اشتباهات رایج آرایشی

۱۰ اشتباه آرایشی که خانم‌ها مرتکب می‌شوند!

اکثر خانم‌ها و دختران جوان علاقه‌مند به آرایش کردن و استفاده از محصولات آرایشی هستند و اعتقاد دارند که آرایش صورت منجر به زیبا دیده شدنشان خواهد شد در حالی که اگر آرایشی صحیح و اصولی نداشته باشند، این حالت برعکس شده و چهره زیبایی خود را از دست خواهد داد. پس هنگام آرایش باید دقت داشته باشید که دچار اشتباهات رایج آرایشی نشوید. اشتباهاتی هستد که در بین بانوان و دختران رایج بوده و می‌توان آن‌ها را به صورت فراوان مشاهده کرد. اینکه ریشه این اشتباهات رایج آرایشی چه چیزی است اهمیت ندارد، مهم این است که شما آن‌ها را انجام ندهید.

اشتباهات رایج آرایشی

اشتباهات آرایشی خانم ها

در این مطلب قصد داریم برخی از مهم‌ترین اشتباهات رایج آرایشی را که خانم‌ها آن‌ها را انجام می‌دهند بیان کنیم تا دیگر شما آن‌ها را تکرار نکنید. همراه مجله صورتی‌ها باشید.

انتخاب رژ لب تیره

اشتباهات آرایشی خانم ها

اولین اشتباهات رایج آرایشی که انجام می‌شود، انتخاب رژ لب با رنگ تیره است. پر بودن لب‌ها در طول زمان از بین می‌رود و رنگ‌های تیره، لبان شما را کوچک‌تر نشان می‌دهند. در حالی که رژ لب روشن، لب را برجسته نشان داده و توهم پر بودن لب را، ایجاد می‌کند و در نهایت، کشیدن برق لب نیز این توهم را بیشتر می‌کند. اگر علاقه دارید از رژ لب تیره استفاده کنید، باید رنگی را انتخاب کنید که تیره نبوده و یا اگر تیره است، رژ لب را با انگشت خود بکشید تا کمی از تیرگی آن کاسته شود. در ضمن خط لبی را انتخاب نمایید که مناسب با رنگ لب شما باشد، زیرا خط لب تیره، لب‌های شما را نازک نشان می‌دهد

استفاده از پایه رنگ اشتباه در آرایش

پایه رنگ بسیار تیره و یا روشن، چهره شما را غیر طبیعی، پیر و خسته نشان می‌دهد، به منظور انتخاب رنگ مناسب برای صورت، هنگام خرید کرم پودر از فروشگاه، کرم را به جای دست، در صورتتان تست کنید، که در نهایت باید یک درجه با رنگ پوست شما تفاوت داشته باشد.

محو و یا بیش از حد نازک کردن ابروها

اشتباه آرایشی ابرو

با گذشت زمان، ابروها کم پشت می‌شوند مخصوصا اگر سابقه کم پشت بودن ابروها را داشته باشید. پس بهتر است ابروهای خود را بیش از حد نازک نکنید که در طول زمان حجم آن کم‌تر می‌شود. اگر می‌خواهید سایه ابرو و یا مداد بکشید، بهتر است رنگ آن با رنگ طبیعی ابروهای شما، فقط یک درجه فاصله داشته باشد کم یا زیاد بودن رنگ، باعث غیر طبیعی دیده شدن چهره خواهد شد. یک پیشنهاد خوب برای داشتن ابروهای زیبا استفاده از مرطوب کننده است.

به کار بردن براش رژ گونه در نقطه اشتباه

براش رژ گونه‌ای که فقط گونه‌های شما را سرخ کند، غیر طبیعی دیده خواهد شد، همچنین رژ گونه‌ای که خیلی پایین‌تر کشیده شده باشد، چهره شما را بیش از حد کشیده‌تر نشان می‌دهد. اگر می‌خواهید فرم چهره‌تان طبیعی دیده شود باید رژ گونه را به آرامی روی گونه‌های خود بکشید و زیر چشم را مرکز قرار دهید و از گونه به سمت بالا حرکت دهید.

البته قابل ذکر است، که هنگام کشیدن رژ گونه باید به حالت چهره خود دقت کنید و بهترین نقطه کشیدن رژ گونه را با توجه به فرم چهره خود پیدا کنید. در حالت کلی، نباید خط رژ گونه نمایان شود.

کشیدن خط چشم در زیر چشم

اشتباها رایج آرایشی

کشیدن خط چشم در زیر چشم، چشم‌های شما را کوچک‌تر می‌کند در حالی که کشیدن خط چشم به بالای چشم‌ها، آن‌ها را بازتر و درشت‌تر نشان خواهد داد. اما مراقب باشید که کشیدن خطوط کلفت و بسیار پررنگ به عنوان خط چشم، بسیار تیره و زشت دیده خواهد شد. یک لایه نازک از خط چشم قهوه‌ای و یا رنگ ملایم را به گوشه بیرونی چشم بزنید و با ریمل، آرایش چشم خود را تکمیل نمایید تا مژه‌های شما تیره و زیبا دیده شوند و در نهایت منجر به زیبا دیده شدن چشم‌هایتان گردد.

مطلب پیشنهادی برای شما:

آموزش کشیدن خط چشم مایع با کمک کاغذ!

استفاده از کرم پودر زیاد و ضخیم

اشتباهات آرایشی

پوشاندن صورت با لایه ضخیمی از کرم پودر و کانسیلر، چین و چروک صورت شما را بیشتر، نمایان کرده و توجه همه را به آن‌ها جلب می‌کند. کرم پودرهای خفیف و ملایم که مرطوب‌کننده هم هستند، آسان‌تر جذب پوست شده و صورت شما را صاف نشان می‌دهند. با یک اسفنج مرطوب، مناطق چروک شده پوست را بپوشانید و به مرحله کرم پودر زدن پایان دهید.

سعی کنید کرم پودر را به صورتِ ضربه‌ای بزنید تا راحت‌تر جذب پوست شما گردد.

استفاده از رنگ‌های تیره در رژ گونه

طرز صحیح کشیدن رژ گونه

برخلاف رنگ‌های تیره، استفاده از رژ گونه‌های روشن و شاد، باعث جوان و زنده دیده شدن چهره شما خواهد شد. انتخاب رژ گونه به این صورت ایده‌آل است.

  • در انتخاب رژ گونه باید به رنگ پوست خود نیز دقت نمایید، بهتر است رژ گونه و رنگ پوست دو درجه اختلاف داشته باشد، ولی در حالت کلی باید با روش آزمون و خطا، بهترین رنگ رژ گونه را برای چهره خود انتخاب نمایید.

استفاده از کانسیلرهای نامناسب

انتخاب صحیح کانسیلر

یکی دیگر از اشتباهات رایج آرایشی استفاده از رنگ‌های بسیار روشن کانسیلر در زیر چشم است. در واقع انتخاب کانسیلرهای بسیار روشن به عنوان محافظ و پوشش دهنده زیر چشم، به همان اندازه‌ی سیاهی زیر چشم، نازیبا دیده خواهد شد. در عوض بهتر است یک رنگ ارغوانی و یا رنگی مایل به زرد انتخاب نمایید تا سیاهی زیر چشم شما را به طور کامل بپوشاند.

بهتر است در انتخاب رنگ کانسیلر با افراد متخصص در زمینه آرایش مشورت نمایید تا بهترین رنگ را انتخاب کنید، چون در صورت انتخاب رنگ نامناسب، سیاهی زیر چشم شما نه تنها از بین نمی‌رود، بلکه تشدید هم می‌شود.

به پایان رساندن آرایش با پودر، استفاده از کرم پودر زیاد

اشتباهات رایج آرایشی

وقتی شما “براق کننده یا روغن براقی کننده” را میپوشانید، در اصل جوانی صورتتان را که با انعکاس نور، منعکس می‌شود را نیز می‌پوشانید. در حالت کلی کرم پودر باعث جوان و بانشاط دیده شدن صورت شما خواهد شد، منتهی وقتی در استفاده از کرم پودر زیاد‌ه‌روی کنید و در نگاه اول کرم پودر زیادی به چشم بیاید، براقیت و درخشان بودن صورت شما، پوشانده می‌شود. اگر نمی‌توانید عادت زیاد زدن کرم پودر را ترک کنید، بهتر است کرم پودر را فقط بر روی چانه و بینی خود بزنید.

انتخاب سایه چشم براق

انتخاب صحیح سایه چشم

آخرین مورد از اشتباهات رایج آرایشی انتخاب سایه‌های پرزرق و برق است. در اغلب موارد، وسایل آرایشی زرق و برق‌دار ایرادهای صورت شما را بیشتر جلوه داده و چروک‌های شما را بیشتر نمایان می‌کنند، همچنین لک‌های صورت شما را بیشتر نشان می‌دهد. در عوض یک سایه مات و ملایم را انتخاب کنید و به گوشه‌های داخلی چشم خود بزنید تا زیباتر دیده شوید.

نکات ذکر شده در بالا، اشتباهات رایج آرایشی بودند، که باید برای مرتکب نشدن به این اشتباهات تلاش کنیم. این کار آن‌چنان هم سخت نیست، فقط باید در انتخاب وسایل آرایشی و همچنین اعمال کردن آرایش بر روی چهره، دقت لازم را به خرج دهیم.

این مقاله از منبع زیر برگرفته شده است:

https://www.besthealthmag.ca/best-looks/makeup/makeup-mistakes-age-face/