آموزش طرز تهیه کیک سیب و دارچین

طرز تهیه کیک سیب و دارچین

یکی از مهمترین نکات تفذیه کودکان که باید به آن اهمیت بسیاری داد تغذیه کودکان در بیرون از خانه مثلا در مدرسه است چون کودکان افراد حساسی هستند و چون در زمان رشد قرار دارند باید در همه جا حتی بیرون از خانه تغذیه مناسبی داشته باشند. شما می‌تواند برای زمان بیرون از خانه فرزندتان کیک‌های متفاوتی تهیه کنید و از سلامت فرزندان خود مطمئن شوید. در این مطلب از مجله زنانه و دخترانه صورتی‌ها برای شما کاربران عزیز طرز تهیه کیک سیب و دارچین را آماده کرده‌ایم. این کیک، کیکی بسیار خوشمزه و سرشار از ویتامین است. با ما همراه باشید.

آموزش طرز تهیه کیک سیب و دارچین

طرز تهیه کیک سیب و دارچین

مواد لازم برای تهیه کیک سیب و دارچین:

آرد: دو لیوان

روغن: نصف لیوان

شکر: یک لیوان

تخم‌مرغ: سه عدد

شیر: یک سوم لیوان

ماست: یک سوم لیوان

بکینگ پودر: یک قاشق مرباخوری

جوش شیرین: یک سوم قاشق مرباخوری

وانیل: یک قاشق مرباخوری

سیب: چهار عدد

دارچین: به مقدار لازم

طرز تهیه کیک سیب و دارچین:

۱- برای تهیه کیک سیب و دارچین در ابتدا سیب‌ها را داخل ظرفی بریزید و خوب بشویید و سپس خشک کرده و پوست سیب‌ها را بگیرید و سپس سیب‌ها را به صورت نازک برش دهید.

۲- سپس فر را روشن کنید تا در زمانی که شما مشغول درست کردن کیک هستید فرتان گرم شود.

۳- قالبی که قرار است کیک‌تان را داخل آن بپزید آماده کنید و داخل قالب کاغذ روغنی بیاندازید و سپس کاغذ رونی را چرب کرده و کمی قالب را آردی کنید تا کیک به کاغذ روغنی نچسبد.

۴- در این مرحله از تهیه کیک سیب و دارچین آرد، بکینگ‌پودر و جوش شیرین را باهم مخلوط کرده و حدود سه بار الک کنید تا آرد سبک شود.

۵- سپس در یک کاسه‌ی بزرگ شکر و روغن را باهم مخلوط کنید و خوب هم‌ بزنید به طوری که رنگ شکر و روغن کمی عوض شود.

۶- بعد از مخلوط شدن کامل شکر و روغن، در ادامه طرز تهیه کیک سیب و دارچین ، تخم‌مرغ‌ها را یکی یکی بشکنید و به مخلوط اضافه کنید و خوب هم‌بزنید.

۷- بعد از اضافه کردن تخم‌مرغ به مخلوط نوبت اضافه کردن وانیل است. وانیل را به مواد اضافه کنید و هم بزنید. سپس شیر و ماست را نیز به مخلوط اضافه کنید و خوب هم بزنید.

۸- بعد از مخلوط کردن شیر و ماست نوبت اضافه کردن مخلوز آرد است. آرد را قاشق قاشق به مواد اضافه کنید و آرام هم بزنید.

۹- بعد از حاضر شدن مواد کیک، کف قالب‌تان را که چرب کرده‎اید با سیب‌های برش داده پر کنید و سپس روی سیب‌ها دارچین الک کنید.

۱۰- سپس نصف مایع کیک را که آماده کرده‌اید روی سیب‌ها بریزید و با استفاده از کاردک روی مایع را صاف کنید.

۱۱- در این مرحله از طرز تهیه کیک سیب و دارچین دوباره یک لایه سیب روی مواد بچینید و سپی روی سیب‌ها دارچین لک کنید و سپی مواد کیک باقی‌مانده را روی سیب‌ها بریزید.

۱۲- مایع کیک شما آماده است. مایع کیک را در فر از قبل گرم شده با دمای ۱۷۰ درجه به مدت ۵۰ دقیقه بپزید.

۱۳- بعد از ۵۰ دقیقه کیک شما آماده سرو است. نوش جان

طرز تهیه کیک سیب و دارچین نیز به پایان رسید امیدواریم با تهیه این کیک خوشمزه یک روز عالی در کنار خانواده داشته باشید. ممنون از همراهی شما عزیزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.