راه‌های افزایش سرعت عکس العمل با چند ترفند و تکنیک ساده

افزایش سرعت عکس العمل

صورتی‌ها: بهبود و افزایش سرعت عکس العمل زمانی که در حال رانندگی هستید یا وقتی در که در حال ورزش رقابتی هستید نیازمند تمرین‌هایی است که با کار کردن بر روی برخی رفلکس‌ها تحقق می‌یابد. در این مطلب برای کمک به شما چندین راهکار و تمرین معرفی کرده‌ایم که امیدوارم که برای شما مفید واقع شوند. تمامی این تمرین‌ها بسیار ساده ولی در عین حال کاربردی هستند و به هیچ وسیله خاصی نیز نیاز نیست.

افزایش سرعت عکس العمل

افزایش سرعت عکس العمل

با انجام تمرین‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، می‌توانید سرعت عکس‌العمل خود را بالا ببرید. این تمرین‌ها بسیار جذاب و سرگرم‌کننده هستند و می‌توانید در ابتدا با بازی‌های فکری و ویدیویی برای بالابردن انعطاف‌پذیری ذهنی کمک بگیرید.

پس از بالا بردن انعطاف‌پذیری، باید با تمرینات ورزشی چالاکی خود را نیز افزایش دهید. شما حتی می‌توانید با یک متخصص تربیت بدنی برای ایجاد یک رژیم آموزشی خاص مشاوره بگیرید. آماده باشید تا دوستان، خانواده و حتی خودتان را با رفلکس‌های سریع تحت تاثیر قرار دهید!

بهبود زمان واکنش فیزیکی:

برای افزایش واکنش فیزیکی شما بهتر است که این مراحل را به ترتیب طی کنید:

۱- تست کردن عکس‌العمل با کمک دوست خود

یک تکه کارتن یا مقوا را به طول ۸ اینچ (۲۱ سانتی‌متر) و عرض ۲ اینچ (۵٫۱ سانتی‌متر) ببرید. سپس از دوست خود بخواهید تا آن را به طور عمودی نگه دارد.

انگشتان خود را در لبه پایینی کارت نگه دارید و از دوست خود بخواهید آن را بدون اخطار رها کند. هنگامی که کارت رها شد، آن را با انگشتان خود با نهایت سرعتی که می‌توانید بقاپید.

این کار سرعت واکنش شما را به خوبی نشان می‌دهد. دقت داشته باشید، اگر کارت را از قسمت پایینی بگیرید، نشانه‌ی این است که سرعت شما بسیار خوب است. اگر کارت را نزدیک لبه‌ی بالایی بگیرید و یا به طور کامل نتوانید آن را بگیرید نشانه‌ی سرعت واکنش ضعیف شما می‌باشد.

افزایش سرعت عکس العمل

۲- تمرین با توپ

یکی دیگر از راه‌های افزایش سرعت عکس‌العمل انجام بازی‌ها و تمرینات بر پایه‌ی توپ است. اگر شما خود را برای مسابقات ورزشی آماده می‌کنید و نیاز به افزایش سرعت عکس‌العمل دارید، این یک راه‌کار بسیار عالی برای شما است.

همچنین می‌توانید با کمی خلاقیت تمرین‌های متفاوتی را طراحی کنید و آن را به یک چالش بین دوستان خود تبدیل کنید. برای مثال تردستی جاگلینگ یک روش و تمرین بسیار عالی برای این کار است.

جاگلینگ همان بازی‌ای است که در آن از توپ‌های کوچک استفاده می‌کنند و آن‌ها را در هوا می‌چرخانند. توپ‌هایی که در هوا می‌چرخند، شما را مجبور به فکر کردن و واکنش می‌کنند. تمرین منظم این بازی می‌تواند به طرز قابل توجهی سرعت عکس‌العمل شما را افزایش دهد.

افزایش سرعت عکس العمل

۳- تمرینات چالاکی

چند مخروط را با فاصله از هم قرار دهید و به صورت مارپیچ در بین آن‌ها بدوید. سپس با کمی خلاقیت موقعیت مخروط‌ها را تغییر دهید و با آن‌ها تمرینات متفاوتی را انجام دهید. اگر به صورت حرفه‌ای ورزش می‌کنید از مربی خود بخواهید تا تمرینات چالاکی خاصی را برای شما طراحی کند.

افزایش سرعت عکس العمل

۴- تمرینات تعادل

یکی دیگر از روش‌های افزایش سرعت عکس العمل تمرینات بالانس می‌باشد. چرا که بهبود تعادل می‌تواند به بهبود رفلکس نیز کمک کند.

برای اینکار روی توپ یوگا بنشینید، به طوری که یکی از پاهایتان روی کف زمین باشد. سپس با تکیه قرار دادن آن، روی یک پا بایستید. همچنین می‌توانید در این حالت توپی را از یک دست به دست دیگر بدهید. این تمرینات باعث تقویت توانایی بالانس و تعادل شما خواهند شد.

افزایش سرعت عکس العمل

۵- تمرینات چشمی

گاهی اوقات بدن شما نیست که از اتفاقات عقب می‌ماند، بلکه این چشمان شما است. برای رسیدن به سرعت در واکنش، دو شی مشابه را انتخاب کنید و یکی از آن‌ها را در نزدیکی خود قرار دهید. سپس سعی کنید با چرخش چشم به هر دوی آن نگاه کنید.

افزایش سرعت عکس العمل

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطالب پیشنهادی مجله برای شما:

کتاب‌های رشد فردی که هر خانمی باید آن‌ها را بخواند

روش‌هایی که برای درمان استرس و اضطراب شدید

[/box]

تمریناتی برای افزایش سرعت ذهنی:

به منظور افزایش سرعت ذهنی برای افزایش سرعت عکس العمل خود، این مراحل را طی کنید.

۱- تصمیم گیری سریع را تمرین کنید

در زندگی روزمره خود سعی کنید آگاهانه تصمیم بگیرید.

اگر احساس می‌کنید تصمیم‌گیری‌تان به تاخیر می‌افتد و یا زمان زیادی را صرف آن می‌کنید، تا زمانی که یک حرکت نهایی انجام دهید، به خودتان مدام بگویید “سریع‌تر، سریع‌تر”، تکرار این فرآیند به شما کمک می‌کند تا به استرس مربوط به تصمیمات سریع عادت کنید و یاد بگیرید چطور خونسردی خود را تحت فشار قرار دهید.

برای رفع این مشکل سعی کنید بازی‌های آنلاینی را بازی کنید که در آن‌ها باید تصمیم‌های سریع بگیرید.

افزایش سرعت عکس العمل

۲- تندخوانی

یکی دیگر از راه‌های افزایش سرعت عکس العمل یادگیری تندخوانی است.

این روش که به شما معرفی می‌کنیم تقریبا شبیه به یک بازی است. زمان خواندن یک صفحه را بسنجید تا ببینید چقدر طول می‌کشد تا آن را به اتمام برسانید.

سپس سعی کنید در صفحات بعدی با توجه به اینکه نوشته‌ها را درک می‌کنید، زمان مطالعه را کاهش دهید. این کار را با انواع مختلف خواندن انجام دهید تا ذهن خود را انعطاف‌پذیر نگه دارید.

افزایش سرعت عکس العمل

۳- بازی‌های فکری انجام دهید

تعدادی از سایت‌های بازی وجود دارند که بازی‌های فکری ارائه می‌دهند. می‌توانید با انجام بازی‌های فکری سرعت ذهنی و در پی آن سرعت واکنش خود را افزایش دهید.

۴- بازی‌های ویدیویی

اگر کنسول بازی یا کامپیوتر دارید، چند بازی رایانه‌ای اکشن بگیرید و برای ۳۰ دقیقه در روز بازی کنید تا موجب افزایش سرعت عکس العمل شود. ماهیت بازی سریع می‌تواند توانایی مغز شما برای پردازش اطلاعات افزایش دهد. محیط بازی همچنین ممکن است شما را وادار به استفاده از تصمیمات سریع بر اساس اطلاعات محدود کند.

۵- چیزی بجویید

زمانی که نیاز دارید سریع باشید، بهتر است چیزی مانند آدامس بجویید. به نظر می‌رسد که جویدن آدامس، عضلات دهان و فک شما را تحریک می‌کند و باعث خون‌رسانی بهتر به مغز و افزایش فعالیت آن می‌شود. مزایای این مرحله اغلب به چشم غیر مسلح قابل‌مشاهده نیستند و به حسب میلی‌ثانیه اندازه‌گیری می‌شوند.

مراقبت از بدن برای افزایش سرعت عکس العمل

۱- ورزش و تمرین را فراموش نکنید

برای حفظ شرایط ذهنی و فیزیکی سریع خود، باید از خودتان مراقبت کنید. در صورت امکان حداقل ۳ بار در هفته یا بیشتر ورزش کنید. ورزش باعث افزایش جریان خون به کل بدن از جمله مغز شما می‌شود. اگر عادت ندارید ورزش کنید، کار خود را با تمرین‌های ساده‌تری شروع کنید. با ۱۵ تا ۳۰ دقیقه راه رفتن شروع کنید، سپس ورزش‌های دو یا شنا را امتحان کنید.

۲- درست غذا بخورید

برای افزایش سرعت عکس العمل خود و به طور کلی بهبود سلامت عمومی و افزایش عملکرد بدن خود غذاهای سالم، متعادل و سازگار بخورید. تغذیه درست به بدن شما سوخت مورد نیاز برای انجام بهترین کار را می‌دهد. برخی از تخم‌مرغ و اسفناج را در رژیم غذایی خود به کار ببرید.

آن‌ها غذای خوب و مناسبی برای مغز هستند که حاوی آمینو اسید آمینه تیروزین بوده که سرعت واکنش را افزایش می‌دهد. همچنین، نوشیدن الکل و یا استفاده از مواد غیر قانونی که می‌تواند سرعت واکنش شما را کاهش دهند، دوری کنید.

۳- خواب کافی

در مراقبت از بدن هر چقدر هم دو مورد بالا را رعایت کنید اما استراحت کافی نداشته باشید، به هدفتان نخواهید رسید. دقت کنید که حداقل ۸ ساعت خواب خوب و یکنواخت داشته باشید. این به شما این امکان را می‌دهد که برای دوره‌های طولانی‌تر هوشیار باشید.

افزایش سرعت عکس العمل

افزایش سرعت عکس العمل را نیز یاد گرفتید. شما نیز می‌توانید با این تمرینات سرعت خود را در این زمینه افزایش دهید. ممنون که تا آخر این مطلب همراه ما بودید. اگر نظر، پیشنهاد و یا انتقادی داشتید لطفا با ما در میان بگذارید.

برگرفته شده از:

wikihow.com

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

در ادامه می‌توانید این مطالب را هم مطالعه کنید:

۱۲ کانال آموزش تناسب اندام برای زنان در یوتیوب

روش های آرام سازی ذهن و افزایش طول عمر

[/box]

1 دیدگاه برای “راه‌های افزایش سرعت عکس العمل با چند ترفند و تکنیک ساده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.