خرید عطر و ادکلن اورجینال
آموزش بافت کلاه زمستانی

آموزش گام به گام بافت کلاه زمستانی دخترانه

صورتی‌ها: با ورود به نیمه دوم سال و طبیعتا سرد شدن هوا در اکثر نقاط کشور،عزیزان حتما از پوشش و لباس های زمستانی استفاده خواهند کرد. می‌توانید از همین الان به فکر کلاه زمستانی خود باشید که مطمئنم خانم‌ها و دختران جوان، علاقه زیادی به بافتن کلاه زمستانی و لباس های گرم هستند. می‌توانید با آموزش بافت کلاه زمستانی  و بافتن کلاه زمستانی برای شب های سرد و طولانی زمستانی، خود و خانواده خود را از خرید این مدل کلاه‌ها نی نیاز کنید.

در این بخش، آموزش بافت کلاه زمستانی را به صورت قدم به قدم را برای شما در نظر گرفته‌ایم. این نوع کلاه از مدل کلاه فرانسوی بوده و بسیار شیک و زیبا می‌باشد. امیدوارم لذت ببرید. با آموزش بافت کلاه زمستانی دخترانه همراه ما باشید.

آموزش بافت کلاه زمستانی

بافت کلاه زمستانی

بافت‌های مورد نیاز برای بافت کلاه زمستانی :

  • بافت زیر و رو
  • بافت رکن یا جودانه
  • ژوته
  • کشباف
  • دوتا یکی کردن

 

آموزش بافت کلاه زمستانی :

دوستان در نظر داشته باشند، این آموزش، صرفا آموزش یادگیری بافتنی نیست و تنها آموزش بافت کلاه فرانسوی زمستانی برای افرادی که مبتدی هستند و در ابتدای یادگیری بافتنی هستند.پس برای استفاده از این آموزش از قبل باید روش‌های مختلف بافت را بلد باشید.برای این کار می‌توانید از مادر خود کمک بگیرید.

مرحله ۱: در ابتدا باید ۸ دانه سر بیندازید.نکته قابل توجه در این مرحله این می‌باشد که دانه ابتدای هر رج را یا نبافته به میل راست بگیرید و یا از زیر ببافید فرقی نمیکند

مرحله ۲: سپس یک ژوته، یک زیر، یک ژوته، یک زیر … به همین ترتیب تا آخر رج ادامه دهید.به زبان ساده تر بین هر دو دانه یک ژوته اضافه کنید تا دانه ها به ۱۶ دانه تبدیل شوند.

مرحله ۳: رج های برگشت به همان شکلی که دیده می شود بافته می شود یعنی همه از رو

مرحله چهارم از آموزش بافت کلاه زمستانی: در این مرحله بافت را به این شکل ادامه می‌دهیم: یک ژوته، ۲ تا از زیر، یک ژوته، ۲ تا از زیر … این ترتیب را تا آخر رج ادامه می‌دهیم.

بافت کلاه زمستانی

مرحله ۵ آموزش بافت کلاه زمستانی : این مرحله نیز مانند مرحله قبل است و از به این ترتیب تا آخر رج ادامه می‌دهیم: ۳ تا از زیر، یک ژوته …

مرحله ۶: بافت کلاه زمستانی را به این ترتیب ادامه دهید، تا دانه های بین ۲ ژوته ۲۱ عدد شود و یا اینکه ارتفاع بافت ۱۷ سانتی متر شود.نکته قابل ذکر این است که تا کجا ادامه دادن بافت در این مرحله به ضخامت نخ بستگی دارد.

مرحله ۷: برا افتادگی بیشتر کلاه، هر تعداد دانه که دارید را ۳ سانت بافت ساده از زیر یا بافت رکن یا جودانه ببافید

مرحله ۸: در این مرحله همه دانه ها را دوتا یکی کنید، این کار باعث می‌شود تعداد دانه های شما نصف شود.

مرحله ۹: در این مرحله باید نوع بافت کشباف را بلد باشید تا ۳ تا ۴ سانتی متر بافت کشباف را در این مرحله ببافید.می توانید عرض کشباف را بیشتر ببافید و سپس از وسط کشباف به پشت تا کنید و از پشت پس دوز کنید تا لبه کشباف کلاه شما زیباتر باشد.

اندازه کلاه را در این مرحله کنترل کنید، اگر حس کردید لبه کلاه به سر شما گشاد است،باید پس از بافت یکی دو رج کشباف، یکبار دیگر تعداد دانه ها را با دوتا یکی کردن کاهش دهید. البته اینبار هر ۴ الی ۵ دانه یکبار دوتا یکی انجام دهید تا بیش از اندازه دانه ها کم نشود.

مرحله آخر آموزش بافت کلاه زمستانی : همه دانه ها را کور کنید و برای بالای کلاه یک منگوله یا دکمه بدوزید.

بافت کلاه زمستانی

پایان، کلاه زمستانی دخترانه با طرح فرانسوی شما آماده است. امیدوارم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد.