راه‌های افزایش اعتماد به نفس و خودباوری

راه‌های افزایش اعتماد به نفس و خودباوری

اعتماد به نفس و خودباوری

خودباوری اولین ایستگاه حرکت‌های موفقیت‌آمیز در عرصه زندگی است، خودباوری و اعتماد به نفس عامل رشد و ارتقاء انسان است زیرا هر باوری ،از باورِ خود شروع می‌شود. سعادت دنیا و آخرت انسان در گرو خودباوری و اعتماد به نفس او است خود را باور کنید، تا دیگران هم شما را باور کنند.
در این مطلب از مجله بانوان صورتی‌ها برای شما کاربران عزیز راه‌های افزایش اعتماد به نفس و خودباوری را آماده کرده‌ایم که امیدواریم با خواندن این مطلب همیشه اعتماد به نفس خود را بالا برده و به خودباوری برسید..

راه‌های افزایش اعتماد به نفس و خودباوری

راه‌های افزایش اعتماد به نفس و خودباوری

نکاتی که نشان‌ می‌دهد خودباوری و اعتماد به نفس چه‌قدر مهم است:

۱- اعتماد به نفس باعث شد هلن کلر اولین فرد نابینا و ناشنوایی باشد که توانست مدرک کارشناسی بگیرد و بر خلاف معلولیت فراوان، خواندن و نوشتن را فراگرفت و در خلال این روند، به سخنران انگیزشی و نویسنده‌ای پرفروش تبدیل شد.

۲- خودباوری، فرانکلین روزولت را توانمند ساخت که از صندلی چرخدار برخیزد و مردم آمریکا را از خرابی‌ها، رنج‌ها و افسردگی شدید ناشی از جنگ جهانی دوم، رهایی بخشد.

۳- خودباوری همان چیزی بود که به اسکار پیستریوس، کسی که دو پای مصنوعی داشت، انگیزه داد که در المپیک ۲۰۱۲ لندن با ورزشکاران سالم، به رقابت بپردازد.

خودباوری، شما را متقاعد می‌کند که اشتباه کردن، امری طبیعی است و بهترین شکل یادگیری در خلال غلبه کردن بر موانع، حاصل می‌شود.

با خواندن این جملات کوتاه شما هم می‌توانید این افراد را که خودباوری را در خود تقویت کرده‌اند نیز الگوی خود قرار دهید و همیشه با اعتماد به نفس به موفقیت‌های بسیاری دست یابید.

راه‌های افزایش اعتماد به نفس و خودباوری

نکات مهمی که برای افزایش اعتماد به نفس و خودباوری باید رعایت کنید:

۱- یکی از راه‌های افزایش اعتماد به نفس و خودباوری تنظیم خواب است. ساعت خواب‌تان را تنظیم کنید زیاد نخوابید کم هم نخوابید تا مغز شما بتواند انرژی بیشتر و بهتری را به بدن هدیه کند.

۲- مدیتیشن کنید: مدیتیشن یک تمرین ذهنی است که شما را بیشتر متوجه خودتان می‌کند.

۳- ورزش کنید و بدنی سالم داشته باشید.

۴- تغذیه خوبی داشته باشید و به تغذیه بدن و ذهنتان برسید.

۵- صبور باشید و ظرفیت تحمل فشار و استرس را در خود بالا ببرید  تا بتواند احساسات و رفتار خود را کنترل کنید.

۶- کلمات نمی‌توانم و نمی‌شود را فراموش کنید و شجاعت داشته باشید تا دنبال تصمیمی که گرفته‌اید بروید.

۷- مسائل کم اهمیت را فراموش کنید.

۸- یک شعار برای خود انتخاب کنید و هر روز آن را برای خودتان تکرار کنید.

۹- آخرین مورد از راه‌های افزایش اعتماد به نفس و خودباوری باور نظرات خود می‌باشد. یاد بگیرید که نظر شما تنها نظری است که اهمیت دارد افکار و نظرات بی اهمیت دیگران را کنار گذارید

3 دیدگاه برای “راه‌های افزایش اعتماد به نفس و خودباوری

  1. یکتا خانووووم گفته:

    من که اعتماد به نفسم تازگیا شده اعتماد به سقفم خخخخ
    ^_^

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.