چگونه ابرو‌های پرپشت داشته باشیم؟

چگونه ابروهایی پرپشت داشته باشیم؟

همان‌طور که می‌دانید ابرو و پرپشت بودن آن نقش مهمی در زیبایی چهره دارد با این مقاله همراه باشید تا روش‌های پرپشت کردن ابرو را بررسی کنیم.

ابروهای پرپشت

“نوزاد “متخصص طب سنتی با بیان این‌که مهم‌ترین عامل در رشد موی سر و ابرو رژیم غذایی است، گفت: رژیم غنی از ویتامین گروه” ب “در رشد مو ابرو بسیار تاثیرگذار است در اغلب کسانی که به یک باره رژیم غذایی کاهش وزن می‌گیرند با حذف یا کم‌کرد میزان نان و غلات به خصوص غلات سبوس‌دار این گروه ویتامین به میزان چشم‌گیری در بدن کاهش یافته و در نتیجه موجب کم‌پشتی ابرو می‌شود.

وی کاهش مصرف موادغذایی حاضری مثل فست‌فودها و  تنقلات شور را نیز در رفع کم‌پشتی موی ابرو تاثیر گذار دانست و گفت: استفاده از میوه و سبزی به طور متعادل نیز باید در رژیم‌غذایی فرد قرار گیرد اما گاهی با وجود رعایت موارد فوق ابروهای فرد همچنان کم‌پشت هستند در این موارد برخی روش‌های موضعی رشد ابرو در کنار رژیم سالم و غنی از ویتامین ب توصیه می‌شود.

“نوزاد” با بیان اینکه استفاده از برخی روغن‌ها به طور موضعی در پرپشتی ابرو موثر است، افزود:از جمله روغن‌هایی که فرد بدون نیاز به تجویز پزشک می‌تواند از آن‌ها استفاده کند می‌توان روغن بابونه،بادام تلخ و شیرین، روغن زیتون را می‌توان نام برد که کافی است یک یا دو قطره آن را با انگشت روی ابرو مالید همچنین به این منظور روغن‌های درمانی تری مثل سیر وجود دارد که به علت برخی عوارض پوستی و آلرژی باید تحت نظر متخصص طب سنتی استفاده شود.

وی اظهار کرد: تمام موارد فوق راهکارهای اولیه است که می‌توان برای پرپشتی ابرو مفید واقع می‌شوند اما در مواردی هیچ یک از این روش‌ها تاثیرگذار نبوده و فرد همچنان از کم پشتی ابرو می‌نالد در این موارد لازم است تا پزشک طب سنتی شرح حال کاملی از بیمار بگیرد زیرا مشکلات عمده‌تری مانند یبوست در دستگاه گوارش و استرس موجب ریزش و و ابرو می‌شود.

ابروهای پرپشت

به همین دلیل بررسی دقیق‌تری لازم است.وی با اشاره به برخی موارد رایج برای رشد ابرو در میان عموم مردم گفت: در بسیاری از موارد دیده می‌شود که از آب پیاز و سیر به طور مستقیم بر روی ابرو استفاده می‌شود اما باید بدانید مالیدن آب پیاز و سیر به طور مستقیم بر روی ابرو بدون تجویز میزان مناسب که پزشک آن را تشخیص می دهد موجب عوارض پوستی شده و به جای پرپشتی ابرو گرفتار عوارض پوستی بر جای می گذارند در مورد این دو گیاه موثر داروهایی تولید و در داروخانه‌ها عرضه می‌شود که استفاده از آن‌هاعوارض کمتری دارد.

وی ادامه داد: در بسیاری از موارد نیز دیده می‌شود که افراد زرده تخم‌مرغ را به روی ابرو می‌مالند اما توصیه متخصصان طب سنتی آن است که به جای استفاده موضعی این ماده غذایی را به صورت آب پز و عسلی میل کنند تا نتیجه بهتری در رشد ابروی خود ببینند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.