اتاق خواب هم باید با اصول خاص خودش چیده شود!

اصول چیدمان اتاق خواب کوچک

چیدمان اتاق خواب هم مانند چیدمان دکوراسیون داخلی منزل دارای اصولی است و اگر اصولی چیده نشود نامرتب و کوچک و نازیبا دیده خواهد شد پس باید اتاق خوابتان را با اصول خاص بچینید تا زیبایی‌اش را به دست آورد در صورت داشتن اتاق خواب زیبا هم حسن سلیقه‌تان را نشان می‌دهید و هم آرامشتان موقعی در اتاق خوابتان هستید حفظ می‌شود شاید به نظر مهم نیاید ولی دکوراسیون تاثیر زیادی روی روحیه تک تک اعضای خانواده دارند در اتاق خواب زیبا و دلباز و تمیز مطمئنا با آرامش خواهید خوابید. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، با اصول چیدمان اتاق خواب کوچک و بزرگ آشنا خواهید شد با ما همراه باشید.

اصول چیدمان اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب جدید

پیشنهاد اول برای داشتن چیدمان اصولی اتاق خواب این است که با توجه به فرم و اندازه اتاق خوابتان وسایل آن را تهیه کنید و حتی با مهندس معمار داخلی مشورت کنید او می‌تواند در مورد ترکیب رنگ و چیدمان شما را راهنمایی کند تا وسایل اتاق خواب مانند تخت، کمد دیواری و … زیبا و هماهنگ نباشد نمی‌توانید حتی با چیدمان زیبا، دکوراسیون اتاق خواب را زیباتر کنید.

اصول چیدمان اتاق خواب کوچک ، انتخاب و چیدمان تخت خواب

چیدمان اصولی اتاق خواب

انتخاب درست جای تخت خواب یکی از اصول چیدمان اتاق خواب کوچک می‌باشد. تخت خواب مهم‌ترین وسیله اتاق خواب است معمولا در اتاق خواب‌های دونفره چون تخت خواب بزرگتر است پس چشمگیری آن نیز بزرگتر است به راحتی می‌توان اولین چیزی که هنگام ورود به اتاق خواب به چشم می‌خورد، تخت خواب است پس باید در محل صحیحی قرار گیرد و به زیبایی تزیین شود.

تخت خواب را باید در نقطه کانونی اتاق خواب قرار داد یعنی مهم‌ترین نقطه اتاق خواب، البته معیارهای دیگری نیز برای قرار دادن تخت خواب در اتاق خواب وجود دارد مثلا تخت خواب را باید در جایی قرار دهید که به شما آرامش می‌دهد و در آن جا کاملا احساس راحتی می‌کنید.

می‌توانید تخت خواب را در کنار پنجره قرار دهید تا از نور طبیعی استفاده کنید و شب‌ها با نور مهتاب بخوابید. اندازه تخت باید مطابق با استانداردها باشد بزرگ و یا کوچک بودن آن مشکل ساز است.

روی تخت خواب حتما روتختی زیبایی انتخاب کنید و روی آن نیز بالش‌های کوچک قرار دهید. ترجیحا رنگ‌های شاد و روشن را ترجیح دهید و این هم باید با توجه به بقیه وسایل اتاق خواب انتخاب کنید. تخت خواب باید هر جا که قرار دارد با فاصله از دیوار و یا وسایل دیگر باشد تا فرد احساس خفگی نکند.

تاثیر نور بر روی بزرگ و کوچک کردن اتاق خواب

چیدمان اتاق خواب کوچک

از دیگر اصول چیدمان اتاق خواب کوچک تنظیم درست نور می‌باشد. اگر اتاق خوابتان پنجره دارد پس خوش به حالتان ولی اگر هم ندارد باید به فکر چاره باشید. میزان روشنایی اتاق خواب تاثیر زیادی روی زیبایی دکوراسیون و همچنین روی کوچک و بزرگ بودن اتاق خواب دارد این گونه که اتاق خوابی که میزان روشنایی بیشتری دارد، بزرگ‌تر و دلبازتر دیده خواهد شد و برعکس اتاق خوابی که تاریک است کوچک و خسته کننده به نظر می‌آید.

اگر می‌خواهید اتاق خوابتان بزرگ دیده شود و پنجره هم ندارید باید چراغ روشن کنید. البته نیازی به اغراق کردن نیست. اگر پنجره دارید کافی است یک پرده نازک به رنگ روشن بزنید تا به هدفتان برسید و اتاق خوابتان بزرگ و زیبا دیده شود.

استفاده از وسایل تزیینی و زینتی

چیدمان اتاق خواب عروس

وسایل تزیینی و کوچک هم همانند وسایل بزرگ از اصول چیدمان اتاق خواب کوچک و بزرگ است البته باید دقت کنید که در جای مناسبی از اتاق خواب قرار گیرد در غیر این صورت شلوغ دیده خواهد شد و زیبایی هم ندارد.

وسایل تزیینی را هم می‌توانید از بیرون تهیه کنید و هم خودتان بسازید با چیزهای خیلی عادی هم می‌شود با هنرنمایی وسایل زیبایی ساخت. قاب عکس و ساعت هم به عنوان وسایل ضروری اتاق خواب باید صحیح انتخاب شده و در جای مناسبی نصب شوند. یک دیوار را گالری عکس کنید و در یک دیوار خالی ساعت نصب کنید ساعت در اتاق خواب هم وسیله کاربردی است.

آینه اتاق خواب را بزرگ نشان می‌دهد

چیدمان اتاق خواب با وسایل ساده

تاثیر آینه بر دکوراسیون را می‌دانید؟ آیا می‌دانید آینه با انعکاس نور باعث بزرگ دیده شدن اتاق خواب و حتی منزل خواهد شد؟ دیوارهایی که می‌توانید آینه را نصب کنید و خالی هستند را در نظر بگیرید و سپس به آن دیوار آینه نصب کنید خواهید دید که فضا را دوبرابر اندازه قبلی نشان داد فقط باید محل مناسبی برای قرار دادن آینه و نصب آن پیدا کنید.

اندازه آینه بستگی به خود شما دارد وبی هر چه قدر بزرگ باشد تاثیرش بیشتر است ولی باید بگوییم که با اندازه دیوار متناسب باشد نه زیاد بزرگ و نه زیاد کوچک! حتی به جای آینه تکی می‌توانید از آینه کنسول برای زیباتر کردن اتاق خواب استفاده کنید که کار شما جهت خودآرایی هم آسان‌تر خواهد شد.

در ادامه کلیپ ساخت وسایل تزیینی با ساده‌ترین روش برای اتاق خواب را می‌بینید.

ویدئو ساخت وسیله تزیینی ساده برای اتاق خوابدانلود فیلم ساخت وسایل تزیینی
امیدوارم این مطلب از مجله صورتی‌ها در مورد “اصول چیدمان اتاق خواب کوچک” و “ویدئو ساخت وسیله تزیینی ساده برای اتاق خواب” مورد پسندتان بوده و برایتان کاربردی باشد. از این که همراه ما هستید خوشحالیم ♥

هر گونه نظر و یا انتقاد و یا پیشنهادی راجع به این مطلب از مجله دارید از طریق کامنت به ما اعلام کنید.

2 دیدگاه برای “اتاق خواب هم باید با اصول خاص خودش چیده شود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.