ساخت گل‌های کاغذی برای تزیین منزل با وسایل دور ریختنی

آموزش ساخت گل کاغذی

در این بخش از هنرهای دستی و تزیینی، آموزشی داریم در مورد آموزش ساخت گل کاغذی ، این وسیله دور ریختنی، کاغذ یا روزنامه باطله می‌باشد.

آموزش ساخت گل کاغذی

تزیین منزل با وسایل دور ریختنی

اینکه کتب جزو وسایل با ارزش در بالا بردن سطح فرهنگ و سواد است شکی در آن نیست و انسان باید در حفظ و نگهداری کتاب تلاش کرده برای آن احترام زیادی قائل باشد اما این ارزش دادن تنها در زمانی ارزش واقعی پیدا می‌کند فرد آن کتاب را بخواند. اما در منزل هر شخص کتب قدیمی پیدا می‌شود که دیگر قابل استفاده نیستند یا برای اینکه عذاب وجدان نداشته باشیم می‌توان از روزنامه‌های باطله استفاده کرد. از توضیحات اضافی که بگذریم در این بخش قصد آموزش ساخت گل‌های کاغذی برای تزیین منزل را داریم. با ما همراه باشید.

وسایل مورد نیاز برای آموزش ساخت گل کاغذی :

برای آموزش ساخت گل کاغذی با استفاده از کتاب، به یک عدد کتاب قدیمی، چسب، سیم گل‌آرایی و آبرنگ برای زیبا سازی آن‌ها نیازمدیم.

مراحل ساخت گل کاغذی:

ابتدا شکل گلبرگ‌هایی که مدنظر داری از داخل صفحات رمان برید و آن‌ها مچاله کنید. این کار برای این است که قابلیت انعطاف پذیری زیادی داشته باشند. پس از مچاله کردن کاغذ آن را دوباره صاف کنید.

تزیین منزل با وسایل دور ریختنی

سپس همانند تصویر زیر، برای شبیه سازی گلبرگ‌های گل رز، گلبرگی که آماده کرده‌اید را از قسمت پایین جمع کنید تا به شکل منحنی تبدیل شود.سپس این گلبرگ‌ها یکی یکی به همدیگر با استفاده از چسب متصل کنید. پس از خشک شدن چسب آن‌ها، لبه‌ها را به عقب تا کنید تا گلبرکی می‌سازید شبیه غنچه شود.

ساخت گل‌های کاغذی

در پایان کار آموزش ساخت گل کاغذی  نوبت به اضافه کرد ساقه گل مصنوعی می‌رسد. به همین منظور، سیم گل‌آرایی را همانند شکل زیر، به انتهای گلبرگ قرار داده و با چسب به انتهای گل بچسبانید.در نهایت تمام گل‌هایی که درست کرده‌اید را جمع‌آوری کرده و دسته‌گل‌‌تان را آماده کنید. این دسته‌گل برای تزیین روی میز بسیار زیباست.

تزیین منزل با وسایل دور ریختنی

امیدوارم از آموزش ساخت گل کاغذی برای تزیین منزل لذت برده باشید.

تزیین منزل با وسایل دور ریختنی

 

2 دیدگاه برای “ساخت گل‌های کاغذی برای تزیین منزل با وسایل دور ریختنی

  1. sana گفته:

    باید اینو بذاریم جزء برنامه های تابستون الان که وقت نداریم 🙁

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.