان دقیق گفت و اکثر افراد هفته‌ای یک بار و یا یک هفته در میان باید به مراکز درمانی مراجعه کنند.

این روش قطعی است و موها پس از پایان جلسات به طور کامل از بین می‌روند. هر جلسه هم حدود ۲۵ دقیقه طول می‌کشد.

تعداد بیماران درمان شده چقدر بوده‌است؟

می‌توان گفت الکترولیز یک روش عالی برای رفع موهای زائد است ولی باید متخصص و مرکز درمانی خوب انتخاب کنید تا با عوارض آن مواجه نشوید. باید محیط کاملا تمیز بوده و از دستگاه‎های بی‌نظیر برای درمان از طریق الکترولیز استفاده شود.

الکترولیز موهای زائد

عوارض احتمالی الکترولیز چیست؟

الکترولیز در اکثر موارد درد یا ناراحتی شدیدی تولید نمی‌کند و اکثر بیماران فقط از سوزش خفیفی شکایت دارند که با استفاده از کرم بی‌حسی موضعی کنترل می‌شود. از عوارض آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که با انتخاب متخصص خوب و مرکز درمانی عالی با دستگاه خوب احتمال این عوارض کمتر می‌شود.

  • قرمزی
  • ورم
  • افزایش موهای درون روییده
  • جای زخم یا اسکار

در مطلب “الکترولیز موهای زائد چیست” الکترولیز موهای زائد آشنا شدید. لطفا نظرات خودتان را برای ما کامنت کنید.

5 دیدگاه برای “الکترولیز موهای زائد چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.