صورتی‌ها مجله سبک زندگی بانوان و دختران

فر کردن مو

آموزش ۷ روش راحت و سریع برای فر کردن مو

کسانی که موهای صاف یا مجعد دارند بعضی اوقات دلشان می‌خواهد تنوع ایجاد کنند. موهای فرفری همیشه جالب و زیبا دیده می‌شود فقط باید روش‌های مناسب و راحت فر کردن مو را یاد بگیریم تا کارمان سخت نشود و همچنین روشی را انتخاب کنیم که آسیب خیلی زیادی به موها نزند. فر کردن مو با چندین روش مختلف انجام می‌شود که در این مقاله سعی می‌کنیم به همه روش‌های فر کردن مو اشاره کنیم و در آخر فیلم آموزشی فر کردن مو را مشاهده خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

آموزش ۷ روش برای فر کردن مو

آموزش فر کردن مو با اتو

فر کردن مو با کاغذ یا دستمال کاغذی :

برای فر کردن مو با کاغذ ابتدا باید کاغذهایی‌ به ابعاد ۹*۹ ببرید و با توجه به حجم مو ، تعداد کاغذها را حدس بزنید معمولا باید بین ۳۰ تا ۵۰ عدد باشد و این کاغذها را لوله‌ای شکل کنید بستگی به انتخاب خودتان که فر مو ریز باشد یا درشت. معمولا بهتر است این کار را بعد از حمام انجام دهید که موها هنوز خیس هستند و خشک نشده‌اند موهای خود را فرق کنید و به دو دسته تقسیم کنید سپس از قسمت جلوی سر شروع کنید. ابتدا به موهای آن قسمت که می‌خواهید دور کاغذ بپیچید تافت بزنید سپس دو طرف کاغذ را خم کنید اگر محکم نشد می‌توانید سنجاق هم بزنید. اگر موهایتان مجعد است فقط خشک نبودن مو کافی است و نیازی نیست که سشوار بکشید ولی اگر موهایتان صاف است کمی سشوار گرفتن به حالت دار شدن مو کمک می‌کند.

برای باز کردن موها باید کاغذ را از از سمت پایین بگیرید و به صورت عمودی پایین بکشید تا لوله‌ای باز شود بعد از این که کل موها را باز کردید آن‌ها را به با انگشتتان به آرامی جدا کنید برای براق شدن می‌توانید روغن زیتون هم بزنید که هم زیبا دیده شود و هم به رشد مو کمک کند.

فر کردن موی کوتاه

فر کردن مو با اتو

از قسمت کوچک مو شروع کنید و اتو مو را به دور مو بپیچید سپس آن را به طور عمودی به سمت پایین بکشید تا فرهای منظمی به دست بیاید هر چه اتو مو را طولانی نگه دارید دوام فر مو زیاد می‌شود. وقتی کل موها را فر کردید سپس با کمک انگشت فرهایتان را باز کنید و سپس از تافت تا ژل خشک کننده استفاده کنید تا فرها باز نشود.

فر کردن مو با بیگودی

بیگودی را از بیرون تهیه کنید و سپس مانند مراحل فر کردن مو با کاغذ ادامه دهیم. کاغذ هم به عنوان بیگودی کم هزینه عمل می‌کند
فر کردن مو با بیگودی

فر کردن مو با فویل

ابتدا موهای خود را به قسمت‌های کوچک تقسیم کرده و هر قسمت را ابتدا کمی با ژل خشک مرطوب کرده و سپس دور انگشت خود لوله کنید. سپس موهای لوله شده را به آرامی داخل فویل قرار داده و دو سر فویل را ببندید سپس با استفاده از یک اتوی موی داغ ، هر فویل را به آرامی حرارت داده و این کار را تا انتها ادامه دهید. میزان حرارت لازم برای حالت گرفتن مو بستگی به جنس موهای شما دارد. به طور متوسط برای هر فویل مدت ۵ دقیقه حرارت کافی است. اکنون فویل‌ها را به آرامی باز کنید. موهای فر زیبا آماده است تا با گل سر و یا سنجاق زیبا تزئین شود.

آموزش فر کردن مو با اتو

فر کردن مو با بابلس

برای انجام این کار به تافت ، بابلس و شانه نیاز داریم برای شروع باید بابلس را به برق بزنیم تا گرم شود سپس موها را شانه کرده به چهار قسمت مساوی تقسیم می‌کنیم سپس موهای چهار قسمت را با کلیپس می‌بندیم و سپس شروع به کار می‌کنیم در مرحله بعد به ترتیب قسمت‌ها را باز می‌کنیم و سپس شانه می‌کنیم و کمی تافت می‌زنیم بعد از این کار قسمتی از مو رو به بابلیس می‌پیچیم و کمی نگه می‌داریم تا مو حالت بگیرد .(حدود هفت ثانیه) برای همه قسمت‌ها این مراحل را تکرار می‌کنیم.

فر کردن مو با بابلیس

فر کردن مو با جوراب

یک روش بسیار ساده و در عین حال ازان کمک گرفتن از جوراب برای فر کردن مو است یک جوراب بردارید و قسمت انگشت آن را ببرید سپس جوراب را مانند حلقه بپیچانید سپس موها را هر چه قدر که می‌توانید بالاتر دم اسبی ببندید سپس قسمت دم اسبی را کمی مرطوب کنید در ادامه جوراب را در قسمت انتهایی دم اسبی قرار دهید و موها را به دور آن بپیچید. اگر این روش را شب انجام دهید صبح با موهای مجعد و فر شده بیدار می‌شوید اگر در طول روز انجام دادید باید ۶-۷ ساعت بماند.

فرکردن مو با جوراب

فر کردن با بافت

راحت‌ترین روش برای فر و مجعد کردن کارها که خیلی از ما هم انجام می‌دهیم این است که بعد از حمام و قبل از خواب موهای خود را به شکل بافت ساده سه تایی ، ببافید و سپس با گیس بافت ببندید و صبح موهایتان را باز کنید و تافت بزنید. موهای فر شده شما به همین سادگی آماده است.

نکاتی که باید برای فر کردن مو و مراقبت از مو  رعایت کنید:

  • از شانه‌های دندانه درشت استفاده کنید.
  • حتما بعد از شستن موها نرم کننده بزنید.
  • از شانه کاملا ریز استفاده نکنید چون فرها را باز می‌کند.
  • برای استفاده روزانه از برس سیمی استفاده کنید.
  • موهایتان را هم ماه نیم سانت کوتاه کنید.
  • موقع سشوار کشیدن حتما از برس‌های چوبی استفاده کنید.
  • سعی کنید موها را با فر بودنشان زیبا جلوه بدهید و دائم آن‌ها را چه با سشوار یا هر وسیله دیگری صاف نکنید.
  • از رنگ مو و مش کمتر استفاده کنید؛ زیرا مش موجب وز شدن مو می‌شود و شما را به درد سر می‌اندازد.
  • موهایتان را به شیوه خرد کوتاه نکنید زیرا مدل دادن به آن‌ها سخت می‌شود. همچنین این مدل‌ها زیاد با موهای فر همخوانی ندارد.

در ادامه این مطلب فیلم آموزشی فر کردن مو را مشاهده می‌کنیم. امیدوارم لذت ببرید و استفاده کنید:دانلود فیلم آموزش فر کردن مو

امیدوارم از مطلب آموزش فر کردن مو به روش‌های مختلف لذت برده باشید و مورد استفاده‌ی شما دوستان عزیز قرار گرفته باشد. با فر کردن مو در زیبایی چهره خود تنوعی به وجود می‌آورید که این تنوع چشم گیر است. خوشحالیم که همراه ما هستید.

اپلیکیشن اندروید صورتی‌ها