۱۳ اشتباه رایج که هنگام خشک کردن موها اتفاق می‌افتد!

اشتباهات خشک کردن مو

همان طور که می‌دانید موها در زیبایی خانم‌ها تاثیر بسیاری دارند لذا همه بانوان می‌خواهند که موهای زیبا و سالمی داشته باشند. شاید متوجه نشوید ولی کارهای روزانه شما در زیبایی و سلامت موها تاثیر می‌گذارد پس باید همه راه‌های مراقبت از مو را دنبال کنید تا در نهایت بتوانید موهای سالم و در عین حال زیبایی داشته باشید. همانطور که می‌دانید یکی از مراحل مراقبت از مو، خشک کردن مو است ولی خیلی از خانم‌ها از آن آگاه نیستند و نمیدانند که بعد از شستن موها و خارج شدن از حمام چگونه باید موهای خود را خشک کنند. در این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها قصد داریم در مورد اشتباهات خشک کردن مو راه‌هایی را بیان کنیم. همراه ما باشید.

اشتباهات خشک کردن مو

اشتباهات خشک کردن مو

به نظر می‌رسد، خشک کردن موها، یک هنر است که نیاز به برس درست، خشک کن مناسب و مجموعه‎ای از ترفندها و راهنمایی‌ها دارد که اغلب خانم‌ها این پروسه را به اشتباه انجام می‌دهند. در ادامه اشتباهات خشک کردن مو را بیان خواهیم کرد.

اشتباهات خشک کردن مو

استفاده نکردن از یک لوسیون مناسب و خوب

همیشه برای زیبایی و سالم ماندن موهایتان، قبل از خشک کردن موها باید یک لوسیون مناسب بزنید. لوسیون مناسب برای موهایتان بسیار مفید عمل می‌کند. شاید برایتان سوال پیش بیاید که چه لوسیونی مناسب و خوب است؟ نوع لوسیون با توجه به جنس موهایتان متفاوت خواهد بود پس بهتر است از یک متخصص برای انتخاب لوسیون مناسب کمک بگیرید.

بهتر است لوسیون را با دست به موها اعمال نمایید و سپس موها را ماساژ داده و بعد از آن، با شانه دندان بزرگ موهایتان را شانه بزنید. این راهکاری است که بسیاری از خانم‌ها از آن استفاده می‌کنند و همیشه راضی هستند. پس یکی از اشتباهات خشک کردن مو استفاده نکردن از لوسیون است.

مراقبت از موهای بلند

خشک کردن موهای کاملا خیس

خیلی از خانم‌ها وقتی موهایشان کاملا خیس است، اقدام به خشک کردن موها می‌کنند، درحالی که این یکی از اشتباهات خشک کردن مو است. پس راه صحیح چیست؟ شما وقتی می‌توانید موهای خود را خشک کنید که حداقل ۸۰ درصد از موهایتان به صورت طبیعی و در هوای آزاد خشک شده باشند.

در هر فصلی که هستید بعد از حمام اجازه دهید موهایتان باز بماند و در هوای آزاد خشک شود. اگر فصل تابستان است که می‌توانید حتی بیرون از منزل بروید ولی اگر هوا سرد است اجازه دهید در منزلتان خود به خود موهایتان خشک شود زیرا در غیر این صورت موهایتان آسیب دیده خواهد شد و اگر توجه کرده باشید هیچ موقع سریع و در زمان کم خشک نخواهد شد. برای مراقبت از موها بهتر است بلافاصله بعد از حمام، موهایتان را با سشوار و یا صاف کن، خشک نکنید و منتظر بمانید که کمی خشک شود.

اصول خشک کردن موها

استفاده از یک مو خشک کن قدیمی

میزان زمانی که شما برای خشک کردن موهایتان از خشک کن استفاده می‌کنید؛ به خشک کن بستگی دارد. هرچه خشک کن شما قدیمی‌تر باشد میزان قدرت خشک کردن آن کاهش پیدا کرده و در نتیجه باید زمان بیشتری را برای خشک کردن موهایتان جدا کنید، در حالی که اگر از خشک کن جدید و پرقدرت استفاده نمایید این زمان به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

اصول خشک کردن موها

خشک نکردن بخشی از مو

برای موهای بلند و ضخیم باید  (به استثنای موهای نازک فوق العاده خوب که در عرض چند دقیقه خشک می‌شوند) قبل از خشک شدن موها، آن‌ها را قسمت بندی کنید. ممکن است به نظر برسد که این کار زمان بر خواهد بود و زمان خشک شدن مو را افزایش خواهد داد، اما در واقع موجب صرفه جویی در وقت می‌شود زیرا موهای شما نازک است. هیچ راه درست یا غلطی برای تقسیم مو وجود ندارد و هر سبکی درست است. هر چه موهایتان ضخیم‌تر باشد باید تقسیم‌بندی بیشتری انجام دهید.

خشک کردن موها

خشک کردن موها از بالا به پایین

یکی دیگر از اشتباهات خشک کردن مو این است که موهایتان را از بالا به پایین خشک کنید. بسیاری از خانم‌ها مرتکب چنین اشتباهی می‌شوند و خشک کن را از بالا به پایین می‌گیرند در حالی که برای سریع‌تر خشک شدن موهایتان باید خشک کن را از پایین به بالا بگیرید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

مزایا، محصولات و کاربردهای روغن نارگیل برای مو

[/box]

خشک کردن موها

استفاده نکردن از دهانه خشک کن

بهتر است برای خشک کردن موها از دهانه خشک کن استفاده کنید، در غیر این صورت یعنی در صورت استفاده نکردن از دهانه خشک کن، هم موهایتان آسیب خواهد دید و هم جهت مشخصی برای خشک کردن موهایتان وجود نخواهد داشت و در نتیجه موهایتان به هم ریخته و پراکنده دیده خواهد شد. بنابراین بهتر است از دهانه خشک کن برای خشک کردن موهایتان استفاده نمایید تا هم به طور مرتب و هم‌جهت خشک شود و هم برای موهایتان گرمای مستقیم وارد نشود.

اصول خشک کردن موها

استفاده نکردن از انگشتان هنگام خشک کردن مو

اشتباه برخی از خانم‌ها این است که هنگام خشک کردن موها از انگشتان خود کمک نمی‌گیرند. برای خشک کردن موهایتان از انگشتان خود استفاده کنید. انگشتان خود را از ریشه به ساقه تکان دهید. در واقع بهتر است موهایتان را قسمت کرده و سپس با کمک انگشتان و خشک کن، خشک نمایید.

اصول خشک کردن موها

استفاده نکردن از برس صحیح

یکی دیگر از اشتباهات خشک کردن مو این است که از برس‌های نامناسب استفاده کنید. اهمیت برس هنگام خشک کردن مو بسیار زیاد هست. مثلا اگر شما از برس فلزی استفاده نمایید موهایتان آسیب خواهد دید چرا که فلز گرما را خیلی بیشتر جذب می‌کند و می‌تواند موجب سوختن موهایتان گردد. انتخاب بهترین برس، یکی از روش‌های مراقبت از مو و خشک کردن اصولی مو است.

اصول خشک کردن موها

ثابت نگه داشتن خشک کن

روش صحیح خشک کردن موها این گونه است که با حرکت خشک کن همراه باشد. حرارت خشک کن را به یک نقطه ثابت نگه ندارید، زیرا ممکن است این نقطه ثابت آسیب ببیند حتی احتمال دارد که پوست سرتان قرمز شود.

نحوه خشک کردن موها

استفاده نکردن از سرم مو

بعد از این که موهایتان را با کمک خشک کن کاملا خشک کردید، چند دقیقه اجازه دهید که موهایتان کاملا سرد شده  و از حالت گرما خارج گردد سپس موهایتان را شانه کرده و یا با کش ببندید.

نحوه خشک کردن موها

توجه نکردن به نرمی موها

فقط صاف شدن مو مهم نیست، بلکه نرمی و لطافت مو از اهمیت بیشتری برخوردار است. برای نرمی و لطافت موهای خود می‌توانید از کرم نرم کننده استفاده نمایید به این ترتیب که ابتدا اسپری نرم کننده را روی موهایتان بزنید سپس با انگشتان خود آن‌ها را ماساژ دهید.

نحوه خشک کردن موها

ندانستن چگونگی مراقبت از موهای فر

اگر شما موهای فرفری دارید باید راه‌های مراقبت از موهای فرفری را بلد باشید خیلی از خانم‌ها دچار اشتباهاتی می‌شوند که باعث آسیب دیدن موهای سرشان می‌گردد پس برای مراقبت و زیبایی موها، سعی کنید روش‌های مراقبتی که برای موهای فرفری نیاز است را دنبال کنید.

برای زیبایی موهایتان از کرم مخصوص موهای فر استفاده نمایید؛ مقداری از کرم را روی دست خود ریخته و با کمک دست خود به موهایتان اعمال نمایید.

اشتباهات خشک کردن مو

تکان ندادن موها هنگام خشک کردن

زمانی که موهایتان را خشک می‌‌کنید، می‌توانید انگشتانتان را لایه موهایتان فرو برده و آن‌ها را تکان دهید با این کار، حرارت حاصل از سشوار همزمان سرد شده و آسیب کمتری به موهایتان وارد می‌شود.

ممنون که همراه ما بودید ♥

لینک منبع:

liveabout

2 دیدگاه برای “۱۳ اشتباه رایج که هنگام خشک کردن موها اتفاق می‌افتد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.