روش‌های ساده برای افزایش اعتماد به نفس زنان

افزایش اعتماد به نفس زنان

همه ما می‌دانیم که اعتماد به نفس در زندگی افراد تاثیر خیلی زیادی دارد آیا می‌دانید تعریف دقیق اعتماد به نفس چیست؟ شما در مورد خودتان چه فکری می‌کنید؟ آیا به خودتان احترام می‌گذارید؟ از جمع بودن گریزان هستید؟ آیا وقتی در آینه نگاه می‌کنید احساس بدی پیدا می‌کنید؟ صادقانه به سوالات پاسخ دهید و میزان اعتماد به نفس خود را حدس بزنید. در این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌‌ها قصد داریم در مورد راه‌های افزایش اعتماد به نفس زنان صحبت کنیم. هر خانم و یا یک دختر جوان برای موفق شدن نیاز به اعتماد به نفس بالایی دارد پس باید تا دیر نشده دست به کار شود و اعتماد به نفس خود را بالا ببرد.

اعتماد به نفس چیست؟

افزایش اعتماد به نفس زنان

ابتدا می‌خواهیم تعریف ساده‌ای از اعتماد به نفس را داشته باشیم. برخی از افراد اعتماد به نفس را با خودشیفتگی یکسان می‌دانند حالی که اعتماد به نفس با خودشیفتگی تفاوت زیادی دارد می‌توان گفت خودشیفتگی حالت افراطی و مضر از اعتماد به نفس است. اعتماد به نفس یعنی داشتن احساس اطمینان نسبت به خود.

در واقع اعتماد به نفس نشان دهنده احساس فرد نسبت به خود است. کسی که اعتماد به نفس دارد باید نظرش در هر حال نسبت به خودش مثبت باشد باید برای خودش احترام قائل شود و اجازه ندهد دیگران نیز به او بی‌احترامی کنند. در هر اتفاق کوچکی خودش را نبازد و باورش نسبت به خود را از دست ندهد در این موقع می‌گوییم که فرد دارای اعتماد به نفس کافی می‌باشد.

در صورتی که جواب‌تان به سوال‌های بالا منفی بود و نسبت به خودتان اساس خوبی نداشتید باید روش‌های افزایش اعتماد به نفس زنان را یاد بگیرید و در زندگی شخصی خود به کار ببرید.

افزایش اعتماد به نفس زنان

افزایش اعتماد به نفس زنان

در ادامه برای افرادی که اعتماد به نفس کمی دارند روش‌های ساده ولی کاربردی افزایش اعتماد به نفس را معرفی می‌کنیم همراه ما باشید.

به آراستگی خودتان توجه کنید

در هر چهره و یا هر اندامی که هستید می‌توانید آراسته باشید. آراستگی به معنای زیبای مطلق نیست بلکه به این معنا است که در هر موقعیتی در بهترین وضعیت خاضر شوید. لباس‌های خوب بپوشید به موها و چهره‌تان رسیدگی کنید، با این روش خواهید دید که اعتماد به نفستان بالا می‌رود اگر از حضور در جمع نمی‌ترسید، اگر خودتان نمی‌توانید این کارها را انجام دهید. بهتر است با مراجعه به آرایشگر از او بخواهید که به موهایتان و یا ابروها و چهره‌تان رسیدگی کند. لباسی بپوشید که اندام شما را به بهترین شکل ممکن نشان دهد به خودتان برسید و از زندگی لذت ببرید آراستگی روش اول و ساده‌ترین روش افزایش اعتماد به نفس در زنان می‌باشد.

ورزش کردن، یک روش ساده برای افزایش اعتماد به نفس در زنان

مطمئن باشید که داشتن اندام مناسب و ایده‌آل اعتماد به نفس شما را افزایش خواهد داد، داشتن اندام ایده آل وابسته به این است که شما باید روزانه ورزش کنید و تحرک داشته باشید تا بدنتان در بهترین وضعیت ممکن قرار بگیرد. نیازی نیست هر روز به باشگاه‌های ورزشی بروید بلکه چند دقیقه پیاده‌روی در روز نیز کفایت می‌کند همچنین کارهای منزل را سریع‌تر از حالت ممکن انجام دهید تا بدنتان تحرک داشته باشد.

روش افزایش اعتماد به نفس

به کسب تجربه‌های جدیدی بپردازید

برخی از خانم‌ها به هیچ وجه حاضر نیستند از منطقه امن خود خارج شده، ترجیح می‌دهند زندگی یکنواخت و ساده خود را ادامه دهند. ولی این در طول زمان باعث کاهش اعتماد به نفس زنان می‌شود، راه حل این است که زنان گاهی اوقات از منطقه امن خود خارج شوند و به دنبال تغییر موقعیت خود باشند حتی اگر لازم شد، کمی ریسک کنند. یک روش خیلی ساده برای کسب تجربه جدید رفتن به خرید و یا رستوران به تنهایی می‌باشد. روش‌های دیگر مثلا این که اقتصاد را دنبال کنند، اخبار گوش دهند از اوضاع جامعه باخبر باشند و کتاب بخوانند. با این روش‌ها اعتماد به نفس زنان نسبت به خود به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند. (بهترین روش برای این کار مطالعه و کتابخوانی است).

برنامه ریزی داشته باشید

برای افزایش اعتماد به نفس زنان سعی کنید هر کاری را با برنامه ریزی انجام دهید. برنامه ریزی این است که شما دقیقا بدانید که قرار است کی چه کاری انجام دهیم. با برنامه‌ریزی نقاط قوت و ضعف خود را به خوبی شناسایی خواهید کرد.

با برنامه‌ریزی نوعی هدف در شما ایجاد می‌شود که برای رسیدن به آن تلاش می‌کنید. روش‌های بالا باعث موفقیت در کارهایتان خواهد شد و موفقیت در هر کاری اعتماد به نفس شما را افزایش خواهد داد.

اعتماد به نفس زنان

ارتباط چشمی برقرار کنید

شاید شما جزو کسانی باشید که نمی‌توانید ارتباط چشمی با دیگران برقرار کنید و همین، نشانه اعتماد به نفس کم شما است. برای بالاتر نشان دادن اعتماد به نفس خودتان باید ارتباط چشمی خود را قوی‌تر کنید. وقتی با کسی حرف می‌زنید به چشم‌هایش نگاه کنید و ارتباط چشمی خود را حفظ کنید، وقتی کسی صحبت می‌کند حواستان را فقط به او واگذار کنید و تمرکز داشته باشید. اگر می‌گویید کار سختی است می‌توانید برای خودتان زمان تعیین کنید و مثلا ۱۰بار خودتان بگویید که ۱۰ ثانیه ارتباط چشمی خود را حفظ خواهم کرد سپس رفته رفته این زمان را بیشتر کنید. ازتباط چشمی شاید مهم‌ترین را برای افزایش اعتماد به نفس زنان باشد.

نواقص خود را قبول کنید

هیچ انسانی بدون عیب و نقص نیست. ابتدا باید این جمله را باور داشته باشیم که هیچ کس بی عیب و نقص نیست. مطمئنا هرکس عیبی دارد هنر در این است که این عیب را تا حدودی پوشش دهید. با خودمان روراست باشیم و نواقص و عیب‌های خودمان را بپذیریم و مدام به خود یادآوری کنیم و خودمان را با وجود عیب و نقص بپذیریم و کنار بیاییم. عیب و نقص نباید باعث کاهش اعتمادبه‌نفس شما شود. با قبول کردن نواقص و عیب‌های خودتان یکی از راه‌های روش افزایش اعتماد به نفس زنان را انجام داده‌اید.

اعتماد به نفس زنان

مسئولیت کاری را که انجام می‌دهید را برعهده بگیرید

هر انسانی ممکن است خطا کند برخی از افراد موقع خطا و اشتباه کردن، اشتباه خود را به گردن دیگران میاندازند و خودشان را کنار می‌کشند. در حالی که نشانه اعتماد به نفس بالا این است که مسئولیت هر کار خوب و یا بد خود را برعهده بگیریم بدون توجه به نتیجه‌اش، اعتراف کنیم که این کار ما بود و ما تلاشمان را کردیم.

اگر شما مسئولیت کارهایتان را بر عهده نمی‌گیرید بهتر است عجله کنید و از امروز نتیجه هر کار کوچک یا بزرگتان را بر عهده بگیرید. در صورتی که اشتباه کرده‌اید اشتباه خود را به آسانی بپذیرید. همین کارهای کوچک می‌تواند باعث افزایش اعتماد به نفس در زنان شود.

ممنون که با  مطلب “افزایش اعتماد به نفس زنان” همراه ما بودید ♥

8 دیدگاه برای “روش‌های ساده برای افزایش اعتماد به نفس زنان

 1. sareh گفته:

  بنظر من از هوا واسه تنفس ضروری تر ٬ اعتماد بنفسه واسه یه خانوم
  داشته باشی آرامش و حس خوب داری.
  نداشته باشی همش در عذابی …

 2. samin? گفته:

  من قیافه ام اصلا قشنگ نیس.برا همین تو چشمای کسی زل نمیزنم ک متوجه زشتیم نشه…
  خیلی وقته بیرون نرفتم با اینکه بیس سالمه و الان باید تو اجتماعات باشم?
  دوستام میگن اعتماد به نفس نداری. خوب برای چیزی که ندارم از کجا اعتماد به نفس بیارم؟?

  • تیم صورتی‌ها گفته:

   پاسخ به samin – دوست خوب اعتماد به نفس به هیچ وجه نباید به چهره‌تان وابسته باشد، این باورهای غلط را کنار بگذارید. نگاهی به لیست زنان موفق و مطرح جهان بیاندازید، هیچکدام حوری بهشتی نبوده و نیستند. سربلند باشید ♥

 3. raha گفته:

  من یکم خجالتی ام و این آزارم میده دوستانم میگن تو اعتماد به نفس نداری خب من باید چکار کنم؟

 4. Sareh گفته:

  samin عزیز لطفا این حرفو تکرار نکن.انقد تکرارش کردی ک ملکه ذهنت شده خودتم باورش کردی.زیبایی تعریف خاص و ثابتی نداره..برا خودت ارزش قائل باش.هزار و یک راه واسه جذابیت داری.ب تغذیه و هیکلت برسی و … .گول تبلیغات ایرانی و خارجی و سلبریتی ها و آرایش های گرونشون رو نخور.
  مطمئنا هر کسی زیبایی های خودشو داره

 5. الی گفته:

  منم اصن اعتماد به نفس ندارم. ینی همش از همه اجزای صورتم ایراد میگیرم. حالا چندروزه بینیمو عمل کردم . امیدوارم اعتماد به نفسم بره بالا. هرچند واقعن با این چیزا آدم خودشو گول میزنه. ولی بنظرم تا حدی کمک کنندس. تو ظاهرمون تغییر ایجاد کنیم. مدل مو جدید بزنیم. تو لباس پوشیدنمون تغییر ایجاد کنیم. ورزش کنیم . هرکاری که حالمونو خوب میکنه

 6. فریناز گفته:

  من هنوز کک ومک دارم هر چقدرم میخوام به کسی نگاه کنم نمیشه تازه دندونامم سیم داره…

 7. نیکی گفته:

  من خیلی خوشگلم ولی اعتماد به نفسم در حد صفره اصلا اعتماد به نفس ندارم??

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.