برای افزایش قدرت سریع،بدن خود را هیدراته نگه دارید

برای افزایش قدرت سریع بدن خود را هیدراته نگه دارید

افزایش قدرت – ۷۵٪ از بدن  انسان و ۸۵ درصد از مغز از آب ساخته شده است. دکتر Sunesara می‌گوید: آب از غذا مهمتر است.  آب از مهم‌ترین مواد مغذی مورد نیاز برای سلامت بدن  است. به منظور، انجام کارهای  روزانه ، لازم است  مقدار کافی آب بنوشیم. برای حفظ سلامت در طی روز بدن نیاز به مقدار زیادی  آب  دارد.

 

 

افزایش قدرت سریع

 

مصرف مقادیر کافی  آب  تنها برای سلامتی نیست، بلکه  برای رژیم‌غذایی نیز مفید است. آب به کارکرد صحیح سیستم‌های مختلف کمک می‌کند. به هضم، جذب مواد غذایی، تنظیم درجه حرارت بدن، گردش خون ، تنظیم سلولهای بدن توسط  بردن مواد مغذی و اکسیژن  و با از بین بردن سموم مختلف  بدن  از طریق ادرار لازمست. علاوه بر این، آب نیز به حرکت مفاصل کمک می‌کند، از بافت‌های مختلف محافظت می‌کند و همچنین سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد.

کاهش آب بدن بد است

مصرف مقادیر کافی آب به  هیدراته نگه داشتن بدن کمک می‌کند. دکتر Sunesara می‌گوید، کم شدن آب بدن  برای ما  بسیار بداست. هنگامی که دچار کم آبی می‌شویم، بدن  با مشکل مواجه می‌شود درست،  مانند حل ریاضی که فرمولش را نمی‌دانید. عوارض جانبی مختلف  کاهش  آب بدن درد مفاصل، درد معده، کمر درد، سرگیجه و زخم است. علاوه بر این، کم آبی بدن می‌تواند  به هر بخشی از بدن شما آسیب برساند، از جمله کارکرد روانی . از این رو، برای جلوگیری از دست دادن آب بدن و اثر دلخراش آن،  آب آشامیدنی در فواصل منظم  بنوشید.

چقدر آب نیاز داریم؟

“یک فرد سالم به طور متوسط نیاز به حداقل ۱ ½ – ۳ لیتر آب  دارد ، ”  مصرف آب بستگی به سطح فعالیت فیزیکی فرد دارد . اگر یک فرد بسیار فعال برای جبران آن  نیاز به نوشیدن آب بیشتری  دارد. علاوه بر این،  رنگ ادرار هم میزان کم آب بدن را نشان می‌دهد. اگر ادرار  رنگزرد مایل به سفید است،  بدان معنی است که آب بدن کافی است اما اگر  رنگ زرد دارد باید مقداری آب بنوشید.

شما باید ۲ تا ۳ ساعت قبل از شروع ورزش، بدن خود را هیدراته نگه دارید. می‌توانید تا ۳۰ اونس (۱اونس : ۲۵ میلی‌لیتر) آب بنوشید و یک ربع قبل از شروع هم ۱۰ اونس آب بنوشید.

بین تمرینات ، هر ۱۵ دقیقه، ۱۰ اونس آب بنوشید.

اگر تمرینات شما، بیش از ۹۰ دقیقه طول می‌کشد،برای پر کردن ذخایر گلیکوژن، می‌توانید از نوشیدنی‌های ورزشی مناسب نیز استفاده نمایید.

مزایای نوشیدن آب

-ساده‌ترین راه برای عضله‌سازی و کاهش وزن محسوب می‌شود.

-معده فرد را پر کرده و جلوی اشتها را می‌گیرد.

-فرد را سرحال‌تر نگه داشته وبه این ترتیب، مدت زمان ورزش را طولانی تر می‌کند.

-موجب چریی سوزی بیشتر و تقویت عضلات می‌شود.

-بر محدودیت‌های ضمن ورزش، غلبه خواهید کرد.

-برای بهبود قابلیت ارتجاعی پوستتان آب بنوشید. هیدراته ماندن برای اندام‌های حیاتی شما از جمله پوست و عضلاتتان ضروری است. مواد غذایی با محتوای آب بالا بخورید، مانند میوه‌ها و سبزیجات تازه. چون به شما کمک می‌کنند که به مدت طولانی‌تری سیر بمانید و در عین حال بدن شما را هیدراته نگه می‌دارند

آب مصرفی‌تان را افزایش دهید

  • زمانی که از خواب بیدار می‌شوید، هنگامی که به محل کار می‌رسید د و زمانی که  به رختخواب می‌روید آب بنوشید
  • نوشیدن  آب قبل از شروع هر فعالیت بدنی مانند پیاده‌روی و غیره
  • نوشیدن آب در حال کار کردن
  • نوشیدن  آب قبل از غذا
  • نوشیدن  آب در مسافرت
  • به جای قهوه  آب بنوشید
  • برای تنوع آب را طعم دار کنید کمی آب لیموی تازه بریزید

1 دیدگاه برای “برای افزایش قدرت سریع،بدن خود را هیدراته نگه دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.