آموزش طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی

آموزش طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی

یکی از انواع چاشنی‌های مورد علاقه خانواده‌های ایرانی ترشی است که در فصل زمستان از این چاشنی خوشمزه بسیار استفاده می‌شود. گوجه فرنگی نیز از سبزیجات بسیار خوشمزه با فواید بسیار فراوان است که می‌توان از این سبزی خوشمزه ترشی بسیار خوش طعمی تهیه کرد. ترشی گوجه فرنگی نوعی ترشی خوشمزه است که به راحتی می‌توان آن را تهیه کرد. با مجله صورتی‌ها همراه باشید تا در این مطلب با آموزش طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی آشنا شده و این ترشی خوشمزه را به راحتی تهیه کنید.

آموزش طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی

آموزش طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی

مواد لازم برای تهیه ترشی گوجه فرنگی:

 • گوجه فرنگی گوشتی: ۲ کیلو و ۷۰۰ گرم
 • آب: ۱ لیتر
 • سس کچاپ: ۸۰۰ گرم
 • نمک: ۲ قاشق غذاخوری
 • پودر قند: ۲ قاشق غذاخوری
 • گشنیز: یک بسته
 • جعفری: یک بسته
 • شوید: یک بسته
 • سیر : ۱۰ حبه

آموزش طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی

آموزش طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی:

برای تهیه ترشی گوجه فرنگی، مقدار مناسبی آب در یک ظرف ریخته و اجازه دهید آب جوش بیاید. سپس گوجه فرنگی‌های گوشتی را با آب سرد بشویید و آبکشی کنید. گوجه فرنگی‌های آبکشی شده را داخل یک قابلمه قرار داده و سپس آب جوش را روی آن‌ها بریزید، یک بشقاب سنگین را روی گوجه فرنگی‌ها قرار دهید تا گوجه‌ فرنگی‌ها در آب فرو روند.

اجازه دهید برای چند دقیقه گوجه فرنگی‌ها داخل آب گرم باقی بمانند. گوجه فرنگی‌های نرم شده را از آب دربیاورید و خشک کنید، سپس آب گرم را کناری بگذارید تا خنک شود. بعد از خشک کردن گوجه فرنگی‌ها با استفاده از یک چاقوی تیز، پوست گوجه فرنگی‌ها را گرفته و به چهار قسمت تقسیم کنید، سپس آن‌ها را داخل یک کاسه بریزید.

 • اگر پوست گوجه فرنگی‌های شما به راحتی گرفته می‌شود نیازی به آب داغ ندارید زیرا آب داغ در این مرحله برای نرم کردن پوست گوجه فرنگی کاربرد دارد، چون معمولا پوست گوجه فرنگی‌های گوشتی سفت بوده و نمی‌توان به راحتی گوجه فرنگی را پوست گرفت.

آموزش طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی

۱ لیتر از آب داغ را که برای خنک شدن کناری گذاشته بودید و هنوز گرم است را جدا کرده و در یک کاسه بریزید، سپس سس کچاپ، نمک و پودر قند را به آب اضافه کرده و تا زمانی که مواد باهم ترکیب شوند به هم زدن ادامه دهید.

در این مرحله سیر را با استفاده از یک چاقوی تیز به قطعات بسیار ریز تقسیم کنید، سپس گشنیز، جعفری و شوید را نیز خرد کرده و همه‌ی مواد خرد شده را داخل مخلوط آب و کچاپ بریزید و مواد را باهم ترکیب کنید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

چگونه ترشی لبو درست کنیم؟

[/box]

آموزش طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی

مایع آماده شده را روی گوجه فرنگی‌ها خرد شده بریزید و اطمینان حاصل کنید که گوجه فرنگی‌ها با مایع کچاپ پوشانده شده‌اند. بعد از اضافه کردن سس به گوجه فرنگی، درب ظرف ترشی را گذاشته و سپس ترشی خود را به مدت یک شبانه روز در یخچال قرار دهید تا آماده مصرف شود.

 • برای این‌که مطمئن شوید سس به همه جای گوجه فرنگی نفوذ کرده است، کاسه حاوی گوجه فرنگی را کمی تکان دهید، اما دقت کنید که نباید با استفاده از قاشق و یا هر وسیله‌ی دیگری مواد را هم برنید.

آموزش طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی

بعد از گذشت یک شبانه‌روز، ترشی شما آماده سرو است، این ترشی خوشمزه را می‌توانید با سبزیجات معطر و سیر تازه سرو کنید. نوش جان

آموزش طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی

نکته: ترشی گوجه فرنگی را می‌توانید چهار هفته در یخچال نگه داری کنید ولی بعد از چهار هفته دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

منبع آموزش طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی:

natashaskitchen

1 دیدگاه برای “آموزش طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.