افرادی که باید از آن‌ها دوری کرد!

افرادی که باید از آن‌ها دوری کرد!

همه ما با این‌گونه از افراد در زندگی روبه‌رو شده‌ایم و باید تمام تلاشمان را بکنیم تا از آن‌ها فاصله بگیریم چون آ‌ن‌ها مانند بمب در حال انفجار هستند و ممکن است هر لحظه به زندگی ما صدمه وارد کنند.در این مقاله می‌خواهیم به چند ویژگی ناپسند آن‌ها اشاره کنیم.

اشخاص و افرادی که باید از آن‌ها دوری کنیم

ویژگی افرادی که باید از آن‌ها دوری کرد

آن‌ها نسبت به همه‌ چیز شکایت دارند

برای عده‌ای هیچ چیز به اندازه کافی خوب نیست. اگر کیفی پر از پول به آنان بدهید، شکایت می‌کنند که بسیار سنگین است. آنان در هر چیز یک مورد منفی پیدا می‌کنند و این برای افرادی که با آن شخص در تماس هستند خیلی خسته کننده است به عبارتی دیگران را خسته می‌کنند.

قضاوت می‌کنند

قضاوت کردن نادرست نیست. هر روزه این کار را انجام می‌دهیم. زمانی این قضاوت نادرست است که بر اساس اطلاعات ناکافی باشد. افراد قضاوت کننده این کار را انجام می‌دهند؛ آنان به سرعت تصمیم می‌گیرند و بدون در نظر گرفتن تمام حقایق به نتیجه می‌رسند.

قضاوت کردن راجع به دیگران

گوش نمی‌دهند

زمانی‌ که شما سخن می‌گویید آن‌ها در حال فکر کردن هستند، که یعنی به شما گوش نمی‌دهند؛ و اینکه تنها چیزی که در ذهنشان است فقط  خودشان هستند و حرف دیگران برایشان اصلا اهمیتی  ندارد و فقط نظر خودشان مهم است.

برای خودشان متأسف هستند

آن‌ها افرادی هستند که همیشه شخص یا چیزی را برای سرزنش کردن پیدا می‌کنند؛ چه سیستم باشد، چه مدیریت و چه کمبود وقت. در واقع آنان قربانی هستند و از تفکر واکنشی رنج می‌برند. آنان به جای “نمی‌خواهم” از “نمی‌توانم” استفاده می‌کنند و به افراد منفی‌باف تبدیل می‌شوند که همه از آنان دوری می‌کنند.

انتقادی هستند

عموماً انتقاد نوعی حمله به حساب می‌آید و بیان نقص، به کوچک کردن دیگران و بالا بردن خود کمک می‌کند. اگر چه بعضی انتقادات برای یادگیری و پیشرفت ضروری هستند، گاهی با شنیدن مداوم آن از یک فرد، این انتقاد سازنده به درد تبدیل می‌شود.

به یاد داشته باشید: هر چیزی زیادش بد است. اگر چیزی برای گفتن دارید، خوب است، اما به خاطر داشته باشید نکات منفی و مثبت را با هم متعادل کنید.

انتقاد کردن

راز نگه‌دار نیستند

چند بار این جمله را شنیده‌اید “به من گفتند به کسی نگم، اما …” و دقیقا آنچه را که قرار بود به کسی نگویند همان را بازگو می‌کنند؟

دوستان همه چیز را به هم می‌گویند زیرا این کاری است که دوستان انجام می‌دهند. زمانی که از شخصی آشنا و یا دوستی غیر صمیمی می‌شنوید که چنین چیزی می‌گوید، به سرعت در می‌یابید که او بدترین راز نگه‌دار در دنیاست و توانایی‌اش در خبرچینی بسیار بالاست. از این افراد به کلی دوری کنید، چرا که زمانی که شایعات پخش شوند، جمع کردن آنان دشوار است.

افرادی که با آنان در ارتباطید، تأثیر مستقیم بر برند، ارزش‌ها، شخصیت شما در حال و آینده دارند. ارتباطات خود را هوشمندانه انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.