div class="yn-bnr" id="ynpos-2473">
آموزش تهیه وکس صورت در خانه

آموزش تهیه وکس صورت در خانه با تخم مرغ و شکر

این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، آموزش تهیه وکس صورت در خانه را برای شما آماده کرده‌ایم. با دنبال کردن این آموزش می‌توانید یک وکس صورت با مواد طبیعی در خانه درست کرده و از آن برای از بین بردن موهای زائد صورت خود استفاده نمایید.

وکس صورت با مواد طبیعی

وکس صورت با مواد طبیعی

از جمله مشکلات رایج پوست صورت خانم‌ها، داشتن دانه‌های ریز سرسیاه، موهای زاید و آکنه است. استفاده از وکس صورت یکی از روش‌های خلاص شدن از شر این مشکلات است.

وکس صورت را در آرایشگاه‌ها با مواد مخصوص انجام می‌دهد که دردآور بوده و پوست را اذیت می‌کند ولی باعث از بین رفتن موهای زاید صورت و همچنین نقطه‌های سرسیاه صورت می‌شود. اما شما در خانه نیز می‌توانید وکس صورت با مواد طبیعی درست کرده و از آن استفاده نمایید.

مواد لازم برای آموزش تهیه وکس صورت در خانه:

  •  ۲ عدد سفیده تخم مرغ
  •  دستمال تمیز نازک (دستمال کاغذی)
  • قلموی نرم آرایشی

آموزش وکس صورت با سفیده تخم مرغ

آموزش وکس صورت با سفیده تخم مرغ:

اولین مرحله از آموزش تهیه وکس صورت در خانه این است که سفیده تخم مرغ را خوب هم بزنید تا به اندازه کافی کف کند، سپس لایه‌های دستمال کاغذی را از یکدیگر جدا کنید، چون که شما برای این کار نیاز به نازک‌ترین لایه دستمال خواهید داشت.

یک به یک لایه‌های دستمال کاغذی را با کمک یک قلموی نرم آرایشی به سفیده تخم مرغ زده شده آغشته کنید و بر روی پوست صورت قرار داده، طوری که به جز چشم، ابرو و لب‌ها روی تمام سطح پوست صورت پوشانده شود.

در صورتی که احساس کردید دستمال‌ها به خوبی آغشته به سفیده تخم مرغ نشده‌اند، با استفاده از قلمو باقی سفیده تخم مرغ را به آرامی روی صورت بمالید.

فرصت دهید دستمال‌ها کاملاً خشک شوند، تقریبا ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بایستی در همین حالت منتظر بمانید.

در مرحله بعد آموزش تهیه وکس صورت در خانه نوبت به جدا کردن دستمال‌ها می‌رسد. دقت کنید که مرحله برداشتن دستمال از روی پوست از قسمت انتهای دستمال در پایین صورت و به سمت بالا انجام شود.

این مطلب را نیز بخوان:

اگر ریزش موردارید بخوانید

وکس صورت با تخم مرغ و شکر:

یک عدد سفیده تخم مرغ ، یه قاشق غذاخوری شکر و نصف قاشق غذاخوری آرد ذرت رو مخلوط کرده و این ماسک رو روی صورت و گردن بذارین. زمانی که خشک شد ، از روی پوست بر دارید تا موهای صورت کنده شود.

۲ روش مختلف آموزش تهیه وکس صورت در خانه با مواد طبیعی را یاد گرفتید. امیدواریم که این آموزش‌ها برای شما مفید بوده باشد. اگر شما نیز پیش از این از وکس صورت خانگی استفاده کرده‌اید حتما جربیات خودتان را در قسمت کامنت برای ما کامنت کنید.

در ادامه این مطلب را نیز بخوان:

استفاده از موم صورت چع فواید و مضراتی دارد