آموزش ساخت تل یونیکورن به صورت مرحله به مرحله

آموزش ساخت تل یونیکورن

صورتی‌ها: یونیکورن یا تک شاخ نام موجودی افسانه‌ای به شکل اسب با یک شاخ روی سر است. بر پایه افسانه‌ها، تک شاخ‌ها را نمی‌توان به آسانی شکار کرد زیرا بسیار چابک هستند و گفته می‌شود تنها توسط دختران رام می‌شوند. کودکان مخصوصا دختران علاقه‌ی زیادی به این یونیکورن دارند. در این بخش از هنرهای دستی آموزش ساخت تل یونیکورن برای کودکان را آماده کرده‌ایم.

آموزش ساخت تل یونیکورن

آموزش ساخت تل یونیکورن

با این تل به نوعی می‌توان آن یونیکورن داخلی کودک شما به واقعیت بپیوند و حس خوبی را به کودک خود منتقل کنید. این تل یونیکورن می‌تواند یک هدیه عالی برای دیگر کودکان فامیل باشد. برای ساخت تل یونیکورن از پارچه‌های کهنه استفاده خواهد شد که بدون شک هزینه‌ی زیادی هم نخواهند داشت. پس از دانلود الگوی ساخت تل یونیکورن و تهیه وسایل مورد نیاز که در لیست زیر مشاهده می‌کنید. ادامه مراحل آموزش ساخت تل یونیکورن را دنبال کنید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

دانلود الگوی تل یونیکورن

[/box]

وسایل و ابزار مورد نیاز آموزش ساخت تل یونیکورن

  • پارچه نمدی یا هر نوع تکه پارچه‌ی دیگر
  • نخ هماهنگ با پارچه‌ها
  • قیچی تیز
  • فیبرهای پلی استر برای پر کردن
  • نخ ابریشم (نخ گلدوزی)
  • سوزن گلدوزی
  • چسب حرارتی
  • نوار کش
  • گل‌های مصنوعی برای تزئین (اختیاری)

آموزش ساخت تل یونیکورن

پس از تهیه وسایل مورد نیاز، مراحل آموزش ساخت تل یونیکورن را به صورت گام به گام طی کنید.

مراحل آموزش ساخت تل یونیکورن:

برای ساخت این تل باید این مراحل را به ترتیب طی کنید.

گام اول

الگو را دانلود کرده و پرینت بگیرید. سپس دور تا دور آن را برش دهید به طوری که خطوط مشکی نیز دیده شوند. پس از تهیه الگو، آن‌ها را روی تکیه پارچه قرار دهید و از الگوی شاخ یک عدد و از پایه شاخ دو عدد برش دهید.

آموزش ساخت تل یونیکورن

گام دوم برای ساخت تل:

تکه پارچه‌ی شاخ یونیکورن را مانند شکل از وسط تا کنید به طوری که روی درست آن‌ها بروی هم قرار داشته باشد سپس درزهای جانبی را با هم تطبیق دهید. حالا محلی که قرار است دوخته شود را پین کنید. سپس آن را با فاصله نیم سانتی‌متر فاصله از لبه بدوزید.

آموزش ساخت تل یونیکورن

سپس با فاصله ۲/۵ میلی‌متری از محل دوخت قسمت اضافی را مثل شکل زیر برش دهید. فقط دقت داشته باشید دوخت انجام شده را برش نزنید.

آموزش ساخت تل یونیکورن

گام سوم آموزش ساخت تل یونیکورن:

شاخ دوخته شده را پشت رو کرده و برگردانید و با استفاده از انگشت یا نوک تیز قیچی، نوک شاخ را به سمت بیرون فشار دهید. سپس به آرامی درون آن را با فیبرهای پلی استر پر کنید و فشار دهید تا مطمئن شوید هیچ فضای خالی درون آن باقی نمانده باشد. سپس فیبرهایی که از پایین شاخ مشخص هستند را ببرید و حذف کنید.

آموزش ساخت تل یونیکورن

گام چهارم

یکی از دایره‌های برش داده شده در گام اول را در قسمت پایینی شاخ، قرار دهید به طوری که روی درست آن رو به بیرون باشد. با استفاده از نخ ابریشم و سوزن گل دوزی قسمت پایه را به قسمت شاخ بدوزید.

آموزش ساخت تل یونیکورن

گام پنجم

سپس اضافه‌ی نخ گلدوزی را از قسمت پایه‌ی شاخ تا قسمت نوک مانند شکل زیر بپیچید. هنگامی که به نوک رسیدید سوزن را از طریق درزهای دوخته شده به پایین بیاورید و آن را در انتهای کار گره بزنید.

آموزش ساخت تل یونیکورن

گام ششم

در این مرحله ابتدا کمی چسب حرارتی بر روی پایه شاخ بزنید و سپس بلافاصله نوار کشی را به شاخ بچسبانید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

آموزش ساخت حلقه دستمال سفره

[/box]

 

آموزش ساخت تل یونیکورن

سپس حدود نیم سانتی‌متر دور تا دور دومین دایره را کوچک کنید و آن را با استفاده از چسب حرارتی بر روی دایره اولی بچسبانید و فشار دهید. منتظر بمانید تا چسب‌ها کاملا خشک شوند.

آموزش ساخت تل یونیکورن

گام هفتم

تقریبا ساخت تل یونیکورن به اتمام رسیده و این مرحله اختیاری است که بیشتر جنبه تزئین و زیباسازی دارد. در این قسمت، برای اینکه تک شاخ شما سحرآمیزتر دیده شود چند گل دست ساز مصنوعی را به آن اضافه کنید. به این ترتیب که مقداری چسب حرارتی به قسمتی که می‌خواهید گل‌ها در آنجا قرار گیرند اعمال کرده و گل‌های دست ساز را بر روی تل تک شاخ بچسبانید.

آموزش ساخت تل یونیکورن

به این ترتیب مراحل آموزش ساخت تل یونیکورن یا تک شاخ به اتمام رسید. با استفاده از خلاقیت خودتان می‌توانید ایده‌های مختلفی را برای تزئین و زیباسازی آن انجام دهید. همچنین می‌توانید به جای استفاده از نمد از پارچه‌های مختلف استفاده کنید یا برای کمی تغییر نوع کش را طرح دار انتخاب کنید. امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید.

منبع این آموزش: ehow.com

1 دیدگاه برای “آموزش ساخت تل یونیکورن به صورت مرحله به مرحله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.