آموزش تمیز کردن ابروها در خانه

آموزش تمیز کردن ابرو

نخ یک تکنیک حذف موقت مو می‌باشد که بیشتر روی ابرو، لب، گونه و چانه و … استفاده می‌شود. معمولا این کار به کمک نخِ پنبه‌ای پیچ خورده انجام می‌شود که موهای صورت را از ریشه می‌کشد. حتما تا به حال شما هم از این روش برای حذف موهایتان استفاده کرده‌اید. آیا خودتان در منزل می‌توانید این کار را انجام دهید؟ شاید به نظر کار سختی بیاید در حالی که این گونه نیست و با یاد گرفتن تکنیک آن می‌توانید خودتان در منزل این کار را انجام دهید. ابروها عضوی مهمی از صورت هستند که باید همیشه مرتب باشند. نحوه تمیز کردن ابروها همیشه کار مشکلی بوده و هست. در این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، آموزش تمیز کردن ابرو با بند و قیچی را خواهیم داشت.

آموزش تمیز کردن ابرو در خانه

آموزش مرتب کردن ابروها

در ادامه آموزش تمیز کردن ابرو در خانه را مطالعه خواهید کرد با ما همراه باشید تا به راحتی در منزل خودتان، ابروهایتان را تمیز کنید.

آمادگی برای تمیز کردن ابروها

ایتدا باید آمادگی لازم برای تمیز کردن ابروها در خانه را داشته باشید. برای این منظور مراحل زیر را طی کنید.

۱- مزایای استفاده از روش بند انداختن ابرو را بدانید

آموزش بند انداختن ابرو

ابتدا باید مزایای برداشتن ابروها با نخ را بدانید. بند انداختن نسبت به سایر روش‌های مزایایی دارد که شما باید از آن‌ها آگاه باشید. بند انداختن موهای ابرو بسیار سریع‌تر از کندن آن‌ها انجام می‌شود. با این روش‌ها، موهای ریز صورت شما حذف خواهند شد. شاید برخی از روش‌های کم دردتر مانند اپیلاسیون را در نظر بگیرید ولی باید بدانید که اپیلاسیون پوست صورت را تحریک می‌کند.

با کمک بند انداختن، ابروهای خود را سریع‌تر و ارزان‌تر تمیز کنید. اگر یاد بگیرید که چگونه این کار را انجام دهید، می‌توانید پول زیادی را صرفه جویی کنید. بسیاری از شهرها سالن‌هایی دارند که خدمات ابرو را ارائه می‌دهند. اگر شما از توانایی خود برای انجام این کار مطمئن نیستید بهتر است به آرایشگاه مراجعه نمایید چون احتمال دارد که با بند انداختن نادرست، به ابروهایتان آسیب برسانید.

۲- ابزار مناسب را جمع آوری کنید.

آموزش مرتب کردن ابروها

شما برای بند انداختن به ابروها نیاز به چند ابزار کلیدی خواهید داشت. خوشبختانه هیچ یک از این ابرازها هزینه زیادی نداشته و در فروشگاه‌های لوازم آرایشی به طور گسترده‌ای در دسترس هستند. حتی ممکن است از قبل در منزلتان این وسایل را داشته باشید. یک شانه کوتاه ابرو را تهیه کرده و سپس یک قیچی کوچک خریداری نمایید. این دو وسیله، ابزار کلیدی برای بند انداختن هستند.

۳- نخ صحیح را بخرید

نحوه مرتب کردن ابروها

سعی کنید نخ مناسب را بخرید. مهم‌ترین ابزار بند انداختن نخ است به همین دلیل باید مطمئن شوید، که ۱۰۰ درصد نخ پنبه را خریداری نموده‌اید. شما در حدود طول ساعد خود به علاوه سه اینچ اضافی، نخ نیاز دارید. معمولا اندازه ساعد هر کس به اندازه ۱۵ تا ۲۴ اینچ می‌باشد.

نخی را انتخاب نمایید که الیاف مصنوعی در آن وجود نداشته باشد، مخصوصا اگر موهای ابروی شما خیلی زبر است، باید کاملا نخ پنبه‌ای را انتخاب نمایید. اگر نمی‌توانید نخ ۱۰۰ درصد پنبه را تهیه کنید حداقل این نخ باید درصد بالایی از پنبه را داشته باشد. می‌توانید نخ را از فروشگاه‌های لوازم آرایشی تهیه نمایید.

کشیدن ابروها برای بند انداختن

مرحله دوم تمیز کردن ابروها در خانه کشیدن ابروها می‌باشد.

۱- شکل ابروی خود را با دقت بکشید

نحوه مرتب کردن ابروها

مرحله اول آموزش تمیز کردن ابرو این است که شکل ابروی خود را با دقت فراوان بکشید. دقت داشته باشید که اصلا نباید ابروهای خود را به صورت تصادفی بند بیندازید. مانند تصویر بالا ابروهای خود را علامت‌گذاری نمایید. از یک مداد برای مشخص کردن سه قسمت مهم از ابرو کمک بگیرید. برای مشخص کردن خط چپ ابروها باید از گوشه بینی به داخل گوشه چشم را اندازه‌گیری کرده و علامت بزنید، برای پیدا کردن قسمت راست ابرو، یک خط در امتداد چشم می‌کشید و سپس بالاترین قوس ابرو را پیدا کرده و علامت می‌زنید.

۲- ابروهای خود را به سمت بالا بکشید

بند انداختن ابروها

با شانه، موهای ابروی خود را به سمت بالا بکشید. شما باید با دقت روی ابروهای خودتان کار کنید زیرا مرحله بسیار حساسی است و شما باید هر مرحله از آموزش تمیز کردن ابرو را دقیق و کاملا با حوصله انجام دهید.

سپس قیچی کوچکی که آماده کرده‌اید را بردارید و مقدار کمی از موی ابرو را که به سمت بالا است، برش دهید. (یادتان باشد فقط موهایی که خیلی بلند هستند) قیچی اگر بیش از حد داخل ابرو برود ابرو زیبایی خود را از دست داده و بسیار نازک می‌شود پس فقط قسمت‌های اضافی ابرو را قیچی بزنید.

۳- یک حلقه بزرگ با نخ درست کنید

بند انداختن ابروها

با دست خود یک حلقه بزرگ نخی ایجاد نمایید. نخ پنبه چیزی است که شما می‌خواهید برای بیرون کشیدن موها استفاده کنید پس اول باید نحوه گرفتن دست‌ها و نخ را بیاموزید تا مراحل آموزش تمیز کردن ابرو را ادامه دهید. باید گره ایجاد کتید تا یک حلقه بسته در دستان شما تشکیل شود.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

آیا می‌دانید فیبروز ابرو چیست؟!

[/box]

۳- شروع مراحل بند انداختن ابروها

حال نوبت آن است که تمیز کردن ابرو را شروع کنید. برای این منظور مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

۱-حلقه را پیچ دهید

آموزش بند انداختن ابروها

حلقه ایجاد کرده در مرحله قبل را از قسمت وسط، پیچ دهید. سعی کنید نخ را بین انگشت شست و اشاره کشیده شود. عمل بند انداختن با کشش حلقه آغاز خواهد شد. بهتر است حلقه را دو بار پیچ دهید. برخی از آرایشگران، پیچ، تعداد زیاد را پیشنهاد می‌کنند. بری پیچ دادن کافی است یک دست را مانند تصویر بالا ثابت نگه دارید و دست دیگر را در جهت عقربه‌های ساعت پیچ دهید در نتیجه‌ی این حرکت، گره‌ها در وسط حلقه ایجاد خواهند شد. در حقیقت دایره‌ای ایجاد شده است که وسط آن پیچ خورده می‌باشد. بعد از اتمام مرحله پیچ دادن دستانتان را مانند تصویر بالا ثابت نگه دارید.

۲- با دستان خود بند انداختن را تمرین کنید

آموزش بند انداختن ابروها

با انگشت اشاره و شست، بند انداختن را تمرین کنید، به طوری که در مرحله قبل نحوه نگهداری از حلقه را بیان کردیم. ابتدا فضای بین انگشت شست و اشاره دست راست خود را ببیندید و سپس فضای بین انگشت شست و اشاره دست چپ را باز بگذارید، سپس این کار را ابتدا برای دست راست انجام دهید و فاصله انگشتان دست چپ را ببیندید. به این ترتیب بدون فاصله ادامه دهید. این حرکت به موها برخورده کرده و آن‌ها را از ریشه می‌کشد. به منظور آموزش تمیز کردن ابروها بهتر است روی موهای اضافی ابروهای خود (کمی از نخ در قسمت بالا و کمی در قسمت پایین) قرار دهید.

۳- شروع به بند انداختن ابروها

آموزش بند انداختن ابروها

به مرحله بسیار حساس و مهم از آموزش تمیز کردن ابرو رسیدیم. حال نوبت آن است که بند انداختن ابرو را شروع کنیم. باز هم تاکید می‌کنم که اگر در این کار مهارت کافی پیدا نکرده‌اید تمرین بند انداختن را از ابرو شروع نکنید، حتما در صورت خود تمرین نمایید.

اگر ماهر شده‌اید شروع کنید. ابتدا اطمینان حاصل کنید که در جهت خلاف رویش موها هستید. فقط باید دقت کنید که این مرحله را بسیار با حوصله انجام دهید. حرکت دست شما نیز باید بسیار کم باشد. (یعنی دست خود را به صورت جزئی باز و بسته کنید)

۴- چنگ زدن به موهای ابرو

آموزش بند انداختن ابروها

همانطور که حلقه را باز و بسته می‌کنید، موهای کوچک و بزرگ ابروها با حرکت‌ها راست و چپ و بالا و پایین برداشته می‌شوند. سعی کنید ژست دستانتان به طوری باشد که بر همه چیز مسلط باشید تا بتوانید دستتان را خیلی راحت حرکت دهید. بعد از برداشتن ابروها به این شیوه، حدود ۲ الی ۳ هفته زمان می‌برد تا ابروها دوباره قابل بند انداختن باشند.

ممنون که با مطلب آموزش تمیز کردن ابرو همراه ما بودید، امیدوارم از این پس بتوانید به ابروهای خودتان بند انداخته و همیشه تمیز باشید.

مطلبی که خواندید، از منبع زیر برگرفته شده است:

wikihow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.