قهر کردن هم اصول خاص خوش را دارد

اصول قهر كردن

اصول قهر کردن

قهر کردن میان زن و شوهر یک امر عادی نیست و هر زن و شوهری باید بدانند که موقعی که به اختلاف نظری برمی‌خورند حتی اگر این اختلاف نظر موجب قهر میان زوج شود چگونه قهر کنند تا بعد از چند ساعت بتوانند به راحتی دل یک‌دیگر را به دست بیاورند. به همین منظور در این مطلب از مجله زنانه و دخترانه صورتی‌ها برای شما کاربران عزیز اصول قهر کردن را آماده کرده‌ایم که امیدواریم با خواندن این مطلب بتوانید به راحتی با همسر خود در مواقع قهر آشتی کنید.

اصول قهر کردن

قهر کردن چیست؟ اصلا چرا افراد بایکدیگر قهر می‌کنند؟ باید بدانید که قهر کردن یک نوع خشم و عصبانیت درونی است که هر چه قدر این عصبانیت و خشم بیش‌تر باشد به روابط زناشویی آسیب جدی و غیر قابل بخششی وارد خواهد کرد. در ادامه اصول قهر کردن را که باید رعایت کنیم مطالعه می‌کنیم.

توهین به خانواده‌ها ممنوع:

در زمان قهر و دعوا خانواده‌ها در کنار شما نیستند و حتی اگر خانواده در کنار شما هستند شما حق ندارید که به خانواده‌های یکدیگر توهین کنید. چون توهین کردن ضربات روحی بیشماری را به طرف مقابل وارد می‌کند که شاید در آینده قابل جبران نباشد. پس در موقع قهر هیچ‌گاه خانواده‌ی یکدیگر را وارد قهر خود نکنید.

مشکلات گذشته را بیان نمی‌کنید:

اصول قهر کردن

وقتی بخث و دعوایی را با همسر خود شروع می‌کنید و در وسط بحث فکر می‌کنید که اشتباه از خود شما بوده است سعی می‌کنید با برگشتن به گذشته این مسئله را رفع کنید ولی شما حق ندارید در موقع جر و بحث به گذشته بروید و مسائل و مشکلات گذشته را مطرح کنید. شما فقط حق دارید بحثتان راجب همان موضوع باشد نه بیشتر.

شام و ناهار نمی‌خورم ممنوع:

برخی خانم‌ها موقع قهر کردن با همسر شام و ناهار تهیه نمی‌کنند و حتی اگر ناهار و شام تهیه کردند سر سفره حاضر نمی‌شوند این بزرگترین اشتباهی است که در زمان قهر می‌توانید مرتکب شوید. تمام اعضای خانواده وظیفه دارند در تمام زمان‌ها حتی زمان قهر نیز بر سر سفره حاضر شوند و غذای خود را هرچند کم میل کنند.

اصول قهر کردن

سلام و خداحافظی واجب است:

در اصول قهر کردن خداحافظی واجب است. تعدادی از افراد در زمان قهر ترجیح می‌دهند هیچ کلمه‌ای با همسر خود رد و بدل نکنند ولی باید این را بدانید که شما یک عمر با همسر خود زندگی خواهید کرد و این رفتار شما در چد روز قهر اصلا صحیح نیست در هر صورت سلام و خداحافظی کردن برای زوجین لازم است.

حق ندارید جای خواب خود را عوض کنید:

شما یک عمر در کنار همسرتان خوابیده‌اید و هر دو به یکدیگر عادت کرده‌اید و مطمئنا بدون بودن هم‌دیگر خوابتان نخواهد برد و با نخوابیدن عصبانیت شما زیادتر خواهد شد پس کسی از زوجین حق ندارد جای خوابش را عوض کند. شما در زمان قهر نیز باید در کنار یکدیگر بخوابید نه دور از هم.

زود باید آشتی کنید:

معمولا آقایان دل رحم‌تر از خانم‌ها در زمان قهر هستند و دوست ندارند بیشتر از چند ساعت از همسر خود دور بمانند و معمولا آقایان برای آشتی پیش قدم می‌شوند. پس اگر همسرتان برای آشتی پیش قدم شد شما باید برای او هدیه‌ای بخرید چون او قدر رابطه را بیشتر از شما می‌داند و شما را بیشتر دوست دارد. ولی اگر شما برای آشتی پیش قدم شدید باید هدیه‌ای از همسر خود برای آشتی بخواهید.

اشتباه همسرتان را تعمیم ندهید:

یکی از اصول قهر کردن تعمیم ندادن اشتباهات است. شما در زمان بحث و دعوا حق ندایرید اشتباه همسرتان را تعمیم دهید. مثلا عبارتی مثل تو همیشه…. ممنوع است. چون به کار بردن این کلمات باعث خشمگین شدن طرف مقابل‌تان می‌شود و دعوا را به اوج خود می‌رساند.

قوانین قهر کردن

اصول قهر کردن ، فرصت دادن:

در زمان بحث و دعوا شما و همسرتان باید به یکدیگر زمان بدهید تا هر یک از شما ۵ دقیقه راجب بحث نظر و دیدگاهش را بیان کند و طرف مقابل برای دیدگاه او پاسخی را که فکر می‌کند درست‌تر است بیان کند و اگر بحث در زمان یک ربع تمام نشد بحث را به زمان دیگری موکول کنید تا هر دو زمان کافی برای فکر کردن داشته باشید.

نکته مهم اصول قهر کردن : اگر افراد می‌توانستند یاد بگیرند که آنچه برای “من” خوب است لزومی ندارد که برای “دیگران” هم خوب باشد، آن‌گاه دنیای شاد و خوشایندتری می‌داشتیم.!

شما نیز این نکته زیبا را به ذهن بسپارید تا بدانید که شما و همسرتان از دو دنیای متفادت هستید و ممکن است در برخی مواقع نتوانید به نکته‌ی مشترکی برسید.

اصول قهر کردن به پایان رسید امیدواریم با خواندن این مطلب همیشه زندگی خوبی داشته باشید.

1 دیدگاه برای “قهر کردن هم اصول خاص خوش را دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.