اربعین حسینی چه روزی است

اربعین حسینی چه روزی است

اربعین حسینی چه روزی است

با فرا رسیدن ماه محرم و ماه عزاداری امام حسین ماه صفر و اربعین حسینی نیز فرا می‌رسد. آیا می‌دانید اربعین حسینی چه روزی است و چه اتفاقاتی در اربعین حسینی رخ داده است. با مجله زنانه و دخترانه صورتی‌ها همراه باشید تا باهم بخوانیم که اربعین حسینی چه روزی است و چه اتفاقاتی در این روز تلخ رخ داده است. همراه ما باشید.

اربعین حسینی چه روزی است

اربعین حسینی چه روزی است

در تقویم جهمورس اسلامی ایران ۲۰ ماه صفر به عنوان اربعین حسینی نامیده شده است که مردم مسلمان بعد از پشت سر گذاشتن ۴۰ روز اندوه و غم به این روز می‌رسند که در برخی از روایات از ائمه به بزرگداشت این روز سفارش شده است. در این باره امام حسن عسکری (ع) فرمودند:

«فرمود: نشانه‌های مؤمن پنج چیز است: پنجاه رکعت نماز (نماز یومیه و نمازهای نافله)، زیارت اربعین، انگشتر به دست راست کردن، جبین را در سجده بر خاک گذاردن، بسم‌الله الرحمن الرحیم را در نماز بلند گفتن»

در روایت اشاره شده است که دو اتفاق مهم در روز اربعین انجام شده است:

۱- اربعین روز برگشت اسرا و خاندان امام حسین(ع) از شام به مدینه است.

۲- روزی که جابر بن عبدالله انصاری به زیارت قبر امام حسین(ع) مشرف شد.

که با توجه به این روایات و توصیه امامان هر ساله شیعیان در روز اربعین به سمت حرم امام حسین(ع) واقع در کربلا حرکت می‌کنند که خیلی از این مردم با پای پیاده و حتی با پای برهنه این مسیر را طی می‌کنند تا از مرقد امام حسین(ع) و یاران ایشان که در ۱۰ محرم شهید شده‌اند زیارت کنند. که در این روز میلیون‌ها شیعه عربی و یا غیر عربی بر مزار امام حسین (ع) جمع می‌شوند و برای شهیدان کربلا عذاداری می‌کنند.

از اعمالی که شیعیان معمولا در روز اربعین حسینی انجام می‌دهند و در مفاتیح‌الجنان آمده است. خواندن زیارت اربعین حسینی(ع) و پس از ان خواندن دو رکعت نماز است.

پیشاپیش اربعین حسینی را به شیعیان عزیز تسلیت می‌گوییم. ممنون که همراه ما بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.