خانوم‌ها خودتان موهایتان را کوتاه کنید!

آموزش کوتاه کردن مو در خانه

رفتن به آرایشگاه برای کوتاه و مرتب کردن مو ۲ تا عیب داره اول این که هزینش نسبت به کاری که می‌کنه زیاده دوم اینکه زمان بره. اما می‌تونید زمانی که نیاز به تغییرات زیادی در موهاتون ندارین و فقط می‌خواید موهاتون مرتب بشه یا کوتاه توی خونه این کارو انجام بدید. اما قبلش باید یاد بگیرید که چطوری موهاتونو کوتاه و مرتب کنید. در این مطلب من براتون آموزش کوتاه کردن مو در خانه آماده کردم تا بتونید خودتون موهاتونو توی خونه کوتاه یا مرتب کنید.

آموزش کوتاه و مرتب کردن مو در منزل

بعضی موقع‌ها موهای شما فقط به کمی مرتب کردن نیاز دارن یا به هر دلیلی نمی‌خواین برای کوتاه کردن مو به آرایشگاه برین ممکنه وقتشو نداشته باشین یا سختتون باشه. یا اینکه علاقه دارین همه کارهایی که به خودتون مربوط میشه رو خودتون انجام بدین و مستقل باشین. ولی تو آذایشگری تخصص ندارید و می‌ترسید که این کارو انجام بدین و به نظرتون کار خیلی سختی میاد.

درسته کوتاه کردن مو توسط خودتون سخته و نیاز به دقت و توجه بیشتری داره ولی غیرممکن نیست با چند بار تمرین کوتاه کردن مو (مثلا یک سانتی متر) می‌تونید به طور ماهرانه این کارو به هر مدلی که می‌خواین انجام بدین.

حتی اگر بار اول اشتباهی مرتکب شدید این اشتباه جبران ناپذیر نیست و می‌تونید به آرایشگر مراجعه کرده و اونو اصلاح کنید ولی از دفعه دوم مهارتتون زیادتر میشه.

 این آموزش (آموزش کوتاه کردن مو در خانه) رو کامل بخونید فقط سعی کنید ابتدا با حجم موهای کمی این کار را شروع کنید.

آموزش کوتاه کردن مو در خانه

آموزش کوتاه کردن مو در خانه - آموزش کوتاه کردن مو

قدم اول در آموزش کوتاه کردن مو :

قبل از اینکه کوتاه کردن مو را شروع کنید،ابتدا یک آینه در پیش روی خود قرار دهید و یک آینه دیگر باید روی دیوار پشت سرتان باشد، به این ترتیب میتوانید پشت سرتان را هم ببینید. موهایتان را بشویید، با حوله خشک کرده و شانه نمایید. شانه هایتان را با یک حوله یا ملافه بپوشانید. موهای سرتان را از فرق سر تماما شانه کنید، به شکل یک آباژور! با این کار صورت شما پوشیده و قاب بندی خواهد شد، اینجاست که کار کوتاه کردم مو شروع میشود.

قدم دوم برای کوتاه کردن مو در خانه :

بعد از مراحل شماره قبل ابتدا اطراف صورتتان را کوتاه کنید، چتری هایتان را بزنید.طمینان حاصل کنید که چتریهایتان به ابروهایتان می‌رسند، چرا که بعدا خرد خواهند شد. هر بار فقط بخش کوچکی از مو را قیچی بزنید تا به طول مورد نظرتان برسید و بیشتر از آن نشود. از چتری هایتان شروع کنید و به سمت یکی از گوش‌هایتان بروید. اگر می‌خواهید تمام مویتان یک طول مشابه داشته باشد، همیشه در دسته ی جدید چند تار مو از دسته ی کوتاه شده ی قبلی بیاورید تا به همان اندازه قیچی بزنید. پس از اینکه روبروی یکی از گوش‌هایتان را کاملا کوتاه کردید، همین کار را نیز برای طرف دیگر صورتتان مجددا تکرار نمایید.

 قدم سوم از ‌آموزش کوتاه کردن مو در خانه :

حالا نوبت به کوتاه کردن موهای پشت سر رسید ابتدا سراغ پشت گوش اول رفته و پشت سرتان را کوتاه کنید، در هر بار فقط یک دسته. پیش از اینکه زاویه ی دیدتان در آینه محدود شود تا جایی که می‌توانید موهایتان را سرزنی کنید یهنی بدون زاویه دید اصلا به موهایتان دست نزنید.. زمانی که دیگر زاویه ی دیدتان کم شد، به سراغ پشت گوش بعدی تان بروید، و روند مشابهی را تکرار کنید. با این کار بخش کوچکی از پشت سرتان کوتاه نشده باقی می ماند، که سخت ترین قسمت کار کوتاه کردن مو است.

قدم چهارم :

زاویه ی آینه تان را تغییر دهید تا بتوانید پشت سرتان را کاملا ببینید، پشت موهایتان را قیچی بزنید و دو بخش کوتاه شده راست و چپ پشت سرتان را به هم متصل نمایید. اصلاح کردن در آینه نیازمند کمی مهارت است، به این خاطر که هر حرکتی در‌واقع وارنه نمایش داده خواهد شد. پس عجله نکنید، کارتان را آهسته پیش ببرید و اطمینان حاصل کنید که به درستی موهایتان را اصلاح خواهید کرد تا مطمئن نشدید این کار را انجام ندهید نباید عجله داشته باشید.

 قدم آخر از آموزش کوتاه کردن مو در خانه:

آخرین مرحله از آموزش کوتاه کردن مو در خانه این است که موهایتان را از پشت سر و روبروی گوش‌هایتان نگه داشته و در آینه روبرویتان بررسی کنید که کوتاه شده باشند و یکدست باشند. اگر بخشی از مویتان نیازمند مرتب کردن بود این کار را انجام دهید و در نهایت مانند همیشه موهایتان را مدل بدهید.

به این راحتی میتوانید موهایتان را کوتاه کنید فقط حوصله به خرج دهید و عجله نکنید.

4 دیدگاه برای “خانوم‌ها خودتان موهایتان را کوتاه کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.