روش دوخت کیف آرایشی ساده و شیک

آموزش دوخت کیف آرایشی

صورتی‌ها: لوازم آرایشی از وسایلی است که خانم‌ها تعدادی از آن‌ها را همیشه در کیف خود حمل می‌کنند. اگر آن‌ها را به صورت مرتب درون کیف آرایش نگهداری نکنند، ممکن است هر لحظه در کیف باز شده و بیرون بریزند. پس داشتن یک کیف لوازم آرایشی برای خانم‌ها جهت محافظت از آن‌ها و ایجاد نظم ضروری است. اینکه یک کیف لوازم آرایشی خریداری کنید، به خودتان بستگی دارد. ما اینجاییم تا برای افرادی که به دنبال روشی برای دوخت کیف آرایشی هستند، کمک کنیم. پس در این بخش از هنرهای دستی، آموزش دوخت کیف آرایشی را ارائه می‌کنیم. با ما همراه باشید.

آموزش دوخت کیف آرایشی

آموزش دوخت کیف آرایشی

در این اوضاع اقتصادی اگر نگاهی به قیمت‌ها بیاندازید متوجه خواهید شد که دوخت کیف آرایشی می‌تواند به صرفه‌تر باشد. چون هم روش دوخت آن ساده است و هم می‌توانید طرح و رنگ مورد علاقه‌خودتان را در دوخت آن به کار ببرید. این کیف آرایشی را می‌توانید در سفر، ذخیره‌سازی لوازم مختلف و حتی یک هدیه دوست داشتنی در نظر بگیرید.

برای دوخت کیف آرایشی آشنا بودن به مقدمات خیاطی کفایت می‌کند و نیازی نیست در این مهارت، خبره باشید. همچنین برای دوخت آن به کمی پارچه، زیپ و لوازم دوخت‌ودوز نیاز دارید. ابزار و وسایل مورد نظر برای این آموزش را در لیست زیر مشاهده می‌کنید.

وسایل مورد نیاز برای آموزش دوخت کیف آرایشی:

 • یک چهارم یارد (۲۲.۸۶ سانتی‌متر) از دو پارچه‌ی هماهنگ مختلف
 • یک پارچه‌ی دلخواه برای داخل کیف در اندازه ۲۴ در ۲۵ سانتی‌متر
 • زیپ ۹ اینچی (۲۲.۸۶ سانتی‌متر) زیپ هماهنگ با پارچه‌های انتخاب شده
 • ابزار دوخت و دوز (چرخ خیاطی، نخ و سوزن، سوزن ته‌گرد، اتور و قیچی)

دستورالعمل بریدن الگوی کیف آرایشی:

برای دوخت کیف آرایشی باید پارچه‌هایی با ابعاد زیر را ببرید:

 • دو مستطیل در ابعاد ۹.۵ در ۶ اینچ یا ۲۴.۱۳ در ۱۵.۲۴ سانتی‌متر از پارچه اصلی
 • دو مستطیل در ابعاد ۹.۵ در ۴ اینچ یا ۲۴.۱۳ در ۱۰.۱۶ سانتی‌متر از پارچه دوم
 • دو مستطیل به ابعاد ۹.۵ در ۱۰ اینچ یا ۲۴.۱۳ در ۲۵.۴ سانتی متر از پارچه‌ی داخل کیف

بعد از تهیه ابزار و سایل موردنیاز و برش قطعات گفته شده، مراحل آموزش دوخت کیف آرایشی را دنبال کنید.

آموزش مرحله به مرحله دوخت کیف لوازم آرایش:

پس از اینکه قطعات مورد نیاز را تهیه کردید، قطعه اصلی و بزرگتر (۲۴.۱۳ در ۱۵.۲۴ سانتی‌متری) و قطعه‌ی دوم (۲۴.۱۳ در ۱۰.۱۶ سانتی‌متری) را از قسمت عریض‌تر به یکدیگر بدوزید. تا یک قطعه بزرگتر داشته باشید.

آموزش دوخت کیف آرایشی

 سپس این دوخت را اتو کنید تا صاف و تمیز شود. دو قطعه مشابه دیگر را نیز به همین روش به هم بدوزید و اتو کنید.

آموزش دوخت کیف آرایشی

یکی از قطعاتی که آماده کردید را برداشته و زیپ را به صورت برعکس (روی آن بر روی میز کار باشد) در بالاترین قسمت قطعه قرار دهید. سپس قطعه‌ای که برای داخل کیف در نظر گرفته بودید را روی زیپ قرار داده و هر سه را با استفاده از سوزن ته‌گرد به هم پین کنید. سپس قسمت پین شده را با استفاده از چرخ خیاطی به یکدیگر بدوزید.

آموزش دوخت کیف آرایشی

سپس طرف دیگر زیپ را نیز به قطعه دیگری که در مرحله اول آماده کردید و قطعه داخلی بعدی سنجاق بزنید و بدوزید. با این کار دو طرف زیپ شما کاملا متقارن خواهد شد. هنگام دوخت زیپ را نیمه باز بگذارید و پس از هر مرحله دوخت نیز اتو کردن را فراموش نکنید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

آموزش ساخت حوله آویز آشپزخانه

[/box]

آموزش دوخت کیف آرایشی

قطعات به دست آمده تا اینجای کار را باید طوری قرار دهید که داخل کیف به سمت پایین و قسمت رویی آن به سمت بالا باشد و زیپ بین آن‌ها قرار گرفته باشد. مانند شکل زیر:

آموزش دوخت کیف آرایشی

حالا دور تا دور این مستطیل را به هم بدوزید. این کار را از وسط پایین پارچه داخل کیف شروع کنید و از روی زیپ‌ها نیز عبور کنید و مراقب باشید که سوزن چرخ خیاطی با پلاستیک زیپ تماس پیدا نکند. زمانی که ۳ اینچ یا ۷.۶۲ سانتی‌متر به پایان ماند، دوخت آن را متوقف کنید تا فضای کافی برای پشت و رو کردن کیف وجود داشته باشد.

در ادامه آموزش دوخت کیف آرایشی باید گوشه‌های کیف را با دقت بدوزید. جهت انجام این کار مانند تصویر زیر باید به دو گوشه‌ی آن زاویه داد و کار را به اتمام برسانید. این قسمت‌ها را با چرخ خیاطی بدوزید و اضافات آن را قیچی کنید.

آموزش دوخت کیف آرایشی

با اتمام این مرحله آموزش دوخت کیف آرایش به پایان رسید و فقط باید آن را پشت و رو کرده و استفاده کنید. البته بعد از پشت و رو کردن کیف آرایش فقط کافی است شکاف باقی‌مانده را بدوزید تا کار دوخت آن به اتمام برسد.

آموزش دوخت کیف آرایشی

شما می‌توانید این کیف را با یک رنگ پارچه هم بدوزید و فقط آستر آن را از رنگ متفاوت انتخاب کنید که این کار به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. اندازه و ابعاد کیف نیز کاملا سلیقه‌ای بوده و بسته به سایز دلخواه شما و برش پارچه‌ها دارد.

برگرفته شده از: crazylittleprojects

14 دیدگاه برای “روش دوخت کیف آرایشی ساده و شیک

 1. sahra گفته:

  سلام دوستان صورتی..یه سوال به فال حافظ اعتقاد دارین؟؟؟؟؟!!!!!

 2. سپیده گفته:

  سلام سحر جان..من برای بعضی اوقات فال حافظ میگیرم ولی اعتقاد کامل ندارم..با این حال من فال حافظ رو ب بقیه فال های بیهوده ترجیح میدم..

 3. کامیلا1 گفته:

  سحرجون من کاملا بهش اعتقاد ندارم ولی کلا فال مخصوصافال حافظ بهم امیدواری میده همیشه ام جنبه سرگرمی نداره من بعضی وقتامیگیرم حقیقتو میگ البته بعضی وقتا

 4. رانیا گفته:

  من نه اعتقاد دارم نه تا حالا گرفتم کلا به فالو طالع بینی اعتقاد ندارم البت بع نظر بقیه بی احترامی نشه راستی مدرسم تمومید

  • تیم صورتی‌ها گفته:

   در پاسه به سدنا: ممنون از همراهیتون. در مجله سرچ کنید مطلب در این مورد داریم. ♥♥

 5. آیدا گفته:

  درباره فال حافظ من باور ندارم

  و از کیف خوشم اومد بازم از این مدلها بزارین ???????

 6. زهرا سادات گفته:

  من هم به فال حا فظ اعتقاد دارم.

  اون هم شدید⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩

 7. فاطیما گفته:

  چه بحثی راه انداختین?
  من هم با سپیده جون موافقم بنظرم فال حافظ بهتر از بقیه فال های دروغ هست و کمی اعتقاد دارم اما فقط به فال حافظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.