چگونه یک بالش مسافرتی دور گردنی بسازیم؟

آموزش دوخت بالش دور گردنی

اگر اهل سفر هستید، بدون شک در طول مسافرت‌های طولانی مشکلاتی مانند گردن درد به سراغ شما خواهد آمد. در این هنگام داشتن یک بالش مسافرتی دور گردنی می‌تواند این مشکل را تا حدودی بر طرف کند. اگر علاقه‌مند به دوخت و دوز هستید می‌توانید برای خود بالش مسافرتی بدوزید. در این بخش از هنرهای دستی، آموزش دوخت بالش دور گردنی را خدمت شما ارائه می‌دهیم.

آموزش دوخت بالش دور گردنی

آموزش دوخت بالش دور گردنی

صورتی‌ها: وقتی یک بالش مسافرتی در چمدان‌تان داشته باشید، دیگر در مسافرت‌های طولانی گردن درد نمی‌گیرید. هیچوقت هم به این خاطر که سرتان چند ساعت روی شانه مسافر کناری افتاده بوده، خجالت زده نمی‌شوید. این آموزش طوری است که اگر ابزار یا مهارت‌های خاص را هم ندارید، می‌توانید آن را برای خود تهیه کنید. اگر چرخ خیاطی ندارید یا رابطه خوبی با دوخت و دوز ندارید هم می‌توانید از این آموزش ساخت استفاده کنید. ابن بالش را می‌توان با دست دوخت یا حتی از چسب پارچه بجای نخ و سوزن استفاده کرد.

برای آموزش دوخت بالش دور گردنی نیاز ندارید حتما پارجه خریداری کنید. از تکیه‌های اضافی که در خانه موجود هست، می‌توانید بالش‌های زیبایی را بدوزید. وسایل و ابزار مورد نیاز برای این آموزش به شرح زیر است.

وسایل مورد نیاز برا آموزش دوخت بالش دور گردنی

  • الگو بالش دور گردنی
  • پارچه کتان برای رو در اندازه ۱/۲ یارد یا ۴۵٫۷۲ سانتی‌متر
  • پارچه کتان برای زیر در اندازه ۱/۲ یارد یا ۴۵٫۷۲ سانتی‌متر
  • قیچی تیز
  • سوزن ته گرد
  • الیاف پلی استر برای پر کردن
  • سوزن و نخ
  • اتو

وسایل مورد نیاز برا آموزش دوخت بالش دور گردنی

پس از تهیه کردن وسایل مورد نیاز، مراحل آموزش دوخت بالش دور گردنی را دنبال کنید تا این بالش مسافرتی شیک و زیبا را برای خودتان درست کنید.

مراحل آموزش دوخت بالش دور گردنی:

تمامی مراحل را به صورت مرتب طی کنید تا دوخت بالش گردنی کامل شود.

مرحله اول:

در ابتدا باید الگوی بالش دور گردنی را برای خود تهیه کنید. برای این کار می‌توانید تصویر زیر را دانلود کرده یا آن را بر روی کاغذ طراحی کنید. اگر قصد دارید الگو را خودتان طراحی کنید، بایستی یک ورق بزرگ یا مقوا تهیه کنید و با استفاده از عناصر ۱ اینچی که روی الگو در تصویر مشاهده می‌کنید، الگو را برای خود ایجاد کنید. الگویی که در تصویر مشاهده می‌کنید، نصف بالش را شامل می‌شود و نصف آن دقیقا مقارن با طرف دیگر خواهد بود.

آموزش دوخت بالش مسافرتی

مرحله دوم دوخت:

در این مرحله باید از روی الگوی پارچه‌های خود را برش بزنید. برای اینکار پارچه را از وسط تا کرد و آن را بر روی الگو قرار دهید و با سوزن ته گرد، به آن پین کنید. سپس پارچه قسمت بالایی بالش را از روی الگو برش بزنید. بعد از آن یک بار دیگر این مرحله را تکرار کنید و پارچه قسمت مخالف را نیز برش بزنید.

آموزش دوخت بالش دور گردنی

مرحله سوم دوخت بالش دور گردنی:

در این مرحله از آموزش دوخت بالش دور گردنی و مسافرتی، پارچه‌هایی که از وسط تا زده بودید را باز کنید و سمت درست آن‌ها را مانند شکل زیر، بر روی هم بگذارید و آن‌ها را با استفاده از سوزن ته گرد به هم پین کنید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

آموزش ساخت گلدان با قوطی فلزی و چوب بستنی

[/box]

 

آموزش دوخت بالش دور گردنی

سپس اطراف دو پارچه را با فاصله تقریبا ۱ سانتی‌متر (۰٫۹۵) از لبه‌ها به هم بدوزید. فقط دقت داشته باشید قسمتی را باز بگذارید. چیزی در حدود ۷-۸ سانتی‌متر را ندوزید.

آموزش دوخت بالش دور گردنی

مرحله چهارم آموزش دوخت بالش دور گردنی:

فاصله‌ی یک سانتی‌متری که هنگام دوخت از لبه‌ها ایجاد کرده بودید را مانند تصویر زیر برش دهید. فقط مواظب باشید که محل دوخت را نبرید.

آموزش دوخت بالش دور گردنی

مرحله پنجم:

رو بالشی را از شکافی که ایجاد کرده بودید، به سمت درست برگردانید.

آموزش دوخت بالش مسافرتی

مرحله ششم:

سپس محل دوخت‌ها را با اتو صاف کنید.

آموزش دوخت بالش مسافرتی

مرحله هفتم آموزش دوخت بالش دور گردنی:

دوباره از دریچه‌ی ۳ اینچی، درون بالش را با استفاده از الیاف پلی استر پر کنید.

آموزش دوخت بالش مسافرتی

مرحله هشتم:

هنگامی که بالش به طور کامل پر شد و شما احساس کردید دیگر فضای خالی درون آن باقی نمانده است، با استفاده از نخ و سوزن شکاف مورد نظر را با دست بدوزید.

آموزش دوخت بالش مسافرتی

بالش مسافرتی دور گردنی شما آماده است.

آموزش دوخت بالش دور گردنی

با همین روش می‌توانید با استفاده از پارچه‌ها و الیاف مختلف، بالش‌های رنگارنگی را ایجاد کنید و از آن‌ها در مسافرت استفاده کنید و یا حتی با فروش آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی یا بین دوستان و آشنایان برای خود درآمدی داشته باشید. ممنون از همراهی‌تان با این بخش از مجله صورتی‌ها.

برگرفته شده از:

ehow.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.