بیوگرافی آن ماری سلامه بازیگر لبنانی حوالی پاییز

بیوگرافی آن ماری سلامه بازیگر لبنانی حوالی پاییز

صورتی‌ها: آن ماری سلامه بازیگر لبنانی که با سریال حوالی پاییز که اخیرا از شبکه ۳ پخش ‌می‌شد، در ایران شناخته شد. حضور یک بازیگر خارجی به طور طبیعی باعث می‌شد تا نگاه‌ها به سمت سریال جلب شود اما چیزی که این سریال و این بازیگر را سر زبان‌ها انداخت حواشی پیرامون او در این سریال بود. در این بخش قسمتی از بیوگرافی آن ماری سلامه و سوابق کاری او و مصاحبه‌های انجام شده توسط این بازیگر لبنانی را می‌خوانید.

آن ماری سلامه

بیوگرافی آن ماری سلامه بازیگر لبنانی حوالی پاییز

سریال حوالی پاییز مجموعه‌ی تلویزیونی به کارگردانی حسین نمازی و تهیه‌کنندگی سعید پروینی با موضوع حادثه منا در سال ۹۴ بود که از شبکه سوم سیما پخش شد. اما حاشیه‌های ایجاد شده‌ی این سریال با محوریت موضوعی آن بسیار تفاوت داشت!

این سریال ملودرامِ عاشقانه‌ای است که داستان عاشقی نامتعارف جوانی ایرانی به دختری عرب را روایت می‌کند که این دو باهم ازدواج می‌کنند و قصه این سریال در ادامه و با سفر دو پسر خانواده به حج، گوشه‌ای از حادثه‌ی منا را در حج به تصویر می‌کشد. یکی از بازیگران این سریال که در نقش ساره به ایفای نقش پرداخت، آن ماری سلامه بازیگر اهل لبنان بود.

بیوگرافی آن ماری سلامه

حواشی آن ماری سلامه

آن ماری سلامه بازیگر اهل لبنان و متولدِ سال ۲۴ جولای ۱۹۹۰ در روستای فاریا است. او دوره تحصیلی خود را در مدرسه مهران منصور با موفقیت پشت سر گذاشته و از دانشگاه هنر لبنان فارغ‌التحصیل شده است. او پس از اینکه مدرک فوق لیسانس خود را در رشته هنرهای نمایشی گرفت، فعالیت خود را در زمینه بازیگری آغاز کرد. او به جز عربی به زبان فارسی نیز مسلط است.

سلامه فعالیت خود را در حوزه فیلم با عنوان دستیار کارگردان شروع کرد، اما پس از نشان داده استعدادهای خود به یک هنرمند فرامرزی تبدیل شد و با کارگردان‌هایی از کشور ژاپن، مصر و ایران همکاری کرد. آن ماری سلامه با بازی در سریالی ۲۰۰ قسمتی لبنانی به نام ریشه‌ها (جذور) در نقش هنادی دختری که مورد تجاوز واقع شده بود، در کشور خودش اسمی برای خود دست‌وپا کرد.

بیوگرافی آن ماری سلامه بازیگر لبنانی حوالی پاییز

سوابق کاری او در ایران به بازی در دو مجموعه خلاصه می‌شود. اولین تجربه بازیگری آن ماری سلامه به فیلم آوازهای سرزمین من در سال ۲۰۱۴ برمی‌گردد. این فیلم محصول مشترک ایران و لبنان به کارگردانی عباس رافعی و به تهیه کنندگی امیر حسین شریفی بود. او توانست با بازی در فیلم آوازهای سرزمین من تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند، مخصوصا همکاری در کنار بازیگران نظیر تونی عیسی، نادین ویلسن نجیم، ناتاشا شوفانی و عدی رعد توانست سطح بازیگریش را متحول کند.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

جدیدترین عکس‌های سحر قریشی در اینستاگرام

[/box]

اما دومین تجربه‌ی او در ایران کمی متفاوت‌تر بود و با حاشیه‌هایی برای این بازیگر همراه بود. دومین تجربه‌ی کاری خود در ایران، با حضور در سریال حوالی پاییز به کارگردانی حسین نمازی و بازیگرانی همچون رویا تیموریان، حسین مهری، لیلا اوتادی رقم خورد. اما با وجود حاشیه‌هایی که برای این بازیگر در ایران افتاد، بعید است که دیگر شاهد حضور او در فیلم و یا سریال ایرانی باشیم.

حواشی آن ماری سلامه در ایران

حواشی آن ماری سلامه

یکی از حاشیه‌هایی که بسیاری از ایرانیان را در فضای مجازی درگیر خود کرد کلیپ رقص او در یک برنامه‌ی تلویزیونی لبنانی بود. تصاویر این بازیگر آنقدر در صفحات مختلف اینستاگرام منتشر شد که او صفحه خود را به حالت خصوصی درآورد و دیگر به ایرانی‌ها اجازه‌ی دسترسی به صفحه‌ی خود را نداد. این بازیگر در کشور ایران حاشیه‌ی چندانی ایجاد نکرد و پس از ایفای نقش خود در سریال به کشورش بازگشت. اما با انتشار کلیپ رقص او برخی از رسانه‌ها او را رقاصه خطاب کردند. سعید پروینی تهیه کننده حوالی پاییز نسبت به این حاشیه این چنین واکنش داد: در ارتباط با کلیپ منتشر شده با مضون رقاصه بودن بازیگر سریال حوالی پاییز باید بگویم، رقاص کسی است که پول می‌گیرد و فیلم‌ها و فضاهای مختلف می‌رقصد. اما به جرات می‌توانم بگویم خانم آن ماری سلامه در میان بازیگرانی که کاندیدای نقش ساره بودند، زندگی سالم و بی‌حاشیه‌ای داشت. او در برنامه تلویزیونی مشابه خندوانه که مسابقه لب آهنگ بوده، شرکت کرده و با توجه به شرایط فرهنگی کشور خودش رفتار کرده است.

یکی دیگر از حواشیِ به وجود آمده برای این بازیگر لبنانی انتشار صحبت‌های او درباره ماجرای مورد تجاوز قرار گرفتنش آپارتمانش بود. به گفته‌ی آن ماری سلامه سرایدار آپارتمان ما که مرد سوریه‌ای بود کلید خانه من را کپی کرده بود و به صورت ناگهانی وارد خانه من شده بود و به اتاق من آمد و قصد داشت به من تعرض کند اما من مقاومت کردم و داد و بیداد کردم تا همسایه ها را با خبر کنم و بعد از مقاومت بسیار زیاد من او پا به فرار گذشت.

خبر تجاوز به آن ماری سلامه

حواشی آن ماری سلامه

در سال ۲۰۱۷ خبر تجاوز به آن ماری سلامه در رسانه‌های عربی بازتاب بسیار وسیعی داشت در واقع این خود آن ماری سلامه بود که تصمیم گرفت در برابر این ماجرا سکوت نکند تا این امر درس و عبرتی برای متجاوزان شود و خانواده‌ها هم یاد بگیرند در برابر جرم‌های این چنینی سکوت نکنند. پلیس پس از شکایت آن ماری سلامه توانست آن مرد سوریه‌ای را که فراری شده بود دستیگر کند. او پس از دستگیری اظهار پشیمانی کرد و به زندان افتاد. پس از اینکه جزئیات این خبر رسانه‌ای شد هزاران کاربر به صفحه شخصی او مراجعه کردند و حرکت او را شجاعانه خوانند و او را تحسین کردند. البته این کلیپ در ایران همزمان با پخش سریال همراه بود که نتایج جالبی در برنداشت!

حواشی آن ماری سلامه

در همین راستا برخی از خبرگزاری‌ها با بیان سوالاتی مانندِ چرا سراغ بازیگر لبنانی رفتید؟ در صورتی که نقدهایی به انتخاب بازیگر وارد بود که می‌توانستید از بازیگر خوزستانی هم استفاده کنید. آیا از سابقه این بازیگر خبر داشتید و چه ملاحظاتی در نظر گرفتید که دچار حاشیه نشوید؟

تهیه کننده سریال حوالی پاییز در پاسخ به حاشیه‌های بوجود آمده برای آن ماری سلامه بازیگر لبنانی این سریال و پخش تصاویر و فیلم‌های این بازیگر در فضای مجازی چنین توضیح داد: از ابتدای پروژه برای انتخاب بازیگر عرب با این مشخصات، استایل، چهره و لحن صحبت کردن از میان بازیگران خوزستانی تست گرفتیم، اما به نتیجه نرسیدیم. اما درباره سابقه خانم (آن ماری سلامه) باید بگویم ما خبر داشتیم چند سریال و فیلم بازی کرده‌اند و طبیعتا هر کس در فرهنگ و دین و مذهبی که هست سبک زندگی خاص خود را دارد. ایشان به سبک زندگی و دین و مذهب خود فعالیت می‌کرد و این چیزی خارج از عرف نیست و ما زمانی که آن‌ها را بررسی کردیم از ایشان استفاده کردیم. از طریق واسطه‌ای که داشتیم بازیگرانی را از کشورهای لبنان، سوریه و عراق شناسایی می‌کردیم و در سفری که با آقای نمازی داشتیم تست گرفتیم و نهایتا در میان کاندیداهای مختلف خانم آن ماری سلامه انتخاب شد.

حواشی آن ماری سلامه

البته حضور بازیگران لبنانی خارجی در تلویزیون ایران همیشه با حاشیه‌هایی همراه است و این قضیه مربوط به آن ماری سلامه نیست. دارین حمزه دیگر بازیگر لبنانی سینمای ایران نیز از این حواشی به دور نماند. در این بین دارین حمزه در مصاحبه‌ای صحبت‌های جالبی به زبان می‌آورد که دیدنش خالی از لطف نیست!

دارین حمزه در مصاحبه‌ای جنجالی به MTV لبنان گفت: وقتی رفتم فکر می‌کردم آن‌ها در داخل خانه هم حجاب می‌پوشند، منم حجاب پوشیدم، بالاخره نظام اسلامی است نه مثل ما. ولی من فکر می‌کردم نظام اسلامی‌اشان مثل کشورهای عربی است، نمی‌دانستم آنها فرق می‌کنند. کارگردان من را برای شام به خانه‌اش دعوت کرد و غذای ایرانی خوشمزه برایم درست کردند. منم با حجاب کامل از بالا تا پایین آنجا رفتم. ولی دیدم زن کارگردان لباس کوتاه پوشیده و همه بی‌حجاب و عادی انگار که اینجاست، موسیقی و مشروب و همه چی بود. در داخل خانه هر دلشان می‌خواهند می‌پوشند، حکومت به داخل خانه‌ها کاری ندارد. در کل مهمانی من تنها مثل پیرزن‌ها لباس پوشیده بودم و آنها همه لخت بودند.

دارین حمزه بازیگری که با بازی در فیلم کتاب قانون در کنار پرویز پرستویی در ایران شناخته شد. البته این فیلم تنها سابقه‌ی او در ایران نیست. تولدی دیگر، سی و سه روز، شکارچی شنبه و فرشتگان قصاب از دیگر همکاری‌های او با کارگردانان ایرانی به شمار می‌آیند که همگی با عنوان آثار ارزشی شناخته می‌شوند.

5 دیدگاه برای “بیوگرافی آن ماری سلامه بازیگر لبنانی حوالی پاییز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.