آموزش طرز تهیه مربای بالنگ

طرز تهیه مربای بالنگ

مربا یکی از خوراکی‌های همیشگی ما ایرانی‌ها می‌باشد. یکی از مرباهای خوشمره مربای بالنک می‌باشد که طرز تهیه مربای بالنگ بسیار آسان و ساده‌ای دارد. برای اینکه با طرز تهیه مربای بالنگ آشنا شوید همراه ما باشید و این مطلب را مطالعه کنید.

صورتی‌ها: بالنگ یکی از میوه‌های پرطرفدار ایرانی است که معمولا به صورت مربا مصرف می‌شودو فصل برداشت این میوه از شهریور ماه آغاز می‌شود و معمولا تا بهمن ماه ادامه دارد. این میوه بیشتر در جهرم پرورش می‌یابد و باغ‌های بزرگ بالنگ در این شهر یافت می‌شود. پوست این میوه به رنگ زرد طلایی خیلی ضخیم، موج‌دار و دارای برآمدگی‌هایی مانند تاول درشت است که قسمت عمده میوه را پوست زرد و گوشت سفید داخل آن تشکیل می‌دهد و تقریبا جایی برای قسمت ترش وسط آن باقی نمی‌ماند.

آموزش طرز تهیه مربای بالنگ

طرز تهیه مربای بالنگ

مواد لازم برای طرز تهیه مربای بالنگ :

بالنگ خرد شده: یک کیلوگرم

شکر: دو کیلوگرم

آب: هفت لیوان

آب‌لیموی تازه: چهار قاشق غذاخوری

طرز تهیه مربای بالنگ :

طرز تهیه مربای بالنگ

برای تهیه مربای بالنگ ابتدا بالنگ را خوب بشویید و سپس خشک کنید بعد پوست روی بالنگ را خیلی نازک جدا کنید به طوری که مقداری از پوست روی لایه زیرین بماند.

سپس چهار قسمت برش دهید و مغز و ترشی وسط آن را جدا کرده و مکعبی و یا هر شکل دل‌خواه خرد کنید.

  • نکته مهم در طرز تهیه مربای بالنگ : در صورتی که بخواهید به شکل گل درآورید حلقه‌های نازک برش بزنید ترشی آن را جدا کرده یک شکاف از یک طرف بدهید و از همان قسمت بصورت گل بپیچید و با خلال دندان فیکس کنید.

در این مرحله از طرز تهیه مربای بالنگ، بالنگ‌های برش داده شده را درون ظرف بزرگی قرار داده و آب سرد روی آن بریزید به طوری که روی بالنگ‌ها را آب بپوشاند سپس در جای خنکی قرار دهید و روزی دو بار آب آن‌ها را عوض کنید. این کار را تا سه روز انجام دهید.

سپس بالنگ‌ها را داخل قابلمه‌ای بریزید و آن‌‌ها را بجوشانید تا اگر تلخی داشته باشند از بین برود. سپس بالنگ‌ها را از صافی بگذرانید تا آب اضافی آن‌ها گرفته شود.

  • اگر با یک بار جوشاندن بالنگ تلخی آن‌ها از بین رفت نیازی به جوشاندن دوباره نیست.
  • مدت زمان جوشاندن بالنگ‌ها نباید زیاد باشد چون باعث نرم شدن مربا می‌شود.

بعد از این‌که آب بالنگ‌ها کشیده شد آب و شکر را داخل قابلمه‌ای بریزید و روی حرارت قرار دهید تا شکر حل شود. سپس بالنگ را درون مخلوط شکر بریزید و اجازه دهید تا با شهد بجوشد. دقت کنید که در هنگام جوشیدن بالنگ با شهد در ظرف را بسته نگهدارید و شعله را ملایم کنید تا حدود دو ساعت بجوشد و مربا قوام بیاید در اواخر پخت آب‌لیمو را اضافه کنید.

بعد از اضافه کردن آب‌لیمو بعد از دو جوش مربا را از روی حرارت بردارید.

  • نکته مهم دیگر در طرز تهیه مربای بالنگ : برای اینکه عطر بالنگ حفظ شود پوست رویی آن را کامل بر ندارید. این مربا عطر و طعم فوق العاده‌ای دارد پس نیازی به اضافه کردن گلاب، هل و وانیل نیست. اگر در جدا کردن پوست رویی و جوشاندن بالنگ دقت کنید مربایی سفت و خوشمزه خواهید داشت و نیازی به استفاده از آب آهک نیست.

1 دیدگاه برای “آموزش طرز تهیه مربای بالنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.