آموزش دوخت دامن بچه گانه از پلیور قدیمی

آموزش دوخت دامن بچه گانه

صورتی‌ها: یک خیاط ماهر می‌تواند بر روی لباس‌های نه چندان کهنه معجزاتی انجام دهد تا هزینه خرید لباس‌های نو را برای‌تان کاهش دهد. اما شما اگر مهارت زیادی در خیاطی نداشته باشید، می‌توانید با آموزش‌های صورتی‌ها در زمینه بازیافت لباس‌های کهنه می‌توانید این کار را بدون درد سر انجام دهید. با استفاده از پلیورهای کهنه و قدیمی می‌توان لباس‌های جدید و زیبایی را تهیه کرد. در این بخش، آموزش دوخت دامن بچه گانه را به صورت مرحله به مرحله خدمت شما ارائه می‌دهیم.

آموزش دوخت دامن بچه گانه

آموزش دوخت دامن بچه گانه

دامن می‌تواند یک انتخاب هوشمندانه و جذاب برای دختر کوچولوها در مهمانی‌های کوچک و بزرگ باشد که می‌توان با انواع جوراب شلواری‌ها ست کرد و استایل خاصی را ایجاد کرد. برای دوخت این دامن تنها کافی است یکی از پلیورهای قدیمی خود را از کمد خارج کرده و آموزش دوخت دامن بچه گانه را دنبال کنید. وسایل و ابزار موردنیاز برای اینکار را در لیست زیر مشاهده می‌کنید.

لوازم مورد نیاز برای آموزش دوخت دامن بچه گانه:

  • ژاکت یا پلیور کهنه
  • خط کش خیاطی
  • ماژیک برای علامتگذاری
  • قیچی تیز
  • سوزن ته گرد
  • سنجاق قفلی
  • کش ۳/۴ اینچ

آموزش دوخت دامن بچه گانه

مراحل آموزش دوخت دامن بچه گانه:

پس از تهیه و خرید لوازم مورد نیاز، مراحل آموزش دوخت دامن بچه گانه را به صورت گام به گام دنبال کنید.

گام اول

با استفاده از نوار اندازه‌گیری، اندازه‌ی دور کمر دختر کوچک خود و فاصله کمر تا زانو را، اندازه بگیرید. اندازه کمر را تقسیم بر دو کرده و ۱ اینچ (۲٫۵۴ سانتی‌متر) به عدد به دست آمده اضافه کنید. همچنین ۱٫۵ اینچ (تقریبا ۴ سانتی‌متر) به اندازه‌ی طول اضافه کنید.

پلیور را بر روی میزکار خود پهن کنید به طوری که یقه‌ی آن در قسمت بالا باشد. با استفاده از خط کش و ماژیک طول و عرض اندازه‌گیری شده را بر روی پلیور علامت گذاری کنید.

آموزش دوخت دامن بچه گانه

شما باید هر دو لایه‌ی پلیور را برش دهید. قسمت پایین پلیور به صورت کش است، باید قسمت پایینی دامن را تشکیل دهد.

آموزش دوخت دامن بچه گانه

گام دوم

هر دو لایه را جدا کنید و برگردانید و پشت پارچه‌ها را بر روی هم قرار دهید. دقت داشته باشید حتما لبه‌های پایین را دقیقا مطابقت دهید.

آموزش دوخت دامن بچه گانه

هر دو لایه را با استفاده از سوزن ته گرد به هم پین کنید و با فاصله ۰٫۵ سانتی‌متر از لبه‌ها بدوزید.

آموزش دوخت دامن بچه گانه

گام سوم

پس از دوختن طرفین، از قسمت بالای پارچه که کمر دامن خواهد بود، به اندازه ۱٫۵ اینچ (۴ سانتی‌متر) به بیرون تا کنید. سپس با استفاده از سوزن آن را پین کرده و با فاصله ۰٫۵ سانتی‌متر از لبه‌ها آن را بدوزید.

آموزش دوخت دامن بچه گانه

این مورد برای عبور کش استفاده خواهد شد. یک درز به اندازه‌ی ۵ سانتی‌متر برای عبور کش در نظر گرفته و آن را ندوزید.

آموزش دوخت دامن بچه گانه

گام چهارم

سپس یک نوار کشی در اندازه ۲٫۵ سانتی‌متر کمتر از دور کمر دخترتان ببرید و به یک سمت آن یک سوزن قفلی وصل کنید. سوزن را از درون قسمت دوخته شده در مراحل قبل‌تر عبور دهید تا کش نیز به همراه آن از قسمت مذکور عبور کند. چند سانتی‌متر از هر دو طرف کش را از درز بیرون بکشید تا بتوانید آن‌ها را به هم بدوزید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

آموزش‌های مختلف و زیاد با بافتنی

[/box]

آموزش دوخت دامن بچه گانه

گام پنجم

هر دو طرف کش را با استفاده ماشین خیاطی به هم بدوزید.

سپس تمام کش را به درون غلاف هدایت کنید و با همان فاصله‌ی دوخت غلاف را از قسمتی که باز گذاشته بودید، ببندید.

همانطور که مشاهده کردید، آموزش دوخت دامن بچه گانه در این مرحله به اتمام رسید.

دامن بچه گانه

با استفاده از این روش می‌توانید دامن‌های متنوع‌تری را برای دختر کوچک خود بدوزید و با لباس‌های مختلف ست کنید. جنس و رنگ ژاکت در انتخاب برای ساخت دامن بسیار اهمیت دارد. برای اینکار بهتر از رنگ‌های شادتری برای کودک خود استفاده کنید. همچنین استفاده از پلیور برای دامن و ست کردن آن با یک جوراب شلواری زمستانی می‌تواند در عین حال که استایل دخترانه او حفظ می‌شود، یک انتخاب مناسب برای گرم ماندن در زمستان باشد.

منبع آموزش:

ehow.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.