ساخت ساعت دیواری زیبا با پارچه

آموزش ساخت ساعت دیواری

این روزها ساعت دیواری بیشتر از اینکه برای نمایش زمان باشد، جز وسایل دکوری و تزیینی منزل و اتاق محسوب می‌شود. در این بخش از هنرهای دستی، آموزش ساخت ساعت دیواری با استفاده از پارچه طرح‌دار را برای شما آماده کرده‌ایم.

آموزش ساخت ساعت دیواری

همانطور که گفته شد ساعت دیوار دیگر جزو وسایل دکوری و تزیینی منزل می‌باشد و اگر با دکوراسیون اتاق یا منزل هماهنگ شود می‌تواند جذابیت و زیبایی خاصی به دیوار‌های خالی و بی‌روح منزل ببخشد.

اما ساعت دیواری که هم مطابق سلیقه خودتان باشد و هم با دکوراسیون اتاق هماهنگ باشد یا پیدا کردنش سخت است و یا نهایتا بسیار گران و پرهزینه است. در این آموزش نحوه ساخت ساعت دیواری را برایتان ارئه می‌دهیم که در عین سادگی بسیار زیبا و متفاوت است. در ادامه با آموزش ساخت ساعت دیواری همراه ما باشید.

آموزش ساخت ساعت دیواری با پارچه

آموزش ساخت ساعت دیواری

برای ساخت ساعت دیواری پارچه‌ای به وسیله خیلی خاصی نیاز نیست، وسایل مورد نیاز برای ساخت این ساعت به یک ساعت قدیمی آن هم فقط موتور و عقربه‌های آن نیاز است. همچنین پارچه طرحدار و هماهنگ با رنگ اتاق یا منزلتان هم برای انجام این آموزش نیاز است. دیگر وسایل و ابراز مورد نیاز به شرح زیر است:

  • پارچه
  • قیچی
  • کارتن یا تخته سه لا
  • چسب چوب
  • موتور ساعت به همراه عقربه ها

مراحل آموزش ساخت ساعت دیواری

صورتی‌ها: ساخت ساعت دیواری بسیار آسان بوده و علاوه بر ابراز گفته شده به کمی حوصله و دقت نیاز است.

ابتدا دو عدد دایره از کارتن یا تخته سه لا تهیه کنید اما دقت کنید یکی دایره در یک اندازه نباشند. باید یکی از دایره‌ها بزرگتر از دیگری باشد. بعد از تهیه دایره‌ها، پشت دایره بزرگتر را به خوبی چسب بزنید.

آموزش ساخت ساعت دیواری

سپس در مرحله بعدی دایره‌ای که چسب زده‌اید را به پارچه‌ی خود بسچبانید و اجازه دهید خشک شود. پس از اینکه خشک، پارچه‌ی دور دایره را به اندازه دو انگشت فاصله با قیچی ببرید.

آموزش ساخت ساعت دیواری

سپس به لبه‌های پارجه چسب بزنید و به پشت دایره بزرگ تا کنید و بچسبانید.

ساخت ساعت دیواری

برای آویزان کردن ساعت دیواری دو سوراخ موازی روی دایره کوچکتر ایجاد کنید و با بند یک آویز تمیز روی آن درست کنید. سپس دایره کوچکتر را به پشت دایره بزرگتر می‌چسبانیم تا تمیزتر دیده شود.

ساخت ساعت دیواری

در مرحله بعدی نوبت به وضل کردن موتور ساعت دیواری می‌رسد. برای اینکار سوراخی دقیقا در وسط صفحه ایجاد کنید و موتور را روی آن قرار دهید و با چسب محکم کنید.

 

آموزش ساخت ساعت دیواری

ساخت ساعت دیواری

در مرحله آخر نوبت جا زدن عقربه‌های ساعت دیواری است، به این ترتیب که ابتدا ساعت شمار، سپس دقیقه شمار و در نهایت ثانیه شمار را روی موتور جا می‌زنیم.

ساخت ساعت دیواری دکوری

ساعت دیواری که مد نظرمان بود به اتمام رسید و اکنون موقع آن است که ساعت دیواری پارچه‌ای را در محلی که مشخص کرده بودید نصب کنید.

ساخت ساعت دیواری دکوری

امیدوارم از آموزش ساخت ساعت دیواری لذت برده باشید.

3 دیدگاه برای “ساخت ساعت دیواری زیبا با پارچه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.