ساخت بازی دوز یک بازی دخترانه جذاب

آموزش ساخت بازی دوز با نمد

حتما همه شما تا حالا یکبار هم شده که بازی محبوب دوز را در دوران مدرسه با هم‌سن سال های خود بازی کرده باشید. در این بخش از هنرهای دستی، با آموزش ساخت بازی دوز با نمد همراه شما هستیم.

بازی دوز حتما یادآور خاطرات خوشی مخصوصا در دوران کودکی برای شماست. این بازی بیشتر به عنوان بازی دخترانه مطرح هست و انجام این بازی برای کودکان باعث افزایش قدرت تفکر و افزایش ارتباط با محیط اطراف می‌شود.

اگر به دنبال افزایش قدرت ایده‌یابی و خلاقیت ذهنی در کودک خود هستید با ساخت این بازی به همراه فرزند خود این قدرت را در او افزایش دهید.

ساخت بازی دوز بسیار ساده بوده و هزینه زیادی ندارد تنها وسیله اصلی استفاده شده در ساخت این کاردستی پارچه نمد می‌باشد. در ادامه با آموزش ساخت بازی دوز با نمد با ماه همراه باشید. صورتی ها

ساخت بازی دوز

وسایل مورد نیاز برای ساخت بازی جذاب دوز:

  • پارچه نمدی (بهتر است پارچه نمدی را در ۴ رنگ تهیه کنید)
  • لایه‌ی خیاطی
  • کاغذ و مداد

مراحل آموزش ساخت بازی دوز با نمد

ابتدا یک شکل قلب بر روی پارچه نمدی قرمز رنگ خود نصب کنید. این قلب برای پشت کار، استفاده خواهد شد. اما برای قلب استفاده شده در رو، مانند شکل زیر یک قلب دو تکه تهیه کنید.

ساخت بازی دخترانه

پس از بریدن قالب اصلی کاردستی، نوبت به بریدن خانه‌های بازی دوز می‌رسد که ۴ مستطیل از یک پارچه نمدی به رنگ دیگر به عرض حدود ۱ سانتی‌متر ببرید.برای استحکام بیشتر پارچه، ابتدا لایه خیاطی را به آن بچسبانید سپس ببرید. در مرحله بعدی مستطیل ها را در ردیف‌های افقی و عمودی روی هم قرار دهید و سپس بر روی شکل قلب بدوزید.

بازی دخترانه - بازی دوز

سپس لایه‌ی پشتی‌ای که تهیه کرده بودید را از قمستی که صاف هستند کمی روی هم قرار دهید. این کار برای آن است که کمی دهانه آن باز باشد تا بتوان از آن به عنوان محل نگهداری مهره های بازی استفاده کرد.لایه های جلو و پشت رو روی هم بذارین و دور تا دور کار رو با دست یا چرخ بدوزید.

بازی دخترانه - بازی دوز

در مرحله بعدی آموزش ساخت بازی دوز با نمد نوبت ساخت مهره های بازی می‌باشد. مهره‌هایی که از دو رنگ پارچه مختلف به صورت X و O ساخته می‌شوند.

بازی دخترانه - بازی دوز

پس از ساخت مهره های بازی دوز، این بازی آماده استفاده برای کودکان یا حتی افراد بزرگسال می‌باشد.

ساخت بازی دوز

امیدوارمی آموزش ساخت بازی دوز با نمد مورد توجه شما دوستان قرار بگیرد.

5 دیدگاه برای “ساخت بازی دوز یک بازی دخترانه جذاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.