آموزش گام به گام ساخت دستبند چرمی و سنگ

آموزش ساخت دستبند چرمی

در این بخش از مجله صورتی‌ها، یک آموزش جالب برای علاقه‌مندان به هنرهای دستی و ساخت زیورآلات با عنوان آموزش ساخت دستبند چرمی قرار داده‌ایم.

آموزش ساخت دستبند چرمی

آموزش ساخت دستبند چرمی

هنر چرم‌دوزی و ساخت بدلیجات و زیورآلات خانگی یکی از لذت بخش‌ترین هنرها برای کسانی که به این حرفه علاقه دارند می‌باشد. به علاوه می‌توانید به این حرفه به عنوان کار در منزل و کسب درآمد در خانه نگاه کنید چرا که می‌توانید با طراحی‌هایی که انجام می‌دهید و دستبندها و بدلیجاتی که می‌سازید به عنوان محصول خود در بازار گرم یا حتی در بازار سرد ارائه داده و به فروش برسانید.

به طور کلی دستبند چرم به دلیل اسپورت و شیک بودن، جذابیت خاصی دارند و افراد علاقه‌مند به استفاده از این نوع دستبندها کم نیستند. اگر شما هم جزو این افراد هستید با آموزش ساخت دستبند چرمی که با استفاده از سنگ و چرم است، با ما همراه باشید.

وسایل مورد نیاز برای ساخت این دستبند:

  • چرم نسبتا مقاوم به طول دور مچ دست
  • سنگ زینتی و ریز (این سنگ‌ها باید محل ورود نخ داشته باشند)
  • نخ محکم و ضخیم برای کار با چرم، پیشنهاد ما نخ موم زده می‌باشد
  • سنبه

 

مراحل آموزش ساخت دستبند چرمی و سنگ:

ساخت این دستبند، پیچیده نبوده و بسیار ساده امکان پذیر است.به این صورت که ابتدا باید تکه‌ای از چرم را به اندازه دور مچ دست برش بزنید. توجه داشته باشید این نوار کاملا به دور دستتان کیپ باشد یا حتی کمی کوتاه‌تر شود.

سپس در هر طرف نوار بریده شده به وسیله سنبه یک سوراخ ایجاد کنید. در ادامه سنگ‌های تهیه شده را از نخ موم زده عبور داده و مانند تسبیح کنار هم بچینید. دقت کنید طول این سنگ‌ها حدود سه تا چهار سانتی‌متر شود. هر چند این موضوع کاملا سلیقه‌ایست اما این اندازه کفایت می‌کند.

بعد مانند تصویر زیر، یک طرف نخ رو که آزاده داخل یک سوراخ یک طرف دستبند کنید. دوباره به همان مقدار سنگ داخل نخ کرده و ادامه‌ی نخ را داخل سوراخ طرف دیگر دستبند کنید. زیر آن را هم به ابتدای نخ گره بزنید.

در این مرحله از آموزش ساخت دستبند چرمی همانطور که در تصویر مراحل ساخت مشاهده می‌کنید. هر چه مقدار سنگ مایل باشید می‌توانید استفاده کنید. در این آموزش از دو نوع سنگ استفاده شده است. اما توجه داشته باشید روال کار یکی است.

آموزش ساخت دستبند خانگی

تقریبا آموزش ساخت دستبند چرمی به پایان رسیده است. اما اگر می‌خواهید برای استفاده راحت از دستبند و برای اینکه خیلی راحت وارد دست شما شود به جای نخ می‌توانید از کش‌های نازک استفاده کنید.

آموزش ساخت دستبند چرمی

به همین ترتیب دستبند مد نظر ما آماده شده است و شما می‌توانید آن را بفروشید، هدیه دهید یا خودتان از استفاده آن لذت ببرید. ممنون از همراهی‌تان

6 دیدگاه برای “آموزش گام به گام ساخت دستبند چرمی و سنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.