آموزش ساخت بدلیجات خانگی با رزین

آموزش ساخت بدلیجات رزینی

با یکی دیگر از بخش‌های جذاب مجله یعنی بخش هنرهای دستی و تزئینی در خدمت شما هستیم. در این بخش، آموزش ساخت بدلیجات رزینی را خدمت شما آماده کرده‌ایم.

آموزش ساخت بدلیجات رزینی

آموزش ساخت بدلیجات رزینی

اگر به دنبال ساخت بدلیجات در خانه هستید این آموزش را دنبال کنید. ساخت این بدلجیات رزینی کاربردهای متفاوتی می‌تواند داشته باشد برای مثال می‌توانید از این آموزش و از ساخت این بدلیجات به عنوان کار در منزل نگاه کنید و با فروش محصولات دست ساز خود درآمدزایی بکنید حتی می‌توانید محصول کار خودتان را به عزیزنتان هدیه بدهید.

رزین ماده‌ای طبیعی یا مصنوعی است که در صنعت، معماری داخلی و هنرهای تجسمی کاربرد دارد. رزین های مصنوعی بسیار متنوع هستند. در میان این تنوع، رزین پلی استر و آپوکسی مواردی هستند که در کارهای هنری استفاده می شوند. رزینی که ما به دنبالش هستم و برای ساخت زیورآلات رزینی استفاده می شود، رزین اپوکسی است.

با آموزش ساخت بدلیجات رزینی همراه با ما باشید.

آموزش ساخت بدلیجات رزینی

وسایل موردنیاز برای آموزش ساخت بدلیجات رزینی :

 • قالب سیلیکونی
 • ست رزین اپوکسی (که معمولا در مغازه‌های وسایل هنری می‌فروشند)
 • سخت افزارهای بدلیجات
 • الکلیل، منجوق، گل خشک یا هر چیز دیگری که دوست دارید
 • چسب فوری (سیانواکریلات)
 • آویز‌های سوزنی
 • فنجان‌ها و قاشق‌های یک‌بار مصرف بازیافت پذیر
 • خلال دندان

مراحل ساخت بدلیجات رزینی:

مرحله اول: در ابتدا، قالب‌هایی در اشکال مختلف برای ایجاد طرح‌های متفاوت آماده کنید و مشخص کنید چه نوع بدلیجاتی می‌خواهید بسازید.اگر می‌خواهید که قطعاتی را بهم متصل کنید که باید از سوزن سر حلقه‌دار استفاده کنید. بنابراین اول از همه این قطعات را به غالب اضافه کنید.

مرحله دوم: رزین اپوکسی باهم مخلوط کنید برای این کار می‌توانید از وسایل یکبار مصرف استفاده کنید.وقتی‌که رزین اپوکسی را مخلوط کردید، فقط به مدت ۲۰ دقیقه قابلیت استفاده دارد. قالب‌ها را که از قبل آماده کرده‌اید با رزین مخلوط شده پر کنید.

مرحله سوم: در ادامه آموزش ساخت بدلیجات رزینی ، مواد تزئینی که می‌خواهید به مخلوط اضافه کنید و از خلال دندان برای تغییر مکان مواد ریز و تزئیتی در داخل مخلوط استفاده کنید.

آموزش ساخت بدلیجات رزینی

مرحله چهارم آموزش ساخت بدلیجات رزینی : در این مرحله مهم‌ترین نکته‌ای که وجود دارد، از بین بردن حباب‌های به وجود آمده درون قالب‌هاست. این کار، نسبتا دشوار است و به دقت زیادی نیاز دارد. برای از بین بردن حباب‌ها باید آن‌ها را با یک تفنگ حرارتی یا فندک گرم کنید.مراقب باشید زمانی‌که با حرارت کار می‌کنید، نباید به یک‌باره حرارت زیادی را وارد کنید. در هنگام حرارت دادن مشاهده خواهید کرد که به مرور حباب‌ها محو می‌شوند.چند دقیقه صبر کنید و دوباره تکرار کنید. در زمان‌هایی که صبر می‌کنید حباب‌های بیشتری رو به سطح می‌آیند که می‌توانید آن‌ها را حذف کنید.

آموزش ساخت بدلیجات رزینی

مرحله نهایی آموزش ساخت بدلیجات رزینی : به مرحله‌ی پایانی آموزش رسیدیم. در این مرحله بعد از اینکه مواد داخل قالب‌ها ثابت شدند آن‌ها را جدا کنید. معمولا ۱۲ تا ۲۴ ساعت زمان نیاز است برای ثابت شدن این مواد.از چسب فوری برای فصل کردن حلقه یا پین استفاده کنید. اجازه دهید کاملا خشک شود.

آموزش ساخت بدلیجات رزینی

آموزش ساخت بدلیجات

آموزش ساخت بدلیجات رزینی

ساخت بدلیجات رزینی

آموزش ساخت بدلیجات رزینی

به پایان این آموزش ساخت بدلیجات رزینی رسیدیم، امیدواریم از آموزش ساخت این نوع بدلیجات لذت برده باشید.

9 دیدگاه برای “آموزش ساخت بدلیجات خانگی با رزین

 1. Zahra_650 گفته:

  وایییی خیلی خوشگلنننن ولی مسئله اینه که کی حال داره درست کنه؟!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.