آهنگ مورد علاقه شما مطابق با شخصیت شماست!

آهنگ مورد علاقه شما مطابق با شخصیت شماست!

روانشناسی و شخصیت‌شناسی افراد با آهنگ مورد علاقه

شخصیت‌شناسی با آهنگ مورد علاقه

جالب است که بدانید، آهنگ‌های مورد علاقه افراد مطابق با شخصیت درونی‌شان است و درواقع آن‌ها از طریق شنیدن آهنگ‌های مورد علاقه‌شان با شخصیت واقعی و درونی‌شان نوعی ارتباط خاص برقرار می‌کنند و این امر باعث می‌شود که از شنیدن آن آهنگ احساس خوشایندی به آن‌ها دست بدهد.

۱- آهنگ‌های شاد

افرادی که اغلب این سبک شعری را می‌پسندند، روحیه شاد و سرحال دارند و در اکثر مواقع از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند و البته ناگفته نماند که این افراد که اغلب دنبال هیجان هستند سعی بر این دارند تا با شنیدن این نوع آهنگ‌ها به هیجان برسند.

۲- آهنگ‌های کلاسیک

این افراد که به شدت به دنبال لحظه‌ای آرامش می‌گردند، با شنیدن این نوع آهنگ آن چنان احساس آرامش روحی و جسمی می‌کنند که اگر در موقع شنیدن آن آهنگ مزاحمشان شوید و یا سعی کنید که آن آهنگ را قطع کند به شدت با شما برخورد می‌کنند. آن‌ها شخصیتی حساس و گاهی آسیب دیده دارند و کسانی هستند که در زندگی‌شان مشکلات و دغدغه‌های فراوان دارند. دوست دارند با شنیدن این نوع آهنگ نوعی خلع روحی خود را درمان کنند.

شخصیت‌شناسی با آهنگ مورد علاقه

 

۳- آهنگ‌های لایت و آرام

اکثر کسانی که به این نوع سبک علاقه‌مندند، بسیار آرام و باوقار هستند. اکثر انسان‌ها از این نوع سبک خوششان می‌آید. حتی گاهی به روی حیوانات هم اثر می‌گذارد. بیشتر پزشکان به مادرانی که کودکان ناآرامی دارند توصیه می‌کنند که در موقع خواب برای کودکانشان آهنگ‌های آرام بگذارند. البته کسانی که شخصیت ناآرام دارند و معمولا دچار استرس می‌شوند بهتر است گاهی مواقع این نوع آهنگ را گوش کنند تا کمی آرام شوند. (این نوعی روش درمانی معروف در دنیاست)

۴- آهنگ‌های غم انگیز

این افراد اغلب کسانی هستند که در زندگی مشکلات زیادی را متحمل شده و یا شکست روحی خورده‌اند. آن‌ها با شنیدن این آهنگ‌ها احساس می‌کنند که انگار تمام ناگفته‌هایی که مدت‌ها در دلشان نگه داشته‌اند را بازگو می‌کند. گویی انگار حرف‌های خودشان است. البته بیش از حد گوش دادن به این سبک آهنگ‌ها باعث افسردگی و نوعی خوددرگیری روحی شده و فرد اغلب گوشه‌یر و تنها می‌شود.

7 دیدگاه برای “آهنگ مورد علاقه شما مطابق با شخصیت شماست!

  1. Noura گفته:

    شخصیت یک نفر ممکنه خیلی پیچیده باشه…اونقدر پیچیده که حتی خودشم نفهمه کیه.

  2. بهار گفته:

    من هم لایت گوش میدم هم غمناک هم شاد.البته شاد کمتره.اما تو مورد چهار که گفت باعث افسردگی میشه،من فکر کنم واقعا افسردگی دارمااااااااا??

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.